Computer Spannend boek Een Mscape maken is een fluitje van een cent ETALAGE PZC Zaterdag 2 juni 2007 29 GO BOKITO Bokito is hot. Dat vindt ook speelgoedfabrikant Goliath, die meldt dat er een go rilla-gezelschapsspel aan zit te komen: Go-Gorilla. Misschien was Go Bokito wel een leukere naam geweest. Het speelt zich af op een eiland met bomen en lig gende boomstammen. De spe lers moeten de gorilla's in het oerwoudje naar de overkant zien te brengen. Dat gaat natuur lijk gepaard met tal van hinder nissen. Go-Gorilla is geschikt voor spelers vanafvier jaar en kost 24,99 euro. Op augustus ligt het in de winkel. PS 3 OPWAARDEREN Bezitters van een Playstation 3 kunnen hun entertainmentapparaat op waarderen met wat versie 1.80 heet. Die krikt de resolutie van dvd-fUms en Playstation 2-ga- mes op naar high-definitionkwa- liteit. Met 1.80 kan nog meer. Bij voorbeeld met de draagbare PSP via internet contact maken met de Playstation 3. Zo kunnen ge bruikers overal ter wereld toe gang krijgen tot hun PS3 via breedbandinternet. Bovendien kunnen we als we een thuisnet- werkje hebben aangelegd, genie ten van foto's, muziek en films die elders in huis zijn opgesla gen. DE LEUGEN REGEERT Bij Van Dale verzinnen ze telkens weer iets nieuws om de schoorsteen te laten roken. Nu weer het Mo dern Gevleugeldewoordenboek met de titel Never a dull mo ment. Gevleugelde woorden zijn kernachtige gezegden, ontleend aan massamedia zoals reclame, film en tv. Bijvoorbeeld 'Even Apeldoorn bellen', 'Diamonds are forever', 'Foutje bedankt'. Zo staan er 2500 actuele gevleugel de woorden in dit bijzondere boek. Uiteraard met verklaring, toelichting en waar mogelijk de herkomst. Het boek telt 236 pagi na's en kost 21,95 euro. Waar lijkt je Ninten do DS op als je hem een kwartslag draait en hij in ver ticale positie staat? luist, op een boek. Dat is in Hotel Dusk, room 215 nou precies de bedoeling. Wan neer je begint te spelen, begin je ei genlijk aan een detectiveroman. Met jezelf in de hoofdrol. Maar ver wacht geen wilde achtervolgingen of vuurgevechten. De speurneus- moet het vooral hebben van ellen lange gesprekken,geduld is dus ver eist. De gesprekjes, hoe triviaal ook, leveren altijd wel bruikbare tips of informatie op. Dus kun je maar beter met iedereen in het ho tel een gesprek aanknopen. )e kruipt in dit spannende boek in de huid van Kyle Hyde, een voor malig politieagent uit New York. Na de verdwijning van zijn part ner en goede vriend Bradley wordt hij verkoper. Maar het poli tiewerk blijft trekken. Als hij aan wijzingen krijgt dat Bradley nog leeft, gaat hij op onderzoek uit. Dat brengt hem in Hotel Dusk, waar zijn vermoeden dat Bradley er is geweest, alleen maar sterker wordt. Vanuit zijn eigen kamer, nummer 215, raakt hij vastbesloten illustratie MScape Een eigen Mscape maken, moet zo makkelijk moge lijk zijn, zegt ]o Reid van HP. Op de website is een simpele wizard beschikbaar, waar mee iedereen een eigen Mscape- route of een willekeurige lijst met hoogtepunten kan uitstippelen. Met die wizard moeten tot tien plekken worden aangegeven, plus een korte beschrijving. Het resultaat daarvan kan geladen worden in elk mobiel apparaat dat over gps en Windows Mobile be schikt. Het daarbij benodigde Ms- cape-programma is gratis te down loaden. Dat apparaat moet, voor elke plek waar een beschrijving van is ge maakt, met één druk op de knop het bijbehorende gps-coördinaat opgeven. Het eindresultaat kan worden opgestuurd naar de Msca- pe-site, waar iedereen het kan downloaden. „Stel dat je een afspraak hebt in een voor jou vreemde stad", zegt Jo Reid van HP. „Aan de hand van Mscapes van die stad krijg je een heel eigen beeld van waar je moet zijn." Op die Mscape-site is ook uitge breide software gratis beschikbaar, waar veel ingewikkelder routes mee gemaakt kunnen worden. Bin nenkort komt die programmatuur ook beschikbaar voor draagbare ap paraten, zodat alle handelingen al lopend gedaan kunnen worden. Ook staat er software op stapel, die naadloos vastlegt waar de ge bruiker is geweest en waaraan ach teraf persoonlijke highlights toege voegd kunnen worden. De Ipaq kan al audioberichten op nemen, die direct aan de Mscape toegevoegd kunnen worden. En modellen met een foto- en video camera zitten in de pijplijn. Maar het programma is op elk ap paraat te zetten die met Windows Mobile werken en over GPS be schikken. Dus ook op mobieltjes met foto- en videocamera. www.mscapers.com foto CPD De BT5020 van Jabra. foto CPD NIEUWE JABRA'S Met de regel maat van de klok komen er nieuwe labra's op de markt. Dat zijn Bluetooth-hoofdteleföon- tjes waar mobiele bellers op straat en in de auto door kun nen praten. Normaal kan zo'n hoofdtelefoontje draadloos ver binding maken met één mobiel tje. Dat is lastig als je meerdere mobieltjes tegelijk gebruikt, bij voorbeeld voor werk en privé. Daar hebben ze bij Jabra iets op bedacht, wat met een mooi woord MultiPoint-technologie is gedoopt. De nieuwste labra's zijn ermee uitgerust, zoals de BT5020. De prijs: 69,99 euro. het mysterie op te lossen. Hoewel het verhaal door de lange conversa ties traag verloopt, voel je je toch al snel een echte recher cheur. Gewapend met kladblok en ogen als een herders hond, kom je dich ter- en dichterbij. Overal is hulp voor handen, als je de puz zels maar oplost. Neem bijvoor beeld de oude koffer. Hij zit op slot en de sleutel is zoek. Mis schien lukt het met een gebogen paperclip? Niet dus, maar dan in eens herinner je je een ijzeren kle renhanger, waarmee het wel lukt. Of neem de ijzeren kast waar een briefje onder ligt. Hem optillen met het breekijzer uit mijn binnen zak ging gemakkelijk, maar het briefje pakken lukte me niet. Tot drie keer toe donderde de kast naar beneden en schopte de gealar meerde baas me het hotel uit. Toch probeer je het ook een vier de keer, want een spannend boek leg je na drie hoofdstukken ook niet weg. Hotel Dusk, room 215: DS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29