Zeeland Discussie peuterspeelzaal Open Avond HAERS Dweildag in Hulst voor veertiende keer auping Terneuzen neemt maatregelen tegen verpaupering binnenstad Welzijn en Agogische Zorgcentra willen in oude Jacob Catsschool I Auping Bambu: dat ligt natuurlijk beter Mogelijk gebruik van gemeenschapsgeld voor private doeleinden. 6 juni 2007 18.00 - 21.00 uur Happening met muziek uit 600 instrumenten tegelijk sluit festival af. Vier avonden wandelen in en om IJzendijke Computerclub bijeen in Wingerd Terneuzen EHBO-kampioenen Koewacht gehuldigd guping vision PZC Zaterdag 2 juni 2007 3 7 door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Het bestuur van de stichting Peuterspeelzalen Hulst vraagt samen met de raads fracties van CDA en Progressief Hulst het college van burgemees ter en wethouders om ophelde ring over het peuterspeelzaalwerk in Kloosterzande. Het heeft daarover een brief ge schreven aan college en raad. Het CDA en Progressief Hulst stellen schriftelijke vragen. Zij willen de kwestie ook aan de orde stellen in de vergadering van de commissie Samenleving. De gemeenteraad stelde vorig jaar 120.000 euro be schikbaar voor de uitbreiding van de openbare Sandeschool met een peuterspeelzaal. Volgens informa tie die de stichting Peuterspeelza len heeft, komt die aanbouw er echter niet. In plaats daarvan zou Open Basis, het bestuur van het openbaar onderwijs, kinderop vangcentrum Kiekeboe aan de Cloosterstraat hebben overgeno men. De stichting Peuterspeelza len vindt dit tegen de afspraken. ontdek 't bij 3V3HS hogeschool Breda 's-Hertogenbosch Tilburg door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil snel maatregelen tegen ver pauperde panden in de binnen stad. Tot nu toe ontbrak daarvoor een duidelijk beleid. Op dit moment vindt er een inven tarisatie plaats van de panden die in aanmerking komen voor de sloop of een opknapbeurt. Burge meester en wethouders overwe gen om eigenaren een subsidie te verstrekken en op die manier het opknappen van de panden te sti muleren. Voorlopig wordt uitge- TERNEUZEN - Het voormalige on derkomen van de Jacob Cats school aan de Jacob Catsstraat in Terneuzen is in beeld als nieuwe huisvesting voor de stichting Wel zijn Terneuzen. Behalve die stichting heeft ook de jeugdinstelling stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) interes se getoond om zich in het gebouw te vestigen. De gemeente Terneu zen schat de kosten voor het ge schikt maken van het schoolge bouw, dat al geruime tijd leegstaat „Wij maken ons ernstig zorgen, omdat we geen zeggenschap krij gen over een door ons te exploite ren peuterspeelzaal." Het CDA vraagt zich af, wat er met de 120.000 euro is gebeurd die de ge meenteraad beschikbaar stelde voor de bouw van de nieuwe peu terspeelzaal. Progressief Hulst wil weten of het geld gebruikt is voor de aankoop van Kiekeboe. „Is hier Stichting Peuterspeelzalen Hulst en raadsfracties CDA en Progres sief Hulst stellen de financiering van een peuterspeelzaal in Kloos terzande ter discussie. dan sprake van de aanwending van gemeenschapsgeld voor priva te doeleinden?" Het CDA is ook verbaasd omdat het college tijdens de laatste raadsvergadering vol gens raadslid J. van Eek niet in wil de gaan op vragen over het peuter- werk in Kloosterzande. R. Ber tram (Progressief Hulst) stelt de vraag of het wel door de beugel kan, dat het bestuur van het open baar onderwijs geld dat de ge meenteraad beschikbaar stelt 'zelf standig en op eigen initiatief" an ders mag besteden. De kwestie komt maandag aan de orde in het college. AANNEMINGSBEDRIJF iraoyppoME NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM R AMEN-ROLLUIK EN-ZON WERING heroal www.haers.net VEKA ijmado Tel. 0113-491282 gaan van dertig panden, waarbij ïo.ooo euro per pand gerekend wordt. Uitgesmeerd over drie jaar betekent dat een jaarlijks bedrag van ïoo.ooo euro. Volgens B en W moet ook in ande re kernen van de gemeente de ver paupering op een dergelijke ma nier worden aangepakt. Het gaat met name om Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil en Axel. In deze laatste kern wordt volgend jaar 750.000 euro geïnvesteerd in de herinrichting van de Kaaiwal en omgeving. door Jeanette Vergouwen HULST - De vrijwilligers mogen zondag weer broodjes smeren voor zeshonderd muzikanten. Want het is dweildag in Hulst. Het festival vindt voor de veertiende keer plaats. Het concept dat de or ganiserende Bareélen jaren gele den maakten, is vrijwel ongewij zigd. Wel is het zwaartepunt van de dag verhuisd van de Statie naar de Markt en de laatste vijf jaar wordt de dweildag afgesloten met een happening. Dan klinkt de mu ziek uit zeshonderd instrumenten tegelijk. Zondagmiddag is de bin nenstad van Hulst autovrij. Brabantse bands hebben de weg naar Hulst al lang gevonden, maar dit jaar wordt de dweildag interna tionaal want de band Goe Vals en Uit de Maote uit Lokeren doet ook mee. Al die bandjes dweilen met hun muziek door Hulst en ieder half uur verzorgt één van de orkes ten een optreden op het podium op de Grote Markt. Op dit evene mententerrein kunnen de kinde ren zich vermaken op de spring kussens of zich laten schminken, terwijl de ouders met pint in de hand luisteren. Volgens trompettist en leider van de Bareélen Marcel van de Poel is de dweildag niet meer weg te den ken. „Het is gewoon een geweldig feest voor iedereen. Omdat wij niet spelen die dag, wij dweilen al leen de toog, kunnen we overal aanwezig zijn en zaken regelen. Het meeste werk is de voorberei ding, maar de taken zijn verdeeld en we beginnen ervaring te krij gen. Ik denk dat de dweildag een bijzondere plaats in neemt op het evenementenlijstje in Zeeland. De meeste mensen beseffen niet hoe bijzonder dit feest is. Dertig bands op één dag, waar zie je dat?" De namen van de bands spreken tot de verbeelding, zoals de Blaoze- vandursokke uit Woensdrecht en Bendebelazert uit Bergen op Zoom, de Bacchanten en de Grap jassen uit 's Hertogenbosch, Moe ders Mooiste uit Berkel-F.nschot en Dikkuh Nekkuh uit Vlissingen. Trompettist en leider van de Ba reélen Marcel van de Poel: „Het is gewoon een geweldig feest voor iedereen. Dertig bands op één dag, waar zie je dat?" IJZENDIJKE - De vierde avondvier daagse van IJzendijke wordt van dinsdag 5 tot en met vrijdag 8 juni gehouden. Er zijn routes van vijf en tien kilometer door en om IJ zendijke uitgezet. De kortste af stand is ook goed toegankelijk voor rolstoelers en mensen met wandel- en kinderwagens. Naast gewone wandelaars lopen ook een aantal Nordic-walkers mee, die een kwartiertje later vertrekken. Informatie en inschrijven kan via www.ijzendijke-online.nl TERNEUZEN - De Zeeuwse afdeling van computerclub HCC komt don derdag 14 juni bijeen voor haar maandelijkse clubavond in het ge bouw van de speciale school De Wingerd aan de Terneuzense Leeu wenlaan. Op het programma staat een pre sentatie rond het thema Bart PE. Windows live-cd. En schoone.PC.nl. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.50 uur. KOEWACHT - De El IBO'ers van St. I.udwina uit Koewacht, die in Bemmel onlangs de nationale ti tels in de wacht wisten te slepen, werden gisteravond in het zonne tje gezet. In gemeenschapscen trum De Vlaschaard kregen eerst achttien leerlingen van basis school De Vlaswiek hun EHBO-di- ploma uitgereikt. Daarna kregen deelnemers aan de landelijke wedstrijden in Bemmel een kampioensmedaille en een oorkonde uitgereikt. Actie exdunef afgebeelde poef en snel aftakelt, voor beide gegadig den op 500.000 euro. Dat bedrag is opgenomen in de investerings planning voor volgend jaar. Op dit moment wordt overleg ge voerd met woningbouwcorporatie Clavis, die zich over het gebouw zou moeten ontfermen. De opzet is dat Clavis het gebouw gaat behe ren en verhuren aan de stichting Welzijn en de Agogische Zorgcen tra. De verwervings- en aanpas- singskosten worden uiteindelijk in de huur verrekend. De nieuwe Bambu van Auping is een droom van een boxspring. De bamboe uitvoering zorgt voor een extra rijke en natuurlijke uitstraling. En... tijdelijk krijgt u er 2 bijzettafels t.w.v. 800,- helemaal gratis* bij! Profiteer nu en begin voortaan elke ochtend heerlijk fit aan uw dag. Vraag naar de voorwaarden bij uw Auping dealer of kijk op www.auping.nl. Deze actie is geldig van 26 mei t/m 30 juni 2007. Uw Auping Vision in de regio (2e Pinksterdag open): Berden-Pot Interieur Nieuwendijk 89, Axel T. 0115-562010 Auping nights, Better days

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41