Meningen Backstage op Brouwersdam Oude jazz voelt zich gepasseerd Nieuwe klap door rechtbankverslaggeving DE JONGE PZC Zaterdag 2 juni 2007 1 3 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl De PZC ontving deze week drie brieven van lezers die ontevreden waren met de verslaggeving van het lazzfestival in Middelburg. C. Baan uit Middelburg, H. Balk uit Arnemuiden en H. Hendrikse uit Vlissingen vonden dat het festi val te eenzijdig was belicht. Ze mis ten aandacht voor het 'oude ge deelte van het festival' dat 'al vele jaren met veel succes wordt georga niseerd door de heren Petiet, van Koetsveld en De Pré'. Balk: „Het feit dat meneer Minnaert moder ne jazz heeft toegevoegd, is toe te juichen maar dat het festival, bui tenom dit nieuwe deel, gebrek aan belangstelling heeft, is absoluut niet waar. De streetparade op zater dagmiddag en de kerkdienst op zondag waren door de kwaliteit van de optredende bands en de fantastische zangeres Lillian Bout- té een groot succes." Baan maakte als begeleider van een orkest de streetparade op zater dag mee en zag overal vrolijke ge zichten. Daarover, vindt hij, had de PZC melding moeten maken. Hendrikse ziet de toekomst voor de jazz in Middelburg somber in. „Mits het in de oude stijl verder gaat met af en toe wat nieuwe jazz." Rolf Bosboom, redacteur van de kunstredactie, legt uit dat er voor gekozen is om recenserend aan dacht te besteden aan het nieuwe onderdeel van het festival, zeker omdat daar nationale en interna tionale toppers optraden. „De nieuwswaarde van het nieuwe pro gramma is groter. We hebben ons zelf de vraag gesteld of dit festival de potentie heeft om door te groeien tot nationaal niveau. Dat is wat de organisatie nastreeft. Van de kerkdienst en streetparade heb ben we in de voorbeschouwing melding gemaakt." Het was de eerste keer dat het 25 jaar oude festival uit twee onder delen bestond. Aan het oude ver trouwde festival, met de vaste toppers in de streetparade en de kerkdienst, was een nieuwe com ponent met jazzmuziek van hoog niveau toegevoegd. Dat is bijzon der en nodigt uit om over te schrij ven. Het is tweerichtingsverkeer geworden", antwoordt PZC-lezer T. Rosmolen uit Zierikzee op de vraag of er verschil is tussen de krant van vroeger en die van nu. „De krant had het eerste en vaak het laatste woord. Een lezersbrief kon den we plaatsen, dat was het", zegt Rosmolen, die regelmatig in gezonden brieven stuurt en die vo rige week reageerde op de oproep om over het Geluk van Zeeland en de Zeeuwen mee te praten. De PZC probeert de interactie met lezers te vergroten, om met de le zers in de pas te blijven lopen. Soms gebeurt dat door een prijs vraag te verbinden aan een evene ment, soms door lezers een promi nente plaats aan te bieden in de PZC of door studenten in de gele genheid te stellen examenadvie zen en -ervaringen uit te wisselen. De krant is meer allround gewor den. „Ik heb het dan over de com binatie van de service aan de lezer en de podiumfiinctie van de krant. Die zijn toegevoegd aan de nieuwsberichten en artikelen die de geest scherpen." De ene actie lokt meer reacties uit dan een andere. De natuurdeskun- dige en PZC-medewerker Chiel Ja- cobusse kreeg deze week op een oproep om dode en levende egels te melden, meer dan honderd be richten. De respons op de examenpagina's voor scholieren op de website van de PZC was daarentegen gering. De scholieren wisselden een paar tips over het beste examenfèest en het beste vakantieoord uit en Car- lijn 'vermoedde dat ze een fout had ontdekt in een examen', maar de interactie stokte snel. Van de laatste lezersactie voor het uitverkochte Concert at Sea heb ben we hoge verwachtingen. De prijs is bijzonder en exclusief. De organisatie van het concert op de Brouwersdam op 30 juni heeft één 'backstagebandje' in de aanbieding en een extra kaartje voor een vriend of vriendin. Bij een paar bands én onder begeleiding van een persmedewerker mag de win naar achter de schermen kijken om een interview af te nemen en om de sfeer te proeven. De artiesten mogen in de laatste minuten voor hun optreden niet gestoord worden. Vier bands/ar tiesten zijn inmiddels bekend; Van- Velzen, Blof, De Dijk en Trijntje Oosterhuis. Het vijfde optreden wordt op de dag zelf bekend ge maakt. Prijs voor Concert at Sea Wie kans wil maken op een unieke ervaring bij Concert at Sea, kan zich melden. Vereis ten: schrijftalent en 'n goede motivatie. De uitverkorene wordt 30 juni verslaggever van de PZC. Je kunt tevens een kijk je nemen achter de schermen en bent aanwezig bij de concer ten. Hierover schrijf je een ver slag voor de PZC en de websi te onder begeleiding van een PZC-verslaggever. v Mail waarom de krant aan jou de prijs moet verstrekken en wat we van de verslaggeving mogen verwachten. Met adres en telefoonnummer naar: lezersredacteur@pzc.nl. Esrn in „Afgelopen donderdag had in Middelburg de rechtszaak plaats te gen de verdachte van het veroorzaken van het ongeval in Goes, waarbij mijn broer Mathieu is overleden. Voor mijn ouders en mij was dit uiteraard een loodzware dag. Enerzijds droeg de officier van justitie aan dat de verdachte schuld heeft aan het ongeval, omdat hij een verwarrende situatie schiep, door stil te staan en een meisje van links voorrang te geven en vervolgens door niet of onvoldoen de naar rechts te kijken en Mathieu, die de indruk had gekregen door te kunnen fietsen, over het hoofd te zien en op te trekken. An derzijds gaf de advocaat van de verdachte aan dat een veroordeling een uiterst zwaar middel is en dat de fouten die de verdachte in de ogen van het OM had gemaakt, niet voldoende zijn om een straf op te leggen. Daarnaast probeerde hij de aanklacht inhoudelijk te weerleggen. In de PZC van vrijdag (1 juni) doet de heer Calon verslag van de rechtszitting. Hij besteedt in zijn artikel vrijwel uitsluitend aan dacht aan de visie van de advocaat van de verdachte en tekent daarbij ondermeer aan dat 'die scholier (Mathieu) het slachtoffer is geworden van zijn eigen fouten'. Dat een advocaat er alles aan doet om zijn cliënt vrij te pleiten en daarbij de gevoelens van nabe staanden niet als prioriteit stelt, snap ik helemaal. Maar dat de jour nalist volledig voorbijgaat aan deze gevoelens, is voor mij onbegrij pelijk. Na de zware donderdag was het artikel van Calon, met na me door de genoemde zin, een volgende klap voor mijn ouders en mij." Michel Cijsouw, Goes EDITH RAMAKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13