Zeeland nier niet anoniem?' Hebbes! op straat heeft nog niemand ondernemen avans Open Auond Chapeau! Vragen over auto CdK Peijs Hardglazen deuren <f> www.autovermeulen.nl Glashandel MELIESTE PZC Zaterdag 2 juni 2007 I 3 vóór de show echt begint, niets nieuws. Dat nieren niet aan bo men groeien, wisten ze allang en ook dat de gemiddelde wachttijd voor een donor vierenhalf jaar is. Eigenlijk wilden ze vanavond hele maal niet kijken. De FAN stuurde minister Klink, de TWeede Kamer, BNN en de pers op 28 mei een brief waarin de nierpatiëntenver enigingen afstand namen van de Grote Donorshow. Onder meer omdat de show onethisch zou zijn en eerder weerstand zou kunnen opwekken dan donors trekken. On der elkaar hadden de FAN-leden afgesproken de show helemaal te boycotten. Maar vooruit, een stuk je dan. Om te zien of het echt zo erg is. Tien minuten na aanvang is het antwoord volmondig: ja. Ze heb ben intussen gezien hoe de 37-jari- ge Lisa, die een nier wil weggeven omdat ze een hersentumor heeft en zal sterven, de voorselectie doet onder de 25 gegadigden voor haar nier. Met stijgende verbazing hoor den Jan en Rinus de argumenten Uit die televisie! 'We lezen het morgen wel in de krant' aan. Lisa stuurt mensen zonder baan of vrijwilligerswerk eruit. Jan: „Dat vind ik heel erg. Dat is nou precies wat nierpatiënten vaak niet meer kunnen!" Een me vrouw die chat en puzzelt moet ook weg, want dat voelt niet goed, zegt Lisa. En het is natuurlijk haar nier, dus zij heeft het voor het zeg gen. „Weet je wat ik niet begrijp, waarom gaat die Lisa niet gewoon naar een ziekenhuis om haar nier anoniem te doneren?", vraagt |an geërgerd. „Dan kunnen ze tenmin ste een ontvanger selecteren op ba sis van hoe lang iemand al ziek is en hoe ziek hij of zij is!" In de studio heeft Lisa intussen de drie overgebleven kandidaten de hand geschud. „Hoe ga jij die nier veroveren?", vraagt de presentator indringend. Rinus staat op. Uit, die televisie! „We lezen het mor gen wel in de krant." als /e echt iets wilt hogeuhoei 6 juni 18.00 - 21.00 uur Meer informatie op www.avans.nl Breda VHertogenbosch Tilburg COMMENTAAR Met groot ceremonieel heeft de Roosevelt Academy gisteren haar eerste bachelors afgeleverd. De bekroning van de eerste drie jaar van de Middelburgse universiteit. Het initiatief van decaan Hans Adriaansens werd destijds met de nodige scepsis begroet. Kan dat wel in Zeeland? Is het ambitieniveau niet te hoog? Willen de studenten wel hierheen komen? Past deze vorm van onderwijs wel in Middelburg? Die twijfels zijn weg. Hoewel de Academy het met een bescheiden aantal studenten doet, blijft de instelling fier overeind tussen de andere bacheloropleidingen. Toen de staf van de Academy voor het eerst door de Middelburgse straten schreed, werd er nog wel vreemd gekeken naar de gewaden en hoofddeksels. Inmiddels hoort het decorum er gewoon bij. De stad heeft de studenten goed geaccepteerd. Er zijn weinig wanklanken. Het altijd wat saaie, ambtelijke Middelburg kan het nieuwe bloed goed gebruiken. Andersom blijken de studenten prima te gedijen en vooral goed te presteren in deze rustige, overzichtelijke omgeving. De Roosevelt Academy is het bewijs dat met wat inzicht en volharding veel mogelijk is. Ook in Zeeland. Kennelijk soms zelfs juist hier. 1 let is de academische geest onwaardig om deze verfrissende conclusie tot het onderwijs te beperken. Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 MIDDELBURG - De Statenfractie van de SP wil het naadje van de kous weten over de aanschaf van een dienstauto (met chauffeur) voor commissaris van de koningin Kar- la Peijs. De twee fractieleiders Gertjan Bouterse en Lia Lie- vaart-Kist informeren in schriftelij ke vragen waarom uitbreiding van het wagenpark nodig is. Ook wil len ze weten hoeveel de dienstau to's precies kosten en hoe hoog de kostenstijging is door de komst van Peijs' Mercedes-Benz. IA cn a> +-> m i 0) E vakkundige montage! Naam: Chantal Wissel Naam hond: Luca Plaats: Zuiddorpe Poepzakje: Ja, maar niet nodig, want woont buiten de bebouwde kom Heeft het nut?: „Ik sta achter het beleid van de gemeente, want ik vind het zelf heel hinderlijk als ik poep op de stoep zie liggen." Naam: Mary en Sophie Buyck Naam hond: Stella Plaats: Axel Poepzakje: Ja Heeft het nut?: „Ja, maar het is toch eigenlijk niet meer dan normaal dat je opruimt achter je hond?" Naam: Nico Leunissen Naam honden: Mikey, Shade en Floortje Plaats: Axel Poepzakje: Nee Heeft het nut?: „Ik heb nu geen zakje bij me, maar ik ga er straks eentje op halen thuis. Het is wel goed dat we hondenpoep zelf moeten opruimen." Naam: C. van de Luijster Naam hond: Basje, het dwergkeesje Plaats: Terneuzen Poepzakje: Ja Heeft het nut?: „Ik vind het best een goed beleid, maar mag dan nu de hon denbelasting worden afgeschaft? Want waar betalen we die nog voor?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3