Zeeland PZC Vlissingen houdt 2,3 miljoen over pzc Zondag 3 juni: Koopzondag G?oei-Rij< 33 Vliegenplaag ontraadseld WALCHEREN 48 en 49 47 Positief saldo is volgens de wethouder nog geen reden om te juichen. Vice-admiraal opent maritiem jaar ^service Medeling Wij zijn open van 12.00 - 17.00 uur Boeven Lucia blijft strijden tegen onwetendheid over hiv-virus Zaterdag 2 juni 2007 Financiële meevaller voor gemeenten Tip? redwalch®pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Dat een gemeente een tekort op de jaarrekening heeft, is niet best. Maar dat een ge meente ongepland twee miljoen euro overhoudt, is eigenlijk net zo treurig. Vlissingen heeft het jaar 2006 weliswaar afgerond met een positief saldo van 2,3 miljoen, maar dat was meer geluk dan wijs heid. Of zoals wethouder C. Seijbel zegt: „Het is een succesje, maar geen gepland succes. Ik hoop dan ook dat niet iedereen nu 'hoera' gaat roepen." Hoewel de gemeente nog lang niet de volledige greep heeft op de uit gaven en inkomsten, lijkt het de goede kant op te gaan. „Het lek is boven", zegt Seijbel. Bij de vorige jaarrekening had de gemeente nauwelijks een idee waar de financiële problemen za ten. Door alles nauwkeuriger bij te hou den, kon de wethouder gisteren een lijst presenteren met zaken die in 2006 onverwacht meer geld heb ben gekost of die incidenteel geld hebben opgeleverd. Seijbel noemt als voorbeeld het leerlingenvervoer; de busjes die de kinderen naar speciaal onderwijs brengen. De kosten daarvan vielen vorig jaar 229.000 euro duurder uit dan begroot. En dat is opmerkelijk. Want zeker kosten als leerlingen vervoer kunnen al aan het begin Gemeente sluit jaarrekening 2006 positief af. Maar dat is meer geluk dan wijsheid. Van greep op de financiële situatie, is nog geen sprake. van een jaar redelijk specifiek wor den uitgerekend. „Waar de problemen zitten, weten we nu. De volgende stap is uit te zoeken hoe ze ontstaan zijn, of wij er iets aan kunnen doen en wat we er in dat geval dan aan kunnen doen. Daar zullen we de komende tijd mee aan de slag gaan", zegt Seijbel. De wethouder zegt er naar te stre ven volgend jaar een veel kortere lijst met incidentele uitgaven en in komsten te hebben. „Maar het zal toch nog wel een paar jaar duren voordat we helemaal 'in control' zijn." VEERE - Het varend verleden van Veere is giste ren weer helemaal opgepoetst. Commandant zee strijdkrachten vice-admiraal Jan Willem Kelder bezocht de stad waar vroeger vaak de oorlogs vloot gereed werd gemaakt. De Heren van Veere waren lange tijd admiralen-ter-zee. Kelder luidde er de festiviteiten in rondom het 400ste geboor tejaar van Michiel de Ruyter en werd na een boot tocht toegezongen door Het Veerse Scheepstuig. Commissaris van de koningin Karla Peijs (I) en burgemeester Van der Zwaag zongen spontaan een zeemansliedje mee. Vanaf vandaag is in de Grote Kerk en het stadhuismuseum een tentoon stelling te zien over zeeschilder Engel Hoogerhey- den (1740-1807), die zich ontpopte tot chroni queur van maritiem Nederland. Kelder kreeg gis teren het eerste exemplaar van een boek over de ze Middelburgse meester. foto Ruben Oreel In verband met technische en organisatorische aanpassingen is de afdeling LEZERSSERVICE en het gratis servicenummer 0800 - 0231 231 MAANDAG 4 JUNI VANAF 14.00 UUR NJET BEREIKBAAR Vanaf dinsdag 5 juni 08.00 uur zijn wij u graag weer van dienst met al uw vragen over uw abonnement, bezorging en abonneevoordeelacties GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 Ook de accountant concludeert in het Rapport van bevindingen 2006, dat de interne beheersing bij de gemeente Vlissingen nog niet op orde is. De accountantsverklaring is dan ook afkeurend op het onderdeel rechtmatigheid. Nog te veel zaken zijn niet volgens de juiste procedu res afgehandeld. „Wel hebben wij een aanzienlijke verbetering gesignaleerd ten op zichte van het jaar 2005", schrijft de accountant. „Wij zijn van me ning dat er voortvarend aan de ver betering van de interne beheer sing wordt gewerkt." NIEUWOORP - De oorzaak van de vliegenplaag in Nieuwdorp ligt zo goed als zeker bij de vuilstort Mid den-Zeeland, op vrij korte afstand van het dorp. De provincie en de gemeente Borsele zijn tot die con clusie gekomen na onderzoek. „Vorige week is op andere dagen op de vuilstortplaats tegen vliegen gespoten dan anders", aldus A. de Lange van de provincie. „Op maan dag en woensdag in plaats dinsdag en vrijdag. Mogelijk zijn daardoor meer vliegen tot leven gekomen. Maar zeker is dat nog niet." De vliegenbestrijding is deze week weer zoals gewoonlijk gebeurd. De overlast zou dus over moeten zijn. PARTNERS ECHTE MAKELAAR 0 1 I 8 6 I t 6 I 7 Tip? redactie&pzc.nl Het paar in Middelburg fietst da gelijks getweeën naar het werk. Zij assisteert Vrouwe justitia, hij doet iets onduidelijks bij Rijkswa terstaat. Kijken ze uit het raam, dan kunnen ze naar elkaar zwaaien. Dan zien ze ook het drukke kruispunt bij de brug en zullen hun gedachten ongetwij feld afdwalen naar die geden kwaardige ochtend, eerder deze week. Er was politiecontrole bij de brug, maar dat merkten ze te laat op. En dus werden ze ge snapt toen ze door rood licht re den. Hij aanvaardde de bon stil zwijgend. Zij niet. Zij beet de oude, door de wol geverfde hoofdagent toe: „Heeft u niets anders te doen? Ga toch boeven vangen." De agent schreef rustig door, scheurde de bon van zijn blokje en voegde het opgewon den standje rustig toe: „Me vrouwtje, boeven vangen doen we 's avonds."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35