Economie Kritiek op taks vervuilende auto's Rosada mag elke zondag open onderwijsbevoegdheid behalen? l|U A Crédit Lyonnais schrapt banen Campina-vestigingen Rotterdam en Eindhoven verdrinken in werk KLM royaal met loonstijging Plan staatssecretaris doet weinig voor milieu, spekt vooral staatskas. Andere ondernemers moeten nog minstens een jaar wachten. Kom ook! dinsdag 5 juni donderdag 14 juni 19.30 uur fontys Hogeschool Zeeland 20 Zaterdag 2 juni 2007 pzc den haag - I Iet kabinetsplan voor een extra belasting op sterk vervui lende auto's is gisteren gekraakt door verschillende organisaties. De Bovag, de RAI Vereniging en de oppositiepartijen VVD en GroenLinks uitten stevige kritiek. Bovag en RAI Vereniging stellen dat de maatregelen van staatssecre taris De lager vrijwel geen reductie van de CO,-uitsloot opleveren en kwalificeren ze als zwaar onvol doende en niet goed doordacht. „Kennelijk is het de staatssecreta ris te doen om het binnenhalen van extra belastinggeld en niet om effectief klimaatbeleid", aldus een woordvoerder van Bovag. De Jager rekent op 100 miljoen euro aan extra belastinginkom sten. De meeste luxe terreinwa gens kosten minimaal 75.000 euro en daarvan worden er jaarlijks 25.000 verkocht in Nederland. Bo vag en RAI verwachten niet dat liefhebbers van deze auto's nu af zullen zien van de aankoop van een zogeheten SUV (sports utility vehicle). Tegenover de extra belasting op benzineslurpende auto's staat een andere maatregel. De lager wil de fiscale bijtelling voor de aanschaf van zuinige auto's verlagen van 22 procent belasting over de catalo- guswaarde naar 12 tot 14 procent. Dat is vooral gunstig voor leaserij ders die in een milieuvriendelijke wagen rijden. Hun maandelijkse autolasten halveren ongeveer. Ei gen rijders met een milieuvriende lijke auto hebben al enkele jaren een fiscaal voordeel. De bewindsman kondigde in een interview in De Telegraaf ook aan dat hij vanaf 1 januari begint met de voorzichtige afbouw van de aanschafbelasting voor auto's. Te gelijk gaat de motorrijtuigenbelas- |V| De voorgenomen extra belasting op zogeheten SUV's van staatsse cretaris van Financiën oogst veel kritiek; het zou niet effectief en niet streng genoeg zijn. ting met eenzelfde percentage om hoog. De Jager loopt hiermee voor uit op de invoering van de kilome terheffing. De maatregelen krijgen een plek in het belastingplan voor volgend jaar. GroenLinks, al jaren pleitbezorger van extra belasting op milieuon vriendelijke SUV's, kondigde giste ren aan dat het in het najaar tij dens de behandeling van het plan in de TVveede Kamer met een ei gen voorstel komt, dat veel verder gaat dan het kabinetsplan. Volgens de GroenLinks-TWeede Kamerleden Kees Vendrik en Wij nand Duyvendak hebben de aan gekondigde maatregelen slechts betrekking op 10 procent van de automarkt en zullen ze daardoor slechts een marginaal effect heb ben. De WD verwijst het plan van de staatssecretaris naar de prullenbak. „De lager verkoopt dit als milieu maatregel, maar het gaat om een ordinaire belastingverhoging, be doeld om de schatkist te spekken", aldus het Kamerlid Ineke Dezen- tjé. „Er is maar een kleine groep die zich een SUV als de BMWX5 kan permitteren. Die mensen schrik je echt niet af met 4000 euro extra belasting. En de kleinere wagens die De lager goedkoper wil ma ken, worden zelden aangeschaft als leaseauto." Dezentjé verwacht de rest van het jaar een run op SUV's. door Jos Hack Roosendaal - Na een boeiend en scherp debat vol verwijten en be denkingen, is de kogel dan einde lijk door de raadszaal. Rosada mag 52 zondagen open en de rest van ondernemend Roo sendaal mag daar opgelucht of met tegenzin nog minstens een jaar op wachten. Maanden heeft de raad er voor nodig gehad om tot een besluit te komen dat niet strookt met het voorstel van het college, want wat B en W betreft hadden alle on dernemers op hetzelfde moment meer vrijheid mogen hebben. Maar dat was in dit stadium zelfs voor de coalitie nog een brug te ver. Die ondernemers moe ten op basis van een bedacht en nog nader uit te werken groeimodel, nog even geduld heb ben. Dat leidde natuurlijk tot een por tie stevige kritiek vanuit de opposi tie. Met name de VVD moest het daarbij flink ontgelden, want uit die hoek werd een maand geleden nog vrolijk geroepen dat alle on dernemers 52 zondagen zouden moeten krijgen. Dat bleek wat voorbarig „Wij zitten nog niet aan het einde van de rit", verdedigde VVD-woordvoerder Hans van den Beemt die plotselinge koerswijzi ging- Maar niet alleen de WD moest het ontgelden, ook de Roosendaal- se Lijst en de PvdA kregen het flink te verduren, al lagen die par tijen daar niet echt wakker van. „Wij staan voor honderd procent achter het amendement dat er nu ligt omdat wij denken dat dit toch het beste is voor de stad", klonk het uit die hoeken. Het CDA, dat werd beticht van een vertragingstaktiek omdat het Na maanden discussiëren ligt er dan nu een besluit in Roosen daal: het outletcentrum mag 52 zondagen per jaar open. De mid denstand voelt zich gebruikt. □e komende Jaren worden er veel vacatures voorzien In het VMBO. VO en MBO. Wilt 11 een uitdagende baan in het onderwijs? En ongeacht uw leeftijd opgeleid worden tot een tweedegraads leraar In een bepaald vakgebied? Dat kan aan Hogeschool Zeeland, in samenwerking met de Hogescholen Utrecht, Fontys en Rotterdaml >mn Heeft u een HBO- en/of een WO diploma? Dan kunt u hoogstwaarschijnlijk via een kopopleidings-traject van één jaar uw 2e graads onderwijsbevoegdheid behalen. Heeft u een MBO-niveau 4 diploma en relevante werkervaring? Dan kunt u een deeltijdtraject van 3 of 4 jaar volgen en met uw relevante werkervaring (EVC's) uw studie aanzienlijk verkorten. Zoekt u een andere baan en wilt u in het VO- of MBO- onderwijs? Dan zijn er een aantal mogelijkheden om in te stromen in opleidingstrajecten met een perspectief op een baan als leraar bij een VO of MBO school. De opleidingstrajecten starten per 1 september 2007. Interesse? Bezoek één van de voorlichtingsavonden op Hogeschool Zeeland, Edisonweg 4 te Vlissingen. Deze vinden plaats op dinsdag 5 juni en donderdag 14 juni, alle avonden om 19.30 uur. Voor meer info: secretariaat RSLZ, tel. 0118 48 97 30 of e-mail: drie0018@hz.nl HOGESCHOOL UTRECHT HOGESCHOOL ROTTERDAM de minister had ingeschakeld, con stateerde dat er aan het einde van dit proces helemaal geen winnaars zijn. „Ondernemers uit de stad hebben toch dezelfde rechten als Rosada?" De SP opperde dat wethouder Jan Pelle zo slim (of sluw) is geweest om de MKB en de ondernemers vereniging ROF te gebruiken om uiteindelijk Rosada 52 zondagen open te krijgen. Als reactie op het besluit hebben die twee organisaties gisteravond besloten alle bestaande contacten en overleggen die het heeft met de gemeente Roosendaal voor onbe paalde tijd op te schorten. De on dernemers zijn boos, zoveel is dui delijk. parijs - De Franse bank Crédit Lyonnais schrapt tot 2010 meer dan 3500 banen, ofwel 15 procent van het totaal. De ingreep is nodig om de bank meer concurrerend te maken. Dat maakte het concern vrijdag be kend. Volgens Crédit Lyonnais zullen er geen gedwongen ontslagen vallen. De banenreductie verloopt via vervroegd pensioen en vrijwil lig vertrek, aldus een woordvoer der. Het concern treft een voor ziening van 400 miljoen euro om de herstructurering te bekosti gen. Crédit Lyonnais maakt deel uit van Crédit Agricole, de grootste bank van Frankrijk. door onze redactie economie HEILOO - De Campina-vestigingen in Eindhoven en Rotterdam kun nen het vele werk niet aan. Per week kunnen daardoor gemiddeld zestig producten niet worden gele verd. Het is zout in de wonden van de 160 werknemers van de ves tiging in Heiloo, die in oktober 2008 moet sluiten. De FNV gaat de centrale onderne mingsraad (COR) opnieuw vragen te bekijken of de sluiting van de vestiging noodzakelijk is. De COR heeft: echter heeft laten weten hier toe geen reden te zien. Een grote meerderheid van de FNV-leden bij de vestiging in Heiloo neemt daar echter geen genoegen mee. FNV-kaderlid Karei Blok: „De hoofddirectie gaat gewoon door met uitbesteden van ons werk naar de vestigingen in Eindhoven en Rotterdam en naar externe dis tributiebedrijven. Wij moeten de ze week al extra karnemelk produ ceren omdat Rotterdam het niet aankan en ook volgende week moeten we om die reden zeven honderd containers met 24 krat ten melkproducten extra-leveren." Volgens Blok is er in Eindhoven en Rotterdam weinig personeel. Er zijn veel uitzendkrachten inge huurd, er is veel achterstand en er worden veel fouten gemaakt. „Dat heeft onder meer tot gevolg dat Campina wekelijks zo'n zestig pro ducten niet kan leveren. Dat kost ze wekelijks duizenden euro's. Die achterstanden treden trouwens al sinds begin dit jaar op, dus dat heeft het bedrijf al tienduizenden euro's gekost." Volgens .FNV-woordvoerder Aad in 't Veld heeft het bedrijf inder daad 'enorme' problemen met le veringen. Ook hij zet grote vraagte kens bij de noodzaak de Noord- Hollandse vestiging te sluiten: „Zo als ik het zie, zal Heiloo de komen de tijden nog volop draaien." schiphol - Luchtvaartmaatschap pij KLM gunt zijn personeel de ko mende twee jaar een structurele loonstijging van 6,5 procent. Dat is meer dan de maximale looneis van 3 procent die vakbonden heb ben geëist. Maar bestuurder Leen van der List van FNV Bondgenoten was giste ren vooralsnog slechts deels tevre den over het onderhandelingsresul taat „Het grond- en vliegend personeel wilde vooral geld. Maar het cabine personeel had ook een aanpak van de werkdruk geëist en zij moeten nu afwegen of alles met geld is af te kopen", stelde hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20