Zeeland Terneuzen ook volgend jaar de goedkoopste Serene rust en Geld voor kerk Leerlingen ROC kiezen 'topper' Verbaasde blikken in kraaiennest Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? Steltkluut zoekt fluitende stadsvogels Gemeente trekt in 2008 kwart miljoen uit voor verkeersveiligheid. Contracten getekend voor bouw kuuroord en ruim honderd huizen. 34 I Zaterdag 2 juni 2007 PZC door Eugène Verstraeten terneuzen - Ondanks de sombere vooruitzichten vorig jaar presen teert de gemeente Terneuzen een sluitende begroting voor 2008. Zonder noemenswaardige lasten verhoging heeft de gemeente bo vendien nog financiële armslag voor een aantal grote investerin gen. Dat blijkt uit de gemeentelijke Per- spectievennota 2008-2011. De gemeentelijke leges gaan vol gend jaar trendmatig met 3 pro cent omhoog. De stijging van het tarief' onroerendezaakbelasting (OZB) hangt af van de inflatie, maar de gemeente verwacht een stijging van hooguit 2,5 procent. Terneuzen blijft volgend jaar de goedkoopste gemeente van Neder land. Dat komt volgens wethouder C. van Schaik (financiën) doordat voortdurend wordt gelet op effi ciënt werken binnen de gemeente lijke organisatie. Maar ook doordat Terneuzen de enige gemeente is zonder rioolbelasting. „Dat bete kent zeker niet dat we onze riolen laten versloffen", benadrukt Van Schaik. „We trekken jaarlijks meer dan 4,1 miljoen euro uit voor de uitvoering van het gemeentelijk rioleringsplan. Plus dat we jaarlijks nog een half miljoen opzij kunnen Burgemeester en wethouders van Terneuzen presenteerden gis teren een sluitende begroting voor 2008. De lasten gaan nauwe lijks omhoog. terneuzen - De stichting Behoud Grote Kerk Terneuzen krijgt van de gemeente een financieel steun tje in de rug van 145.000 euro, uit gespreid over vier jaar. De stichting zet zich al jaren in om het markante kerkgebouw in de Noordstraat in Terneuzen te be houden en te gebruiken voor socia le, culturele en maatschappelijke activiteiten. Volgens burgemeester en wethouders is de stichting de af gelopen jaren in dat doel geslaagd. Echter, de kosten voor het noodza kelijke groot onderhoud, waarmee tussen 2007 en 2011 een bedrag is gemoeid van 145.000 euro, kun nen door de stichting niet opge bracht worden. „Daarom willen we de helpende hand bieden", zegt wethouder C. van Schaik. „We vinden het belangrijk dat de kerk behouden blijft. Dat geldt ook voor de Willibrordustoren." Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ nu tha multl utility company door Wout Bareman TERNEUZEN - Leerlingen van het ROC Westerschelde kiezen woens dag de Uitblinker 2007. Het is een student die opvalt door buitenge wone kwaliteiten of prestaties. Het ROC in Terneuzen wijst er dit jaar voor de vierde keer één aan. De verkiezing wijkt wel af van voorgaande jaren. De studenten worden er nu nauwer bij betrok ken. Ze mogen, tijdens een verkie zingsevenement in de aula onder leiding van actrice Lieke van Lex- mond van Goede Tijden, Slechte Tijden, hun stem uitbrengen op vier potentiële uitblinkers. Die zijn geselecteerd door de onder wijscoördinatoren van de vier sec toren van het ROC. De vier finalisten treden tegen el kaar in het strijdperk, waarna de mede-studenten het eindoordeel zetten voor het stedelijk water plan. En dat dus allemaal zonder rioolbelasting." Belangrijke zaken die volgend jaar worden aangepakt zijn de Kenne- dylaan, de Markt in Terneuzen, het fietspad in Koewacht en voor een kwart miljoen euro worden verkeersveiligheidsaanpassingen gedaan. De molen in Hoek wordt gerestaureerd, de Grote Kerk in Terneuzen krijgt een financieel duwtje in de rug en de zwemba den worden opgeknapt. In Axel wordt de Kaaiwal heringericht en ook wordt geld uitgetrokken voor de herontwikkeling van de veerha ven in Terneuzen. Voor 2009 zijn de financiële vooruitzichten min der rooskleurig. Er wordt een te kort berekend van bijna 1,6 mil joen euro. Wethouder Van Schaik maakt zich daarover geen zorgen. TERNEUZEN - Leden van natuurbe schermingsvereniging de Stelt kluut brengen momenteel de vo gelbevolking van Terneuzen in kaart. Dat gebeurt in opdracht van de gemeente Terneuzen in het ka der van het lopende Stadsvogelpro- ject. Een paar keer per week trek ken de Steltkluutleden erop om zingende mannetjes van huismus, spreeuw, putter of andere 'stadsvo gels' op te sporen. In het territo rium van zo'n zanger bevindt zich doorgaans ook een vrouwtje. De inventarisaties zijn begonnen in maart en lopen nog de hele maand juni. Om dubbeltellingen en verzamelen van foute gegevens te voorkomen moeten de voge laars flink wat rondjes door Ter neuzen kuieren. Ook inwoners kunnen een steentje bijdragen door broedende vogels in de tuin door te geven aan kleeftink@ nme-zvl.nl. door René Hoonhorst OOSTBURG - De voormalige ge meente Oostburg keek zo'n twee decennia terug jaren verlangend uit naar de komst van een kuur oord. Over een jaar of twee lost de inmiddels heringedeelde gemeen te Sluis de belofte eindelijk in met de opening van een uiterst mo dern, comfortabel en luxueus sau na- en beautycenter in Oostburg. De komst van Thermen Holiday maakt tegelijkertijd een eind aan een andere mislukking uit de ge meentelijke historie. Het 'well- nesscentrum', zoals een beetje kuuroord tegenwoordig heet, maakt gebruik van de terreinen en het gebouw van de voormalige Eu- regiotuinen. Rondom het kuur oord verrijzen ruim honderd wo ningen. De projectontwikkelaars Rabo Vastgoed en Blauwhoed Wonin gen willen zo'n zes verschillende typen huizen aanbieden. De hui zen variëren in prijs van 165 mille tot vier ton en gaan vanaf eind dit jaar in de verkoop. De eerste palen moeten ook vóór midden volgend jaar de grond in, zodat de eerste huizen tegen de zomer van 2009 kunnen worden opgeleverd. Drie, vier jaar later moet het hele terrein tussen de Nieuwstraat, de Brugse- vaart, de Boomkreekweg en de Maagdenbergweg zijn volge bouwd. Projectleider Theo Klijn van Rabo Vastgoed is niet bang dat de hui zen slechts mondjesmaat worden verkocht. De appartementen el ders in Oostburg en de bungalows die golfclub Brugsevaart gaat bou wen, zijn bedoeld voor andere doelgroepen. „Er komen meer dan driehonderd mensen bij het well- nesscentrum te werken. Een deel van die werknemers komt uit de De Sluise gemeenteraadsleden kunnen de onderlinge verhoudin gen verbeteren door zich lekker af te spoelen en te laten scrub- ben in het nieuwe kuuroord. regio, maar er zullen ook krachten van buiten worden aangetrokken. De rust en ruimte trekken onge twijfeld een aantal mensen uit de regio en elders uit den lande." De serene rust en voor Randstede lingen onbeperkte ruimte moeten op termijn duizenden naar het sau na- en beautycentrum trekken, verwachten financieel directeur Tonny Gajadin en commercieel di recteur Sarita Narain. Ze exploite ren een goedlopend centrum in Schiedam en openen over een jaar of twee ook het grootste sauna- en beautycentrum ter wereld in Hoofddorp. Thermen Holiday Sluis wordt iets bescheidener van opzet. Maar met een Fins eiland, een Zeeuws land schap en een tai-chiplein bestrijkt ook het Oostburgse kuuroord een behoorlijk deel van het wereldspec trum. Het welbevinden en welbe hagen komt vooral voort uit de to tale rust. Rust die ook mensen die een schoonheidsoperatie willen ondergaan ten goede komt. Want het kuuroord verwacht te profite ren van het 'medisch toerisme'. Gajadin: „Mensen die een cosmeti sche operatie bij Oostburgse spe cialisten ondergaan, komen een paar dagen van tevoren naar Ther men Holiday om tot rust te ko men. Na de ingreep kunnen ze ook weer op hun gemakt tot zich zelf komen. Het kuren is zo een perfecte aanvulling op een toch vaak ingrijpende operatie." In hamams, op Oosterse badhui zen geïnspireerde marmeren mas sagekamers, kunnen gasten zich helemaal overgeven aan de sensa tie om zowel lichamelijk als geeste lijk schoon te worden gewassen. „Het is wel eens vergeleken met het gevoel van de zaterdagse was beurt in de jaren vijftig en zestig. Een heel nieuw mens na goed door pa of ma te zijn afgeschrobd in de tobbe", hoorde Narain van een tevreden klant. Zo'n behande ling voor de raadsleden zou ook de sfeer in de Sluise raadzaal ten goede kunnen komen, liet burge meester Jaap Sala zich ontvallen. Het hele gemeentebestuur is van harte welkom bij de opening, liet Tonny Gajadin lachend weten. vellen. De vier genomineerden zijn Tessa Verschuuren (sector techniek), Ayimila Mulati (sector educatie), Sabien Vereecken (sec tor zorg, welzijn en onderwijs) en Renaldo Wojtal (sector econo mie). Tijdens het verkiezingsevene ment is er ook een groot feest. Een dj verzorgt een drive-inshow. De winnaar mag een lang weekend weg, naar een nader te bepalen be stemming. Hij of zij gaat ook naar de Nationale Uitblinkerdag op 31 augustus. Een woordvoerder van het ROC: „Sinds een aantal jaren vindt de Nationale Uitblinkerdag plaats op de eerste schooldag van het nieuwe schooljaar. Daar pre senteren alle ROC's van Neder land hun uitblinker om te laten zien dat het middelbaar beroepson derwijs goed gekwalificeerde vak mensen aflevert." door Wilma Valk BRESKENS - „TWee badkamers? En zo groot!" De kinderen van groep zeven en acht van de obs Breskens bezochten gisteren in het kader van De Dag van de Bouw apparte mentencomplex De Remise in Breskens. Bij hoge uitzondering was het al verkochte penthouse voor de jon ge bezoekers opengesteld. De vele kamers, vooral het luxe sanitair, maar ook het kraaiennest met het terras maakten grote indruk op de Bressiaandertjes. „Wel duur!" fluis terde eentje. De modelwoning op de eerste verdieping was ook wel mooi, vooral het grote terras aan de achterzijde, maar het penthou se, ja, dat was het toch wel. Medewerkers van aannemingsbe drijf Van der Poel uit Terneuzen gaven de kinderen alle uitleg en vertelde veel over banen in de bouw. Dit een beetje met de hoop. dat ettelijke van hen straks bij de beroepskeuze een baan in de bouwwereld kiezen. De bezoekers Schoolkinderen waren onder de indruk van de luxe in de Remise. foto Camile Schelstraete in de namiddag hadden die keuze al gemaakt. Leerlingen bouwkun de van het ROC en de Rede in Ter neuzen mochten de Remise van onder tot boven bekijken en kre gen uitleg over alle technische snufjes die in het gebouw ver werkt zijn. Hiervoor waren ook medewerkers van de onderaanne mers die de verwarming en het elektrisch hadden installeert aan wezig. Vandaag staat het apparte mentencomplex tussen 10 en 16 uur open voor belangstellenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38