Zeeland We kunnen ons meten met havens die professioneel worden gerund Fietsstad Goes onder de loep genomen PZC 'Bambini Tour Borselse jongeren Buitenspeelclub Goes doet mee J Nieuw sanitairgebouw maakt jachthaven in Stalland compleet. Vrijwilligers Fietsersbond verkennen drukste routes. Wij geven u de helft cadeau! PZC Vrijdag 1 juni 2007 I 2 7 De watersportvereniging Sint-Annaland zwaait sinds enkele jaren de scepter over de plaatselijke jachthaven. foto Willem Mieras door Rob Paardekam sint-annaland - Met zijn kleine vierhonderd ligplaatsen heeft de jachthaven in Sint-Annaland vol gens voorzitter Tom van Gurp van de watersportvereniging een pri ma omvang. „Grotere havens zijn soms onpersoonlijk en hebben al snel een parkeerachtig karakter", 1 vindt hij. „Bovendien zijn ze moei- j lijk draaiende te houden met vrij willigers." In Sint-Annaland lukt dat wel, en daar zijn ze best trots op. Op de he le jachthaven, trouwens. Penning meester Hans Aalders meent zelfs dat het voor een zogeheten vereni gingshaven een heel mooie is. „We l kunnen ons zeker meten met som mige jachthavens die op professio nele wijze worden gerund." In Sint-Annaland is de watersport vereniging volledig verantwoorde lijk voor de dagelijkse gang van za ken. Een paar jaar geleden besloot de gemeente de jachthaven te pri vatiseren. De vereniging kocht de voorzieningen, terwijl het water en de dijk voor een periode van dertig jaar in erfpacht werden ge nomen. „Het is een echte verbete ring", aldus Van Gurp. „Om te be ginnen is een jachthaven geen kerntaak van een gemeente en daar komt bij dat wij nu gemakke lijker kunnen werken. We hoeven niet voor elke kleinigheid meer naar de gemeente te gaan." Het aantal ligplaatsen in de jacht haven is in het verleden meerdere malen uitgebreid, maar de limiet is heinkenszand - De longerenraad Borsele heeft iets nieuws bedacht: de Bambini Tour naar binnen speeltuin Bambini in Vlissingen. Woensdagmiddag 13 juni staat dit voor het eerst te gebeuren. Bussen rijden door de Borselse dorpen en brengen kinderen (a 10 euro) en begeleiders (a 5 euro) naar Vlissin gen en terug. Al drie jaar houdt de Borselse jongerenraad de Movie Tour naar de bioscoop in Vlissin gen. „We willen ook iets doen voor nog jongere inwoners van Borsele", verklaart Pascal de Pun- der. „13 juni wordt een proef." Aan melden kan tot 8 juni via de websi te www.jongerenraadborsele.nl nu bereikt. Dat betekent dat de wa tersportvereniging zich op andere zaken kan richten. Het resultaat is al zichtbaar, want onlangs werd het nieuwe sanitairgebouw opgele verd, een flinke verbetering ten op zichte van de vorige situatie. De fa miliekamers zijn nieuw. Daarin kunnen gezinnen samen een ver frissende douche nemen. Blij zijn ze in Sint-Annaland ook met de eerste havengids, die pas is uitgebracht. Dat leden en passan ten van een jachthaven een papier tje met wat informatie krijgen, is niet zo ongewoon, maar met een fraaie gids van 32 pagina's in full-color is de Stallandse vereni ging de eerste in Zeeland. In het boekwerkje is uiteraard heel veel informatie over de jachthaven te vinden, maar ook het dorp Sint-Annaland wordt belicht. „Het goes - De kinderen van buiten speelclub HVS uit Goes mogen op 23 juni meedoen aan het Neder lands kampioenschap buitenspe len, dat wordt gehouden in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Kinderen tussen 5 en 12 jaar moch ten in clubverband meedingen naar een plaats op het kampioen schap door een origineel buitens- peelspelletje in te sturen. De inzen dingen zijn beoordeeld door de Raad van Vies, die bestaat uit kin deren in dezelfde leeftijdscatego rie. Onderzoek heeft uitgewezen dat Zeeland de provincie is waar het minst wordt buitengespeeld. Het aantal inzendingen uit Zee land was dan ook gering. Een club je uit Middelburg gaat ook naar Amsterdam. idee komt uit Zuid-Engeland", legt Aalders uit. „Daar is het een goed gebruik dat je als gebruiker zo'n gids krijgt." De vereniging wil van af dit moment elk voorjaar een nieuw exemplaar uitbrengen. Met dat soort dingen probeert de vereniging de haven net dat beetje extra cachet te geven. Soms zit dat in heel kleine dingen. De bankjes die onlangs geplaatst zijn langs de waterkant, bijvoorbeeld. Met onder meer een fraai clubge bouw met dito restaurant, een bo- tenhelling, een speeltuin, een inter netcafé en het nieuwe sanitairge bouw is de jachthaven van alle ge makken voorzien. „Met de grote projecten zijn we inderdaad wel klaar", zegt Aalders. „Maar het on derhoud gaat altijd door." Meer in formatie is te vinden op de site www.wsv-sint-annaland.nl. dooi Harmen van der Werf goes - Goes durft het opnieuw aan. De kwaliteit van de drukste fietsroutes door de stad en Kloetin- ge laten controleren door de Fiet sersbond. TWee bestuursleden van de Bevelandse afdeling, Chris Reij- erse en Gerda Katsma, voerden gis termiddag alvast een verkenning uit. De echte meetdag is woensdag 13 juni, als met een speciale meetfiets van de Fietsersbond zestien vooraf uitgestippelde fietsroutes in Goes en Kloetinge onder de loep wor den genomen. De kwaliteit van het wegdek, de luchtkwaliteit en de werking van verkeerslichten - hoe snel springen ze voor fietsers op groen? - worden onder meer ge meten. Kriskras door Goes wordt zeker veertig kilometer afgelegd. Dat is behoorlijk wat. Want zo groot is Goes niet. Van de éne kant van de stad, de Oostmo lenweg in Kloetinge, naar de ande re kant, Goes Nieuw West, is krap aan vier kilometer. Veel op te mer ken is er op het eerste gezicht niet. Chris Reijerse vindt de roodwitte paaltjes die wegen afsluiten in Goes-West en -Oost zelfs handig. Je kunt daar als fietser tenminste wél langs." Het valt Gerda Katsma ondertus sen op dat de kwaliteit van het wegdek in de oudere wijken van Goes nogal te wensen overlaat, zo als in de Scheldestraat in Goes- West. Overgangen in wegen zijn ook niet overal even gladjes, zoals in de Fluitekruidstraat richting de Couwervestraat. „Goes is wel goed voor fietsers", vindt Gerda Katsma over het alge meen. „Als wij als Fietsersbond iets aan te merken hebben, wordt er geluisterd." Dat Goes opnieuw meewerkt aan de actie Fietsbalans, schept in elk geval verwachtingen. Goes deed in 2001 ook al mee. Of is het niet zo moedig? Want grote knelpunten dienden zich gisteren niet aan. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 0231231. het alfabet van Zeeland Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardags"»»" De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83