ROC Goes viert verscheidenheid Vrienden fietsen Wemeldingse schutters in de problemen door verdwaalde pijlen Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? Class of Difference weet onder leerlingen juiste snaar te raken. Beurs van jubilerende ansichtkaartenclub Beeldend kunstenaar in peilhuisje Wemeldinge Ocean's Edge komt ook naar De Klomp Pleintjesfeest en markt in Anna Jacobapolder Acht wielrenners rijden meer dan duizend kilometer in zes dagen. 34 I Zaterdag 2 juni 2007 pzc B door Mieke van der Jagt goes - Discriminatie, pesten voor oordelen; als het aan een groep eer stejaars leerlingen van het ROC in Goes ligt, worden daar vandaag nog korte metten mee gemaakt. De trainingen die ze afgelopen jaar volgden, waren bedoeld om in de eigen school workshops te geven, maar het enthousiasme laaide zo hoog op dat een daverende afslui ting niet kon uitblijven. Woensdag 6 juni is het feest in de gymzaal van het ROC. Met muziek én dis cussie wil de groep de vonken van hun geestdrift laten overslaan op zo veel mogelijk mensen. Liefst ook op andere scholen. Thimo Petri is de grote motor in de groep van dertien leerlingen. Dat het trainingsproject het afgelo pen jaar tot zoveel enthousiasme heeft geleid, komt volgens hem omdat het niet te doen was om een cijfer. „Classroom of Difference, heet het, en het is bedoeld om bin nen scholen de onderlinge discus sie over racisme aan te zwengelen. Belangrijk is dat dat niet in lessen gebeurt, maar buiten docenten om. De leerlingen in de groep heb ben zich vrijwillig opgegeven en we hebben geleerd hoe je vooroor delen in een groep bespreekbaar maakt. Het accent ligt op de ver scheidenheid. Op een school als deze zie je mensen met zeer uit eenlopende achtergronden. Als de verschillen worden gebruikt om muren op te trekken, heb je een probleem; ga je erover praten, dan is het juist geweldig." De groep, die bestaat uit vrijwilli gers uit de clusters zorg en welzijn, is begeleid door zorgdocente Fen ny Schiewold en welzijnsstagiair Kevin van Gorkom. Allebei heb ben ze met verbazing gezien dat het project zo'n hoge vlucht nam in de school. „Het komt echt alle maal bij de leerlingen zelf van daan", zegt Van Gorkom. „Met Thi mo als grote trekker", voegt Schie wold toe. De groep is er trots op dat het ROC Goes als enige Zeeuwse vesti ging van het instituut een evene ment organiseert om de doelstel ling van het project verder uit te dragen. Petri: „We hebben een pro gramma gemaakt dat aantrekkelijk is voor de mensen op school met een heel klein budget. Dat kan om dat de mensen vierkant achter on ze doelstelling staan." Woensdag begint het feest met een grote opening om 13.30 uur. Daarna is het de beurt aan de Breeband, twee meiden die in de X-factor hun sporen hebben ver diend. Marieke van der Schoot, de docente van Classroom of Differen ce, inspireert vervolgens de hele school zoals ze dat de groep heeft gedaan, om later met de hele tent aan de hand van stellingen in dis cussie te kunnen gaan. Voorafgaand aan de stellingendis cussie speelt Bas de Meijer, een ROC-leerling die hard bezig is het in de hip-hop ver te schoppen. Pis tol-P vult met jump en hard-style de tijd tussen de discussie en de af sluiting om 16.15 uur. Pistol-P? la- zeker, dat is Thimo Petri. npi Eerstejaars scholieren zijn klaar voor het geven van workshops over discriminatie, vooroordelen en pesten. Zo stellen ze die on derwerpen breed aan de orde. Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl goes - De Nederlandse Vereniging van Ansichtkaartenverzamelaars viert dit jaar het derde lustrum met beurzen door heel Nederland. De Zeeuwse Ansichtkaartenbeurs wordt zaterdag 9 juni in Goes ge houden in wijkgebouw De Spinne aan het Cereshof. Tussen 10.00 en 14.30 uur tonen Zeeuwse leden honderdduizenden ansichtkaarten met stads- en dorpsgezichten maar ook thematische verzamelin gen. Bezoekers kunnen hun eigen kaarten gratis laten taxeren. wemeloinge - Beeldend kunste naar Wout Kole uit Kapelle neemt zijn intrek in het beeldbepalende peilhuisje bij het oude sluizencom- plex van Wemeldinge. Hij is door de gemeente Kapelle gekozen uit tien kandidaten die zich hadden gemeld als huurder. De politie gaat in juli en augustus ook een deel van het peilhuisje gebruiken. Voor Kole blijft voldoende ruimte over om te schilderen en te tekenen. ovezande - Ocean's Edge uit Tho- len, winnaar 2006 van de Walcher- se poptalentenjacht HooilKoorts, vervangt vanavond in jeugdsoos De Klomp in Ovezande de Zuid-Bevelandse groep According to You. Het concert vanaf 20.00 uur, met ook Grouse, The Artemis en Tripp, volgt op een workshop 's middags. Voor het festijn, tot 2ndPopShop gedoopt, rijden gratis bussen uit Goes en dorpen in Bor- sele, net zoals voor edities van pop podium 2nd influenZ. anna jacobapolder - De werk groep Dorp Anna lacobapolder houdt zaterdag 9 juni voor het der de achtereenvolgende jaar een pleintjesfeest. Op het schoolplein van Het Kompas organiseert de werkgroep niet alleen tal van spel letjes maar ook een uitgebreide rommelmarkt. De feestelijkheden duren van 11.00 tot 15.00 uur en zijn zeker niet alleen gericht op mensen uit het dorp. Bezoekers van buiten zijn zeer welkom. door Lilian Dominicus RILLAND - De Boezemvrienden, zo noemen ze zich en dat zijn ze min of meer ook. Met zijn achten ver trekken ze morgen voor een fiets tocht van zes dagen door vijf lan den. Zes rijders, twee begeleiders. Voor het goede doel: de kanker bestrijding. De Rillanders Chris Maas, Willem Braber, Frank en Jack Snepvangers gaan morgen de laatste dagen voor aanvang van hun tocht niet meer trainen. Ze moeten eten, rusten en aansterken. En dat valt nog lang niet mee. „Het is echt afkicken", zegt Chris Maas. Dat is ook niet zo gek: de afgelopen maanden heb ben ze gemiddeld ieder 400 a 500 kilometer per week verreden. Niets doen valt dan echt zwaar. Toen ze besloten de tocht te gaan maken, hebben ze een deskundige in de arm genomen, die voor hun een trainingsschema heeft samen gesteld: blokschema's, interval- en duurtraining. Ze trainden veel samen en deden daarvan verslag op hun site: www.deboezemvrienden.nl. Ze zijn wezen trainen rond het Veer- se Meer, in de Ardennen, rond de Oosterschelde... Hard nodig, zegt Chris. „Want de eerste dag met ruim tweehonderd kilometer, dat gaat wel. De tweede dag ook, maar de derde dag, dan krijg je een tegenslag." Reden voor de mannen om de derde dag dan ook iets rustiger aan te doen: 'slechts' zeventig kilometer. Maar om toch niet helemaal als watjes over te komen, natuurlijk wel door bergachtig terrein. De route begint in Hoogerheide, gaat via Antwerpen en Geraardsbe- gen naar Chimay, dan via Bouillon naar Diekirch en dan door de Ho ge Venen terug naar Hoogerheide. De Boezemvrienden hebben hun De Boezemvrienden in het kort eigen titanentocht tot in de punt jes geregeld. Op de 'rustdag' krij gen ze een massage. Gratis, want hoe minder het clubje vrienden onderweg en in de voorbereiding uitgeeft, hoe meer er voor het goe de doel overblijft. Zo is alle kleding van de mannen gesponsord, is bijna overal gratis overnachting geregeld. Willem Bra ber: „De voeding, de drank, de re serveonderdelen, zelfs de camper is gesponsord." De camper is straks het domein van de twee kwartiermakers uit Hoogerheide. Het wordt het mobiele verzor gingshuis van de zes fietsers, met onder meer een fietsendrager en bagageluik. De acht mannen zijn de sponsor- tocht begonnen, omdat twee van hen de verschrikkingen van kan ker van dichtbij hebben meege- 'De voeding, de drank, de reserveonderdelen, zelfs de camper is gesponsord' maakt. Ze vinden dat de bestrij ding van de ziekte iedereen raakt. Ze wilden graag iets doen en het enige dat zij konden bedenken was: geld. Geld voor onderzoek, zodat onderzoekers in staat gesteld kunnen worden om in de toe komst geneesmiddelen te ontwik kelen. Of nog beter, het verkrijgen van inzicht in hoe deze ziekte te voorkomen is. Vandaag is er een uitzwaaifeestje in café De Boulevard in Hoogerhei de, en ook bij aankomst, op 8 juni, is het weer feest. Het succes van de Boezemvrien den smaakt inmiddels naar meer. Chris Maas sluit niet uit dat er na deze tocht een vervolg komt. „We hebben nu onze naam gevestigd, we hebben de website en alles, dus ja, waarom niet? Maar daar gaan we pas na volgende week over nadenken. Eerst maar eens fietsen." De tocht gaat door vijf landen: Nederland, Luxemburg, Frankrijk, België en Duitsland. Er is al 20.000 euro ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, maar men sen kunnen nog steeds doneren op rekeningnummer 1405.95.937 in Hoo gerheide, ten name van De Boezemvrienden. Wie wil meerijden, kan zich voor de laatste dertig kilometer aansluiten. Verzamelen op 8 juni om 18.30 uur in De Sprenge in Bergen op Zoom. door Rob Paardekam wemeldinge - De gemeente Kapel le wil dat de pijlen van boogschut tersgezelschap Sint Andries in We meldinge niet langer in de tuinen van omliggende woningen terecht komen. De vereniging mag voorlo pig geen wedstrijden houden. Wethouder I. Herselman zegt dat hij die maatregel niet graag neemt, maar hij zou niet anders kunnen. „Omwonenden hebben me foto's gestuurd. Daarop zie je dat pijlen dwars door dakpannen heen zijn gegaan. Je moet er niet aan den ken dat iemand zo'n ding op z'n hoofd krijgt." 1 loewel de vereniging al meer dan 25 jaar schiet op het terrein aan de Bonzijweg begonnen omwonen den een jaar of vijf geleden te kla gen. Voorzitter P. Brouwer moet gissen hoe dat kan. „Andere wind misschien? En we zijn door beter materiaal natuurlijk ook steeds ho ger gaan schieten." De wippen zijn destijds centraler op het veld gezet, maar dat heeft kennelijk niet geholpen. Daarop volgde het schietverbod. Secretaris A. Tissink zegt dat kooien, die er voor zorgen dat pijlen niet ver weg kunnen vliegen, het probleem zou kunnen oplossen. Die kosten ech ter zo'n twintigduizend euro, en dat geld heeft de vereniging niet. Ondertussen ligt de boel op z'n gat. Naast het niet meer kunnen doorgaan van wedstrijden wordt er ook niet meer getraind. Tissink is bang dat dat leden gaat kosten, als het lang duurt. „Dit kan zelfs de teloorgang van de vereniging betekenen", zegt hij. „Ik heb er een zwaar hoofd in." Er lijkt overigens wel een misver stand te bestaan voor wat betreft die trainingen. „Die heb ik niet ver boden, hoor", zegt wethouder Her selman. „Het gaat om de wedstrij den, want dan zijn er ook mensen van buiten de vereniging en juist zij schieten de pijlen vaak buiten het terrein, omdat ze dat niet zo goed kennen als de leden." Volgens voorzitter Brouwer is dat zo, maar hij zegt toch echt begre- Secretaris A. Tissink vreest voor de toekomst van de boogschuttersvereni ging nu de gemeente wedstrijden verboden heeft. foto Willem Mieras pen te hebben dat er helemaal niet gaan trainen." Herselman laat op meer mocht worden geschoten, zijn beurt weten dat de gemeente „Maar als de wethouder zegt dat niet van plan is een hele grote bij- het wel mag, moeten we binnen- drage te leveren om de eerder ge kort misschien toch maar weer noemde kooien aan te schaffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54