Justitie pakt Checkpoint aan H 4 m Business English? Zie www.ebc.nl Bel 0164-265679 HET WEER: Wouter Bos komt met de schrik vrij 4 en 5 Stemmen op de mooiste bloem van Zeeland 21 Politie treft enkele kilo's softdrugs te veel aan bij inval koffieshop. Donorshow blijkt op nep te berusten Meisje (10) ernstig gewond na aanrijding 1 Van Jole Bul voor de eerste 91 van de Roosevelt Academy 23' Veel zon Zaterdag 2 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 128 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Raymond de Frel terneuzen - De Terneuzense kof fieshop Checkpoint hangt zware sancties boven het hoofd. Bij een groots opgezette inval trof de poli tie gisteren enkele kilo's softdrugs aan, terwijl er maar vijfhonderd gram in voorraad mag zijn. De eigenaar, een bedrijfsleider en drie magazijnmedewerkers zijn voor verhoor overgebracht naar ge vangenis Torentijd in Middelburg. Ze zouden daar in elk geval tot vandaag moeten blijven. De politie viel de shop en een na bijgelegen magazijn rond tien uur met veel machtsvertoon binnen. „Wij hadden een ernstige verden king dat er meer dan de gedoogde vijfhonderd gram aanwezig was. Ter controle is ook de administra tie van de koffieshop meegeno men", vertelde politiewoordvoer ster E. Boot nadat de vijf uur du rende operatie door vijftig polirie- en justitiemedewerkers was afge rond. Het personeel van de koffieshop was volgens Checkpoint-woord- voerder F. Deij geschokt door de wijze van de inval, waarbij deuren werden opengetrapt. „Los daarvan moeten we gewoon eerlijk toege ven dat we in overtreding waren. We zullen ons dus moeten onder werpen aan de sancties. We heb ben een spelregel overtreden, dus moeten we nu sportief zijn en de consequenties aanvaarden. Het geeft overigens wel weer aan hoe hypocriet het softdrugsbeleid in Nederland is. Aan de voordeur wordt de verkoop gedoogd, maar aan de achterdeur moeten we crea tief met de aanvoer omgaan. Als je per dag ongeveer tweeduizend be zoekers hebt, red je het natuurlijk niet met vijfhonderd gram", aldus Deij. Checkpoint was compleet verrast door de inval, ook omdat het op dit moment met alle par tijen in overleg is om de overlast van koffieshopbezoekers in te dam men. Burgemeester J. Lonink leg de gisterochtend nog vóór de inval fee Bij een inval in koffieshop Check- point in Terneuzen zijn gisteren enkele kilo's softdrugs in beslag genomen. De eigenaar en een be drijfsleider zijn aangehouden. uit dat Terneuzen voorstander is van verhuizing van de twee koffie shops uit het centrum naar een stek buiten de stad. „Dat dit sa menviel met deze actie was puur toevallig. Het is namelijk aan justi tie om te bepalen wat het juiste moment voor zo'n inval is", aldus Lonink. Hij kon gisteren nog niet zeggen welke consequentie de overtreding voor Checkpoint heeft. „Ik moet wachten op het rapport van de officier van justitie, dat ik waarschijnlijk over een klei ne twee weken krijg. Daarna kan ik besluiten of het bij een waar schuwing blijft of dat we tot (tijde lijke) sluiting overgaan. Voorlopig blijft de shop open, ook omdat ik nu geen juridische middelen heb om actie te ondernemen." katern Zeeland: Koffieshops stad uit aalsmeer - „lk heb niet zo gelo gen sinds de basisschool, dat voelt raar", zei BNN-voorzitter Laurens Drillich. Gisteravond ontstond commotie toen bleek dat De Grote Donorshow op nep berustte. De 'kankerpatiënte' Lisa bleek een ge zonde actrice te zijn. Minister Klink (Volksgezondheid) vond de show ongepast, liet hij na afloop weten. „Maar alles wat eromheen gebeurd is, geeft wel de maatschap pelijke relevantie van orgaandona tie aan." Minister van Onderwijs Plasterk reageerde juist positief. pagina 2: waarom doneert ze niet anoniem? pagina 4: fantastische stunt middelburc - Een tienjarig meisje uit Middelburg is gistermiddag zwaargewond geraakt toen ze fiet send in Middelburg werd aangere den door een auto. Ze is met ern stig nekletsel en in kritieke toe stand met de traumahelikopter naar het ziekenhuis in Antwerpen gebracht. De twintigjarige automo bilist uit Middelburg is aangehou den. Hij reed vermoedelijk te hard en roekeloos. Hij is in verzekering gesteld en zijn rijbewijs is ingeno men. De aanrijding gebeurde op de Ijan der Verenigde Naties. Het meisje stak met haar twaalfjarige zus de straat over, nadat ze geke ken hadden of er verkeer aan kwam. De automobilist zag de meisjes te laat, remde hard en pro beerde ze te ontwijken. Het oudste meisje werd niet geraakt. EL STELLINO Het gedogen van koffieshops is niet vol te houden reageer op www.pzc.nl MENING Het is belangrijk dat er een Zeeuw in de Eerste Kamer zit 74% ■^■26% Zie pagina 15 VERDER middelburc - De eerste studenten van de Roose velt Academy hebben zich drie jaar lang buiten de gebaande paden bewogen. Dat is - vrij ver taald - wat Lukas Vesely bedoelde toen hij giste ren in de Nieuwe Kerk in Middelburg een speech hield over de slogan van de 91 studenten die daar afstudeerden: think outside the box. Vesely mocht het woord voeren namens de pioniers, de eerste studenten die in Middelburg hun bul heb ben behaald. Tijdens de Graduation Ceremony spraken onder anderen ook decaan Hans Adriaan- sens van de Roosevelt Academy en president Nout Wellink van de Nederlandse Bank. Vooraf gaand waren de 91 studenten, uitgedost in stijl, van de universiteit in het voormalige stadhuis naar de Nieuwe Kerk gewandeld. Alsof ze de afge lopen drie jaar wilden symboliseren: hun tocht buiten de gebaande paden, foto Mechteld Jansen organisatie Zorg met hart en ziel voor thuiszorg Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0900 - 258 258 1 Advies en Management l www.vanjole.com Zeeland: 2, 3, 33 t/m 50; Binnen land 4, 5, 7; Buitenland: 9, 10, 11; Meningen: 13, 14 en 15; Buitenge bied: 21, 22 en 23; Weer: 30; Strips: 31; Cultuur: 46; Agenda: 50; Economie: 19 en 20; Beurs: 18; Sport: 53 t/m 61; Bijlagen: Spec trum en Prisma met daarin Televi sie v50 t/m v53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1