Zeeland PZC 'Koffieshops moeten verkassen' PZC ZONDAG GEOPEND Brugman 33 Buitenbaden krijgen beurt ZEEUWS-VLAANDEREN 48 en 49 47 J9Bn College Terneuzen wil Checkpoint en Miami buiten de stad. □2 Darten met hooivorken in Ossenisse ezers er\ ce Medeling Boeven Lucia blijft strijden tegen onwetendheid over hiv-virus Zaterdag 2 juni 2007 Financiële meevaller voor gemeenten Tip? redterntPp/i nl door Raymond de Frel terneuzen - De koffieshops Checkpoint en Miami moeten naar een plaats buiten Terneuzen worden verplaatst. Het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen denkt dat dit de ge schiktste manier is om de overlast van koffieshopbezoekers in de ha venstad de kop in te drukken. De Axelse Sassing en een plek aan de Tractaatweg worden genoemd als opties. Burgemeester Lonink meldt dat er wel vrees is voor de si tuatie in de binnenstad na ver plaatsing van de shops. „Daarom willen we de mogelijkheid hou den om in te grijpen. Als er proble men ontstaan, zouden we kunnen denken aan een dependance in de binnenstad om de lokale markt te bedienen. Wij verwachten echter dat het niet zover komt. Het zou ook kunnen inhouden dat er van af dat moment wordt geshopt bij de verschillende shops, om maar zoveel mogelijk softdrugs mee naar huis te kunnen te nemen", al dus Lonink. De Wijkraad Binnen stad gaf al eerder aan te denken dat door verplaatsing van de shops de illegale handel in het centrum toeneemt. Lonink verwacht dat de verplaat sing van de shops - als de gemeen teraad hier eind juni mee instemt - een proces van jaren is. Om de overlast van koffieshopbezoekers op korte termijn aan te pakken wordt er onder meer gedacht aan Door een verplaatsing van de twee koffieshops naar de rand van Terneuzen, hoopt het college de overlast in de binnenstad de kop in te drukken. een extra parkeergelegenheid aan de Binnenvaartweg. Om te voorko men dat koffieshopbezoekers door de binnenstad cirkelen voor een parkeerplaats wordt het nieuwe parkeerterrein aan de westzijde van Checkpoint een afgesloten stek, waar bedrijven de komende twee jaar parkeerplaatsen kunnen huren. De oversteekplaats van de huidige parking aan de Binnenvaartweg naar de shops wordt na de Eneco Tour (een wielerwedstrijd die eind augustus wordt gehouden) veiliger gemaakt. Foutparkeerders lopen het risico op een wielklem OSSENISSE - Met het gooien van een hooivork op een dartbord aan een stapel strobalen heeft wethouder Clen de Kraker gisteravond het dorps feest in Ossenisse geopend. De kinderen lieten te gelijkertijd ballonnen op. „Een beetje de boerse variant op het darten, zeker passend bij het plat teland van Ossenisse", zegt Suzan Scheele van het feestcomité Ossenisse. Het dorp blaast de kermis met een groots opgezet dorpsfeest nieuw leven in. Scheele: „Met dit driedaagse dorpsfeest willen we ook de sociale contacten tussen de be woners aanhalen. Onder van het genot van pot en pint slaat dat meestal goed aan". Het hooivork darten zorgde al snel voor de nodige hilariteit. Na de sportieve opening kwam de sfeer er goed in bij de Hollandse smartlappenavond. De Maf- foo's brachten in de tent de ene na de andere meezinger ten gehore. Maandag wordt de kermis in herberg De Snis afgesloten met een kaarting (10.00 uur) en een poolbiljarttoernooi vanaf 20.00 uur. foto Camile Schelstraete In verband met technische en organisatorische aanpassingen is de afdeling LEZERSSERVICE en het gratis servicenummer 0800 - 0231 231 MAANDAG 4 JUNI VANAF 14.00 UUR Nlïï BEREIKBAAR Vanaf dinsdag 5 juni 08.00 uuri wij u graag weer van dienst met a uw vragen over uw abonnement, bezorging en abonneevoordeelacties van 12.00 tot 18.00 uur Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 s/mo* 1971 KEUKENS BADKAMERS te worden getrakteerd. De slui tingstijd van de shops wordt met een uur vervroegd naar midder nacht. Lonink: „We dachten eerst dat een veel vroegere sluitingstijd voordelig zou zijn, maar ervaring in andere steden leert dat hierdoor de piek van verkeersintensiteit gro ter wordt. We willen ook dat het café en restaurant van Checkpoint op de huidige locatie onder een an dere naam verdergaan." Check- point-woordvoerder F. Deij geeft aan dat zijn organisatie voorstan der is van twee shops aan de rand en twee kleine vestigingen in het centrum. terneuzen - De gemeente Terneu zen investeert volgend jaar een mil joen euro in het renoveren en ver nieuwen van de buitenzwemba den. Gelet op de ouderdom van ver schillende baden en veranderde wetgeving moeten de kleedlokalen en het personeelsverblijf in de openluchtzwembaden in Koe wacht en Zaamslag vernieuwd worden. Dat is in mindere mate ook het geval voor het zwembad in Axel. In Koewacht en Zaamslag is de onderhoudsstaat van de kleedlokalen ver onder de maat en voldoet de accommodatie niet he lemaal aan de wettelijke voorschrif ten. De kosten komen ruwweg neer op 300.000 euro per bad. „Ik hoop dat we hiermee duidelijk aantonen dat de verhalen over het sluiten van verschillende zwemba den onzin zijn", zegt wethouder C. van Schaik. „Wij zetten in op het behoud van alle huidige open luchtzwembaden in de gemeen te." wsgmiixznmm Tip? redactie&pzc.nl Het paar in Middelburg fietst da gelijks getweeën naar het werk. Zij assisteert Vrouwe lustitia, hij doet iets onduidelijks bij Rijkswa terstaat. Kijken ze uit het raam, dan kunnen ze naar elkaar zwaaien. Dan zien ze ook hel drukke kruispunt bij de brug en zullen hun gedachten ongetwij feld afdwalen naar die geden kwaardige ochtend, eerder deze week. F.r was politiecontrole bij de brug, maar dal merkten ze te laat op. En dus werden ze ge snapt toen ze door rood licht re den. Hij aanvaardde de bon stil zwijgend. Zij niet. Zij beet de oude, door de wol geverfde hoofdagent toe: „Heeft u niets anders te doen? Ga toch boeven vangen." De agent schreef rustig door, scheurde de bon van zijn blokje en voegde het opgewon den standje rustig toe: „Me vrouwtje, boeven vangen doen we 's avonds."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37