Koffieshops stad uit Zeeland Open Avond Oosterschelde dreigt kopje onder te gaan auping Winkels in Bergen op Zoom mogen vaker op zondag open Auping Bambu: dat ligt natuurlijk beter 3uping vision Crawford g60 175C korting College Terneuzen wil Checkpoint en Miami op termijn verplaatsen. Beurs van jubilerende ansichtkaartenclub Ocean's Edge komt ook naar De Klomp Rijkswaterstaat ziet wel mogelijkheden om het tij te keren. 6 juni 2007 18.00 - 21.00 uur Outletcentrum Rosada in Roosendaal mag 52 zondagen per jaar open. w PZC Zaterdag 2 juni 2007 I 3 7 ZOMERACTIE 2007 van 1 mei tot 15 juli 2007 op kleur naar keuze Optie; Ultra Extodent Quick voor 50€ netto btj geautomati&eefde sechorwwldeuren Waag ook naar de speciale voorwaarden op ondertioudspakketten Teba Nationaal Llvingstoneweg 8 4462 GL Goes tel 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering nl www.tebazonwerlng.nl door Raymond de Frel terneuzen - De koffieshops Checkpoint en Miami moeten naar een plaats buiten Terneuzen worden verplaatst. Het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen denkt dat dit de ge schiktste manier is om de overlast van koffieshopbezoekers in de ha venstad de kop in te drukken. De Axelse Sassing en een plek aan de Tractaatweg worden genoemd als opties. Burgemeester J. Lonink meldt dat er wel vrees is voor de si tuatie in de binnenstad na ver plaatsing van de shops. „Daarom willen we de mogelijkheid hou den om in te grijpen. Als er proble men ontstaan, zouden we kunnen denken aan een dependance in de binnenstad om de lokale markt te bedienen. De koffieshops voelen het meest voor deze optie, maar wij verwachten niet dat het zover hoeft te komen. Het zou ook kun nen inhouden dat er vanaf dat mo ment wordt geshopt bij de verschil lende shops, om maar zoveel mo gelijk softdrugs mee naar huis te kunnen te nemen", aldus Lonink. De Wijkraad Binnenstad gaf al eer der aan te denken dat door ver plaatsing van de shops de illegale handel in het centrum toeneemt. Lonink verwacht dat de verplaat sing van de shops - als de gemeen teraad hier eind juni mee instemt - een proces van jaren is. Om de overlast van koffieshopbezoekers op korte termijn aan te pakken wordt er onder meer gedacht aan een extra parkeergelegenheid aan de Binnenvaartweg. Om te voorko men dat koffieshopbezoekers door de binnenstad cirkelen voor een parkeerplaats wordt het nieuwe parkeerterrein aan de westzijde van Checkpoint een afgesloten stek, waar bedrijven de komende twee jaar parkeerplaatsen kunnen huren. De sluitingstijd van de shops wordt met een uur vervroegd naar middernacht. Lonink: „We dach ten eerst dat een veel vroegere slui tingstijd voordelig zou zijn, maar ervaring in andere steden leert dat hierdoor de illegaliteit én piek van verkeersintensiteit groter wordt. We willen ook dat het café en res taurant van Checkpoint onder een andere naam verdergaat. Deze tak ken mogen overigens wel op de huidige piek verdergaan." Checkpoint geeft in de loop van volgende week zijn visie op het col legevoorstel. Door een verplaatsing van de twee koffieshops naar de rand van Terneuzen, hoopt het college de overlast in de binnenstad de kop in te drukken. goes - De Nederlandse Vereniging van Ansichtkaartenverzamelaars viert dit jaar het derde lustrum met beurzen door heel Nederland. De Zeeuwse Ansichtkaartenbeurs wordt zaterdag 9 juni in Goes ge houden in wijkgebouw De Spinne aan het Cereshof. Tussen 10.00 en 14.30 uur tonen Zeeuwse leden hun verzamelde materiaal. Bezoe kers kunnen hun eigen kaarten gratis laten taxeren. ovezande - Ocean's Edge uit Tho- len, winnaar 2006 van de Walcher- se poptalentenjacht HooilKoorts, vervangt vanavond in jeugdsoos De Klomp in Ovezande de groep According to You. Het concert van af 20.00 uur met ook Grouse, The Artemis en Tripp volgt op een workshop 's middags. Voor het fes tijn rijden gratis bussen uit Goes en dorpen in Borsele. door Harmen van der Werf yerseke - De Oosterschelde dreigt de komende veertig jaar letterlijk kopje onder te gaan met grote ge volgen voor onder meer het aantal vogels en kokkels. Rijkswaterstaat probeert het tij te keren. Hét probleem waarmee Rijkswa terstaat in de Oosterschelde zit, is zandhonger. Dit is een gevolg van de bouw van de Oosterscheldeke- ring die in 1986 in gebruik is geno men. Minder water én zand ko men de zeearm binnen. Stroom- snelheden zijn ook flink gedaald. Zandplaten en schorren kalven af, of verdwijnen zelfs binnen enkele tientallen jaren. De Oosterschelde heeft dan veel van haar charme en natuurwaarden verloren. Hoe groot de gevolgen kunnen zijn, is onderzocht. De verwach ting is dat het kokkelbestand in 2045 de helft kleiner zal zijn dan in 1980. Kokkels zijn een belangrij ke voedselbron voor vogels. Het aantal scholeksters zal ook fors ver minderen. Wilde iapanse oesters zullen juist beter gedijen, waar door minder voedsel overblijft voor mosselen en kokkels. Rijkswaterstaat onderkent dat er vrij snel iets moet gebeuren om de Oosterschelde te 'redden'. Volgens de rijksdienst is er een kans van slagen. Vier mogelijke oplossingen zijn inmiddels in onderzoek geno men. Bijvoorbeeld het vergroten van de doorstroomcapaciteit van de kering waardoor meer water in en uit de Oosterschelde kan. Of het aanbrengen van zand in de geulen en oeverbescherming bij de meest bedreigde platen, slikken en schorren of het herstel ervan door daarop zand te storten, zoals op zeestranden. Rijkswaterstaat hoopt in tien jaar genoeg kennis te hebben vergaard om een onder bouwd besluit te nemen voor be houd van de Oosterschelde. Zandplaten en schorren in de Oosterschelde kalven af met gro te gevolgen voor vogels en schelpdieren. Vier mogelijke op lossingen zijn in onderzoek. ontdek't Mi avans hogeschool Breda 's-Hertogenbosch Tilburg door Rob Paardekam bergen OP ZOOM - Winkels in de binnenstad van Bergen op Zoom mogen in de toekomst waarschijn lijk 27 zondagen per jaar open. De gemeente reageert daarmee op het Roosendaalse besluit om outletcen trum Rosada elke zondag open te laten zijn. De kwestie heeft de afgelopen pe riode tot gespannen verhoudingen tussen de twee buurgemeenten ge leid. Bergen op Zoom is er hele maal niet blij mee dat de gemeen te Roosendaal toestaat dat Rosada, het koopjescentrum voor merkkle ding, elke zondag open is. Bergse ondernemers zouden daar schade van ondervinden. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft nu ingestemd met het voorstel van het college om ook de ondernemers in die stad meer zon dagopenstellingen te geven. „Niet omdat we dat zo graag willen", zei wethouder A. Linssen daar eerder over. „Maar we worden voor het blok gezet door Roosendaal." Het aantal koopzondagen zal waar schijnlijk op 27 uitkomen. Vooral in de zomermaanden zuilen de winkels in Bergen straks vaak open zijn op zondag. Het dagelijks gemeentebestuur zal ook nog een brief richting Roosen daal sturen, waarin ze haar beklag doet over de opstelling van die ge meente in de hele kwestie. Een motie van de Bergse lokale partij BSD om de innige samenwerking tussen de twee gemeenten hele maal op te schorten, ging de ande re partijen donderdag iets te ver. Actie exclusief afgebeelde poef De nieuwe Bambu van Auping is een droom van een boxspring. De bamboe uitvoering zorgt voor een extra rijke en natuurlijke uitstraling. En... tijdelijk krijgt u er 2 bijzettafels t.w.v. 800,- helemaal gratis* bij! Profiteer nu en begin voortaan elke ochtend heerlijk fit aan uw dag. Vraag naar de voorwaarden bij uw Auping dealer of kijk op www.aupmg.nl Deze actie is geldig van 24 mei t/m 30 juni 2007 Nu Roosendaal heeft besloten dat outletcentrum Rosada elke zondag open mag, wordt ook het aantal koopzondagen in Bergen op Zoom uitgebreid. Uw Auping Vision in de regio (2e Pinksterdag open): Woontrend Zeeland Duinstraat 18 A, Koudekerke T. 0118-552330 Auping nights, Better days

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65