Spanje te slim af Buitenland Tolimir naar Tribunaal r KRAS.NL 'Priester ontloopt straf m LOIRE en omgeving De Italiaanse DOLOMIETEN Levensteken van ontvoerde BBC-journalist ZUID-ENGELAND WIGHT De Portugese ALGARVE Gezondheid van Bosnisch-Servische generaal zou slecht zijn. Het Vaticaan laks met onderzoek naar seksueel misbruik. waarom zou je verder zoeken De Bosnisch-Servische Zdravko Tolimir. generaal foto epa den haac - De Bosnisch-Servische generaal Zdravko Tolimir, die door het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag is aangeklaagd wegens geno cide en misdaden tegen de mense lijkheid, is gisteren naar Den Haag gevlogen en inmiddels overgedra gen aan het tribunaal. Tolimir werd donderdag, komend uit Servië, gearresteerd bij de Bosnisch-Servische grens. Donder dagavond werd hij vanuit Banja Luka, waar hij werd gehoord door onderzoekers van het tribunaal, naar een EU-basis in de Bosnische hoofdstad Sarajevo gebracht om daar medisch onderzocht te wor den. De gezondheid v^p de 59-jari- ge Tolimir zou veel te wensen over laten. Tolimir was de rechterhand van de Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladic tijdens het bloedbad van Srebrenica in 1995, waarbij ruim zevenduizend moslimman nen en -jongens omkwamen. Hij rome - Het Vaticaan neemt te veel tijd om een oordeel te vellen over priesters die van seksueel misbruik worden beschuldigd. Bij de leiding van de RK-kerk zijn sinds 2001 ongeveer duizend klach ten ingediend tegen priesters en le den van religieuze ordes en congre gaties, maar slechts tien daarvan zijn afgehandeld. Dat schrijft het Italiaanse week blad Panorama deze week. Het blad is nagegaan wat er is gebeurd met de klachten die sinds 2001 bij de congregatie voor de geloofsleer zijn ingediend. Paus Benedictus XVI was meer dan twintig jaar hoofd van dat Va ticaanse bestuursorgaan, tot hij in april 2005 tot hoofd van de RK-kerk werd gekozen. Het artikel in Panorama komt kort voor de Ita liaanse publieke omroep RAI een documentaire van de Britse om roep BBC uitzendt. Daarin wordt het Vaticaan ervan beschuldigd dat seksueel misbruik door pries ters en religieuzen wordt toege dekt. Zo zou de leiding van de kerk een priester die daarvan wordt verdacht eerder overplaat sen naar een ander bisdom dan dat zij hem bij de politie aangeeft. De krant La Stampa besteedt aan dacht aan de zaak van de Mexi caanse pater Marcial Maciel. De 85-jarige pater, oprichter van de conservatieve beweging Legionairs van Christus, kreeg in mei 2006 opdracht van het Vaticaan zich uit het openbare leven terug te trek ken en een leven van gebed en boetedoening te leiden. Hij was tien jaar daarvoor al beschuldigd van seksueel misbruik van priester studenten. Maciel hoefde zich niet voor een kerkelijke rechter te ver antwoorden en hij werd niet geëx communiceerd. Van de duizend klachten sinds 2001 over seksueel misbruik zijn er slechts tien afgehandeld. Pries ters worden eerder overgeplaatst naar ander bisdom dan vervolgd. kust) ligt of als het gaat om een Spaans schip. luist de grote geheimzinnigheid waarin de Amerikanen de opera- Waarde bedraagt rond 370 miljoen, grootste schat ooit naar boven gehaald tie 'Zwarte Zwaan' hebben gehuld, deed bij de Spaanse regering de alarmbellen rinkelen. Het uiterst geavanceerde radarsysteem van de Spanjaarden in de Straat van Gi braltar voor de opsporing van ille gale immigranten heeft de twee schepen die de schat opdoken niet kunnen opsporen. Drie weken zijn de schatzoekers totaal onzicht baar geweest voor elke Spaanse controlepost. Spanje verdenkt de schatzoekers ervan dat ze een ver plicht meldingssysteem dat sche pen moeten voeren hebben uitge schakeld. Zeker is wel dat de munten begin mei in Gibraltar aan land zijn ge bracht. Een Spaanse krant sprak met de chauffeurs van de vracht wagens die kleine witte containers vanaf een schip naar een onder aardse tunnel in Gibraltar hebben vervoerd. Op 16 mei moesten de mannen dezelfde emmers naar een Boeing 757 brengen die met de lading en een aantal beman ningsleden van Odyssey vanaf de Engelse vliegbasis op Gibraltar di rect naar Florida vloog. Twee da gen later maakte Odyssey Marine pzc Zaterdag 2 juni 2007 j 1 1 6-daagse volledig verzorgde bus-/excursiereis gold na Mladic en de voormalig Bosnisch-Servische leider Rado van JCaradzic als de meest gezoch te oorlogsmisdadiger van de Bal kan. Tolimir, die Mladic zou heb ben geholpen uit handen van de autoriteiten te blijven, werd opge pakt tijdens een grootschalige ope ratie in het grensgebied waarbij ge bruik werd gemaakt van helikop ters en antiterreureenheden. Het loegoslavië-Tribunaal heeft To limir aangeklaagd wegens genoci de, samenzweren met het doel ge nocide te plegen, uitroeiing, moord, vervolging en deportatie. Hij was volgens de aanklachten van plan om een deel van de mos limgemeenschap in Bosnië uit te roeien als een nationale, etnische of religieuze groep en executeerde moslims. Tolimir hield zich als offi cier tijdens de oorlog in Bosnië van 1992 tot 1995 bezig met inlich tingen- en veiligheidskwesties. Met o.a. Villandry, Tours en natuurlijk prachtige kastelen Vertrekdata 4/6 en 6/8" Reis mee naar het mooiste deel van Frankrijkl Want ook dit jaar organiseert KRAS een schit terende ontdekkingstocht door de Tuinen van Frankrijk. In deze streek bezoeken we leuke stadjes als Villandry en het gezellige Tours. Maar natuurlijk staan tijdens onze reis de Indruk wekkende kastelen centraal, die elkaar proberen af te troeven met prachtige Interieurs,Impo sante troonzalen en mooie tuinen. Zo bewonderen we onder meer het renaissancekasteel Chateau d'Amboise en Chéteau de Chenonceau, dat geldt als één van de mooiste kastelen uit de streek van de Loire, Proef de perfecte combinatie van natuur en cultuur! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 5 x ontbijt en diner Reisnummer SZ 24.653, zie www.kras.nl/24653 10-daagse volledig verzorgde bus-/excursiereis De rechterhand van Mladic, Zdra vko Tolimir, is gisteren overgedra gen aan het Joegoslavië-Tribu naal in Den Haag. De generaal is direct medisch onderzocht. tel aviv - Voor de eerste maal sinds zijn ontvoering in Gaza op 12 maart, is er een teken van leven van de Britse BBC-correspondent Alan Johnston. Een islamitische website publiceerde gisteren een videofilmpje, waarop Johnston zegt dat zijn ontvoerders hem 'zeer goed' behandelen. De ongedateerde video is afkom stig van Jaish al-Islam (Leger van de Islam). Die organisatie ver spreidde eerder deze maand al een video waarop lohnston niet zeifis te zien. Alleen zijn BBC-identiteits- kaart werd getoond. Eerder had een andere Palestijnse organisatie laten weten Johnston te hebben geëxecuteerd. Net als op hun eerste videobood schap eisen de ontvoerders de vrij lating van alle moslimgevangenen in Groot-Brittannië. Ook nu noe men ze met name sjeik Abu-Q_ara- da, die de Britse justitie wordt om schreven als 'een belangrijke inter nationale terrorist'. Exploration bekend een unieke schat te hebben opgedoken uit een scheepswrak op de bodem van de Atlantische Oceaan. De aan delen van het bedrijf schoten als een raket omhoog, lohn Morris, woordvoerder van Odyssey zegt dat hij de vindplaats van de schat vooralsnog geheim wil houden omdat er in de buurt nog meer scheepswrakken liggen. „Dat zou andere fortuinzoekers op een spoor kunnen zetten." Over de nationaliteit van het wrak is vol gens Morris nog niets met zeker heid te zeggen omdat 'de informa tie over het wrak tegenstrijdig is'. Volgens de Britse pers zou het om het lang gezochte Engelse koop vaardijschip Merchant Royal gaan dat in 1641 is gezonken. vetgedrukte data zijn met 100% vertrekgaranti Met o.a. Gardameer, Venetië, Verona en Bolzano Vertrekdata 22/6,24/8,7/9" Ontdek deze zomer de prachtige Italiaanse Dolomieten) liet grillige landschap met de steile bergen is adembenemend mooi en de tocht langs d«* imposante bergtoppen /al u nog lang bij blijven! We maken bovendien prachtige uitstapjes naar onder andere het romantische Venetië, waar kanalen, bruggetjes, gondels, paleizen, pleinen en duiven op ons wachten. Ook brengen we u langs de oevers van het mooie Gardameer. met onder meer een stop in hel schilderachtige plaats je Malcesine. met vele leuke winkeltjes, restaurants, gezellige terrasjes en natuurlijk ijssalons! Verona met de Romeinse Arena, Bolzano.de wijngaarden van Ka!tern...dat wordt genieten in Italië! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 9 x ontbijt en diner. Reisnummer SZ 24.640, zie www.kras.nl/24640 8-daagse volledig verzorgde bus-/excursiereis Met o.a. Salisbury, Isle of Wight, Arundel Castle en Stonehenge Vertrekdata: 30/6 en 8-15/9* Ongetwijfeld is Zuid-Engeland éën van de mooiste streken ter wereld. Uitvalsbasis voor on/e ontdekkingstocht is de populaire badplaats Bournemouth, waar we onze intrek nemen in het in het centrum gelegen 4-sterren Hotel Roundhouse, waar we verblijven inclusief ontbijt en diner. In de heuvelachtige omgeving bezoeken we de tuinen van Compton Acres, het badplaatsje Swanage en het geliefde Isle of Wight. We duiken verder de geschiedenis In tijdens ons bezoek aan de Impo sante kathedraal van Salisbury, zeevaartsstad Portsmouth en het statige Arundel Castle En wat dacht u van de mystieke omgeving van Stonehenge Absoluut een reis die u niet mag missen! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer SZ 24.636, zie www.kras.nl/24636 19-daagse volledig verzorgde bus-/excursiereis Met o.a. Tavira, Faro, Albufeira, Silves en Portimao Vertrekdata: 17/9 en 8/10* Ideale combinatie van strand en cultuur! Dat is deze reis naar de zonnige Portugese Algarve zeker. Op het programma staan leuke excursies naar de havenstad Faro, het pittoreske plaats je Tavira en de 'Heilige' Kaap Séo Vicente Bovendien bestaat de mogelijkheid om optioneel een uitstapje naar het schitterende Seville te maken en nemen we op heen en terugreis een kijkje in Madrid en Granada. U verblijft tijdens de reis in Hotel Bafa de Monte Gordo.dat gele gen is op ca.250m van het strand van de gezellige badplaats Monte Gordo. Proef de sfeer van het Iberisch Schiereiland! Inclusief tolgelden, toeristenbelastingen en 18 x ontbijt en diner. Reisnummer SZ 24.658, zie www.kras.nl/24658 boek online of bel 0900 - 9697 .3 ft Tftr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11