a I v35 PZC Zaterdag 2 juni 2007 Artistieke impressie van het nieuwe Center Pares in Reims. Op slechts twintig minuten rijden vanaf het historische De vakantiewoningen lijken stuk voor stuk op plattelandshuizen. Met dit nieuwe park, gelegen aan het ge lijknamige meer, lijkt Center Pares (CP) een geheel nieuwe weg in te slaan. Niet béter, wel anders. De huisjes (cottages in het bekende jargon van de bungalowverhuur der) van CP in Nederland, België en de andere Europese landen waar het bedrijf parken in beheer heeft, lijken stuk voor stuk op el kaar. Zo komt de gast nooit voor verrassingen te staan. Le Lac d'Ailette (totale bouwkos ten 260 miljoen euro, waarvan zo'n 32 miljoen euro door lokale en regionale overheden in Picardie worden opgehoest),is anders en in vrijwel niets te vergelijken met de traditionele parken. Of het zou de Aqua Mundo (het overdekte cen trum) moeten zijn, met zijn zwem baden, golfslagbad, wildwaterba nen, restaurants, bars, pizzeria's en bijvoorbeeld bowlingbanen. Want die trekker kom je op alle parken tegen. Ook op Le Lac d'Ai lette. Voor het overige is Le Lac d'Ailette stadje Laon en van champagnestad Reims in Noord-Frankrijk, in een glooiend landschap doorsneden door riviertjes, legt Center Pares de laatste hand aan een nieuw mega-project: Le Lac d'Ailette. door Jan van Stipriaan Luïscius foto's GPD/PR in alles anders: veel omvangrijker (861 cottages, terwijl de andere par ken niet verder komen dan vijf honderd a zeshonderd huisjes) en heel anders qua uiterlijk. Het park kenmerkt zich ook door de verschillende bouwstijlen en vernieuwende architectuur. Geen enkele cottage lijkt hetzelfde en ook de kleuren van de huisjes on derling wijken allemaal van elkaar af. Terwijl grijs bij de andere par ken domineert, heeft de Franse ar chitect voor het park in Aisne (ge meente Chamomile en Neuvil- le-sur-Ailette) voor dertig verschil lende kleuren gekozen. Geen felle kleuren, allemaal mooie zachte tin ten, die passen in het sympathieke glooiende landschap van dit deel van Noord-Frankrijk. De vakantiewoningen lijken stuk voor stuk op plattelandshuizen en beschikken allemaal over een groot terras. Sommigen op palen gebouwd, een groot deel direct aan het enorme meer van 140 hec tare. De cottages zijn er in drie ver schillende categorieën: Style, Pre mier Style en de duurste, de VIP Style. Het Lac ligt er prachtig bij. Met zo veel water móet je als Center Pares natuurlijk wat. Nou, dat doet de or ganisatie dan ook. Er zijn lange witte zandstranden waarop luie strandstoelen komen te staan, op bijna 2 kilometer van de totaal 3,5 - kilometer kustlijn mag vrij ge zwommen worden. In de andere Europese parken is dat'vrjjwel ner gens toegestaan. Verder wordt er een complete haven, mét vuurto ren, aangelegd voor zeil- en roeibo ten, catamarans en waterfietsen. Overigens, Center Pares is niet van plan om de reeds bestaande par ken geheel te verbouwen en aan te passen aan het park dat over twee maanden, in juli, zijn poorten voor de toeristen opent. Wél is het zo, dat de bungalowverhuurder wat minder vrees zal tonen als het om 'nieuwigheden' gaat. Het bedrijf heeft zojuist de grond aangekocht in de buurt van Straats burg, voor een park dat over enke le jaren opengaat. Center Pares be looft dat ook dit park een andere, nieuwe richting zal inslaan. Altijd eentje die de natuur spaart en oog heeft voor de omgeving. Voof meer informatie: 0900 0804 of www.centerparcs.nl infograph* FSvO SPANJE DUITS LAND ITALIË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 111