Zeeland Ballonnen en baaimomenten De rijk gevulde Kampeerder wenst gemak en kwaliteit Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? Dichters bij open dag volkstuinen Opluchting, maar ook teleurstelling dat sloop voorlopig niet doorgaat. Middelburger bedreigt jongen met mes Twintigste editie Avondvierdaagse Benefietfestival voor gedupeerden Indonesië Turkse Culturele dagen in wijkgebouw De Vergulde Baars. De Pekelinge investeert 2,3 miljoen euro in recreatievoorzieningen. 34 I Zaterdag 2 juni 2007 PZC W door Wendy van den Hurk vlissingen - Stiekem had iedereen wel gedacht dat de meeste raadsle den tegen de sloopplannen in Vlis singen en Souburg zouden stem men. Weinig mensen zijn verrast. Want, zegt de een, slopen is bezo pen. Want, meent de ander, echte ballen hebben ze toch niet. Aan de balkonnetjes van de eerste flat in de Schaepmanstraat in Paau- wenburg wapperen ballonnen. Pu re blijdschap, verklaart Bart Lucht- meijer de burenactie. „Ik ben opge lucht dat deze flats blijven staan. Eerlijk gezegd zag ik het wel aanko men. Er was zoveel protest." Te beginnen bij Luchtmeijer zelf. Zodra de plannen bekend waren, liet hij via brieven van zich horen. „l'Escaut moet leren te communi ceren met haar huurders. Dat wil er alleen nog steeds niet in bij Van Beekhuizen (directeur van l'Es caut, red.) en dat komt zo arrogant over. Raadsleden werden stevig on der druk gezet, toen de wethouder met een amendement kwam om minder huizen te slopen. Een sme rig kunstje was dat, koste wat kost je zin doordrammen. Jammer dat W* Het lijkt erop dat oudere mensen blij zijn dat de sloopplannen in Vlissingen niet doorgaan en hun jonge buurtgenoten niet. Die za gen iets nieuws juist wel zitten. de PvdA erin meeging." In sloop plannen gelooft Luchtmeijer niet meer. „Ze moeten nu helemaal bij nul beginnen." In de Sottegemstraat klinkt een an der geluid. „Ik had gehoopt dat ze deze buurt zouden slopen", treurt Farida Piek. „Leuk huisje, daar niet van, maar de buurt mag wel veran deren. Als ze die opknappen, zou het veel prettiger wonen zijn." Daar denkt achterbuurvrouw Alex andra Dekker aan de Schuitvaart- gracht heel anders over. „De buurt kan best een opknapbeurt gebrui ken, dat hoor je mij niet zeggen, maar het ligt ook aan de mensen. Die problemen los je niet op door simpelweg te gaan slopen." Nu het oude convenant weer van kracht is, staat haar benedenwo ning op de sloopnominatie. Maat ze wil niet weg. „We wonen hier nog geen jaar. l'Escaut had ons wel eens mogen vertellen wat ze voor plannen heeft." In de Souburgse Hudsonstraat zijn alle pamfletten voor het raam weg gehaald. Een dame, die haar tuin tje aanharkt, is blij met het besluit. „En is het niet voor mezelf, dan is het wel voor mijn buren." Alleen niet die van tegenover. Van Karima El Gauadi mag haar huisje tegen vlakte. „Van oudere mensen snap ik best dat ze na dertig jaar niet meer weg willen uit de straat. Maar de huizen zijn waardeloos. Als ik een spijker in de muur tik, brokkelt het aan de andere kant spontaan af. Dat weten die raadsle den toch ook? Ik snap ze niet." Kijk naartelevisie die bij u past: www.vergetijkdtv.nl DELTA\ lilt Iht nultl utility company middelburg - Een negentienjarige Middelburger is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehou den omdat hij een zestienjarige jongen uit Middelburg bedreigd zdu hebben met een mes. Het tweetal kreeg tegen half vier 's nachts ruzie bij het Plein 1940 in Middelburg. Daarop zou de oudste een mes hebben getrokken en er de jongste jongen mee bedreigd hebben. De 19-jarige Middelburger heeft het mes afgestaan aan de po litie. Hij is inmiddels weer vrijgela ten maar zal zich over een tijdje bij de rechter moeten verantwoor den. veere - De wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg en de wijk- vereniging Zanddijk-Veere houden van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 juni voor de twintigste keer de avondvierdaagse in Veere. Er kan per avond vijf of tien kilometer ge wandeld worden. De routes breng en de deelnemers in en om het stadje Veere. De vierdaagse begint bij 't Praetuus aan de Frans Naere- boutstraat. De eerste drie avonden wordt vertrokken om 19 uur. Op de laatste avond beginnen de toch ten eerder. De deelnemers aan de tien kilometer vertrekken dan om 17.45 uur en die voor de vijf kilo meter om 18.30 uur. middelburg - Het comité Help Slachtoffers van Natuurrampen in Indonesië houdt zondag 10 juni in Middelburg een benefietfestival voor de slachtoffers van de tsuna mi en aardbevingen in Indonesië. In de Stadsring aan de Kruitmolen- laan worden van 13 tot 19 uur Indi sche en Molukse optredens gege ven door onder andere de zanger Miel Eggers, de Indonesische dans groep Bunga Melati en door de kinder dans-, zang- en trommel- groep van Mae-Uku. Ook zijn er kraampjes met Indische artikelen en hapjes. De entree bedraagt 8 eu ro voor mensen vanaf 12 jaar. door Emile Calon MIDDELBURG - De gevulde druiven bladeren smaken heerlijk. Dat vindt ook Petra Schipper. Deze 58-jarige Middelburgse is enkele ja ren achter elkaar op vakantie ge weest in Turkije en ontdekte daar hoe heerlijk en gevarieerd de Turk se keuken is. Maar dan moet je wel buiten de hotels durven komen, adviseert ze. „Dan moet je gewoon de dorpen en stadjes ingaan en je niet laten opsluiten in een van die ressorts." Want het eten in zo'n hotel wordt volgens haar veel te veel aangepast aan de gemiddelde smaak van de toeristen. „Dat eten is nauwelijks Turks te noemen." Schipper bezocht gistermiddag de Turkse bazaar in wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjes straat in de Stromenwijk in Mid delburg. Daar werd die dag, maar ook nog vandaag, de Turkse Cultu rele Dagen gehouden. Daar kun nen de bezoekers kennismaken met allerlei zaken die te maken hebben met de Turkse cultuur. Met bijvoorbeeld Turkse gerech ten die volgens Schipper ook heer lijk smaken, zoals baklava. Deze na gerechten zijn haar soms iets te zoet, zegt ze. Maar de dolmadakia oftewel gevulde druivenbladeren met rijst en groenten blijven haar favoriet. Een Turkse vriendin heeft haar ook geleerd hoe ze die moet maken. Samen experimente ren ze ook. Zo heeft ze ze laatst nog gevuld met Zeeuwse garnalen en couscous. Op die manier kreeg ze een lekker multiculti-gerecht, lacht de inwoonster van de Stro menwijk na haar bezoek aan de ba zaar. Grote animator achter het twee daags evenement in de Vergulde Baars is Dilek Gul-Dogan. De 32-ja- rige geboren en getogen Middel burgse weet maar al te goed dat er in haar stad op een aantal gebie den onvoldoende is om de Turkse gemeenschap te voorzien. Als voor beeld noemt ze boeken en hoofd doeken, maar ook muziek en kle den. Turkse Middelburgers die op zoek zijn naar die zaken moet nu minimaal naar Bergen op Zoom af reizen om daar wat van in te kun nen slaan. Rotterdam is nog beter, zo geeft ze aan. Maar dat is volgens haar ook logisch gezien de om vang van de Turkse gemeenschap in Middelburg en die in Bergen op Zoom en Rotterdam. Zeker in de Zuid-Hollandse havenstad wonen Bijeenkomst ook bedoeld om verschillende culturen nader tot elkaar te brengen vele malen meer mensen van Turk se afkomst dan in Middelburg. Gul-Dogan heeft de beurs niet al leen opgezet om de Turkse ge meenschap te kunnen voorzien van consumentenartikelen die moeilijk te verkrijgen zijn in Mid delburg. Ook om het wederzijds begrip tussen allerlei bevolkings groepen te verbeteren. Zo'n bazaar is volgens haar bij uitstek de plaats om samen in gesprek te gaan, om vragen te stellen en antwoorden te krijgen. Wat Petra Schipper betreft is dat reeds gelukt. Wel hoopt ze nog het recept te krijgen van de vulling van de gevulde druivenbla deren. „Want zo wil ik ze ook nog eens maken." Wervelende derwisj en soefistische muziek Vandaag treedt tijdens de Turkse Culturele dagen een wervelende der wisj op terwijl hij wordt begeleid door soefistische muziek. Er zijn demonstraties yufka rollen, een soort Turkse kroket. Bezoekers kunnen ook zien hoe Turkse pizza's worden gemaakt. Tevens is het mogelijk om een hennaversiering te laten zetten. De Turkse Culturele Dagen zijn vandaag van 11.00 tot 19.00 uur te bezoe ken in de Baarsjesstraat 42 in Middelburg. door Selma Osman oostkapelle - Zet de kraan open en de campinggasten komen aan gevlogen. De gisteren geopende waterspeeltuin op camping De Pe kelinge in Oostkapelle is een regel rechte hit. De jongste uitbreiding moet de camping samen met een nieuw overdekt maar openschuif baar zwembad, een binnenspeel tuin met klimwand en een aantrek kelijk horecagedeelte naar de top van de kampeermarkt brengen. Ondernemer T\van Vermeulen is ambitieus. Na anderhalf jaar wer ken en een investering van 2,3 mil joen euro beschouwt hij de ope ning van het nieuwe recreatiehart als slagroom op de taart. Een hoog voorzieningenniveau is volgens hem nodig om de kampeerder te blijven trekken. „Zeeland is hard op weg om van vakantiegebied te veranderen in kort-verblijfgebied. De meeste mensen gaan niet meer vier weken op vakantie. Ze gaan liever drie, vier keer per jaar een weekje weg: in de zomer naar Tur kije, daarna een weekje naar Cen- terparcs en nog eens een weekje naar Zeeland. )e krijgt een andere vorm van kamperen. Die mensen willen het liefst een compleet inge richte caravan of tent." De keerzijde voor de ondernemers is dat de belangstelling voor de camping groeit, in een periode dat er plek zat is. Vermeulen: „Dan kun je twee dingen doen: de prijs dumpen of gaan voor kwaliteit en goede slecht-weervoorzieningen. Tenzij je het van de rust moet heb ben, zoals de minicampings." Een overdekt zwembad is voor de grotere campings een must, vindt Campinggasten van De Pekelinge proberen de nieuwe waterspeeltuin uit. Ze worden verrast door een flinke plens water. foto Lex de Meester Vermeulen. „Bij ons gaan kinde ren zich niet vervelen." Het idee voor de waterspeeltuin ontstond vorig jaar tijdens de warme juli maand. „Het nieuwe zwembad was net open, maar we hadden ook het oude nog. Op één op de drie enquêtekaarten stond: 'buiten bad mag niet weg'. Maar dat bad was technisch op. Daarom hebben we deze plek bedacht waar met water gespeeld kan worden." koudekerke - De Vlissingse volks tuinvereniging Levenslust houdt zaterdag 9 juni een bijzondere open dag. De Zeeuwse dichters Sandra Burgers, Jan Kuipers, Theo Raats en André van der Veeke tre den tijdens de open dag op en ge ven hun visie op de vier elemen ten water, aarde, lucht en vuur. Van de gedichten wordt een klein bundeltje gemaakt dat ter plaatse verkrijgbaar is. Leden van Levenslust hebben een kunstobject gemaakt dat ze ten toonstellen in hun volkstuintje of in de tijdelijke galerie op de par keerplaats bij de ingang van Le venslust. Bij die galerie geven kun stenaars de hele dag demonstraties in onder meer schilderen en beeld houwen. De open dag aan de Vlis- singsestraat in Koudekerke begint om 10 uur. Het optreden van de Zeeuwse dichters begint om 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36