Speelzalen Borsele buiten gevarenzone Zeeland Nieuw Den Berg begin 2009 klaar Kunststof kozijnen Vrouw beroofd met babbeltruc Nieuwbouwplan voor Den Berg ligt zes weken ter inzage. Voortbestaan kleinste voorzieningen voorlopig verzekerd. Avondvierdaagse in en rond Colijnsplaat Vrijplaatsen voor graffiti-artiesten Tweede leven voor fietswrakken in Goes Brandweer strijdt in Reimerswaal Zeelandbrug nacht dicht voor verkeer Linnenbroeken, "7/£> broeken en shorts Bel voor een vrijblijvende prijsopgave 26 Vrijdag 1 juni 2007 PZC B Een impressie van de nieuwbouw aan de Rommerswalestraat. Archikon uit Goes maakte het ontwerp en zal ook de bouw begeleiden. door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes heeft de vrijstelling voor de nieuwbouw van Den Berg aan de Rommerswa lestraat ter inzage gelegd. Als bin nen zes weken geen bezwaren bin nenkomen. kan stichting de Zuid wester, waaronder Den Berg res sorteert, de bouw aanbesteden. Met een beetje goede wil kan het complex voor huisvesting en dag besteding van verstandelijk gehan dicapten dan rond de jaarwisse ling 2008-2009 in gebruik worden genomen. Den Berg heeft haast. Het College Bouw Zorginstellingen heeft het complex tussen de Nieuwstraat en de 's Heer I Iendrikskinderenstraat in Goes, waar Den Berg vanouds gevestigd is, afgekeurd. De slaapka mers zijn te klein en sommige be woners moeten nog met meerdere mensen op één kamer slapen. Het terrein aan de Rommerswa lestraat, waar de barakken van de laboratoriumschool zijn afgebro ken, bleek een ideale plek voor nieuwbouw van Den Berg: niet te ver van de binnenstad en midden in een woonwijk. Zoveel haast had de Zuidwester echter niet, dat de plannen niet ver voor het in gang zetten van de bestemmingsplanprocedure uit-en-te-na met omwonenden zijn besproken. Veel verzet tegen de bouw wordt daarom niet meer verwacht. IJl De bouw in de Rommerwa- lestraat is geen vervangende nieuwbouw. Het complex in de binnenstad blijft voor de zorg van Den Berg bewaard. Het Goese architecten- en con structeursbureau Archikon maakte het ontwerp aan de hand van strenge eisen, die aan moderne huisvesting in de zorg worden ge steld. De vier gebouwen die aan de Rommerswalestraat moeten verrijzen bieden moderne, ruime huisvesting aan aan 64 verstande lijk gehandicapten, die nu nog in de binnenstad wonen. In het nieu we complex krijgen ook dagbeste dingsprojecten onderdak, waarvan ook bewoners van de zogenaamde buitenhuizen gebruikmaken. De Zuidwester heeft ook groepswo ningen in de woonwijken van Goes. Daarin zullen de overige twintig bewoners gaan wonen, die nu nog in het oude complex wo nen. Volgens directeur L. van Wes ten is het ook mogelijk dat zij in het oude Den Berg blijven. „De Rommerwalestraat is geen vervan gende nieuwbouw, het complex in de binnenstad blijft bij Den Berg maar moet helemaal opnieuw ont wikkeld worden. Plannen daar voor zijn er nog niet, maar duide lijk is dat de monumentale villa, het hoofdgebouw, en enkele doel matige voorzieningen bewaard zul len blijven. Het gebied tussen de 's Heer Henderikskinderenstraat en de Nieuwstraat blijft in ieder geval voor de zorg bewaard." Van Westen verwacht dat de bouw na de zomer kan beginnen. Pas als de nieuwbouw een eind op scheut is, gaat de Zuidwester na denken over de inrichting van het oude complex. Het is te verwach ten dat een deel van de woninkjes op het terrein moet worden afge broken. Een ander deel staat een grondige renovatie en een herin richting te wachten. De dagbeste dingsvoorzieningen zullen, wel licht na een renovatie, als zodanig worden gebruikt. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De kou is voorlo pig uit de lucht voor de kleinste peuterspeelzalen in Borsele. In af wachting van nieuw regeringsbe leid voor de kinderopvang blijven ze allemaal open, ook als het aan tal bezoekers onder het minimum aantal van tien zakt. De Borselse gemeenteraad heeft onlangs deze lijn uitgestippeld, tot opluchting van met name gebrui kers van de peuterspeelzaal Nisse die ook wordt bezocht door kinde ren uit 's-Heer Abtskerke. De voor ziening in Nisse was het meest be dreigd. Ook de peuterspeelzalen in Borssele, Hoedekenskerke en Drie wegen stond het water bijna tot aan de lippen. Alle hoop is gericht op Den Haag waar het kabinet naar verwachting COLIJNSPLAAT - Het wandelcomité Colijnsplaat houdt de jaarlijkse avondvierdaagse volgende week. Vanaf maandag kunnen wande laars zich inschrijven voor 5 of 10 kilometer bij De Brug om 18.00 uur. De start is daar elke dag een halfuur later. Verschillende mooie route's zijn in en om het dorp uit gezet. Voor wie een avond moet missen is op maandag 11 juni een inhaalavond gepland. GOES - Graffiti-kunstenaars mogen binnenkort legaal hun hobby in Goes uitoefenen. De gemeente wijst een aantal plekken aan waar met spuitbussen gespoten mag worden. De jongeren- en de culturele raad zullen adviseren waar de plekken kunnen komen. Om de vrijplaat sen mogelijk te maken, wordt de plaatselijke verordening aangepast. 's-HEER ARENOSKERKE - Een 81-jari- ge vrouw uit 's-Heer Arendskerke is woensdag slachtoffer geworden van een babbeltruc. Hierbij werd ze beroofd van honderd euro. Een onbekende vrouw belde rond 14.00 uur aan bij het huis van het slachtoffer. Met een smoes kwam ze binnen. Toen de bewoonster even niet oplette, sloeg de onbe kende vrouw haar slag: ze pakte de portemonnee, waar honderd euro inzat. Toen het slachtoffer dit merkte, sloeg de verdachte op de vlucht met het geld. Buiten stapte ze in een gereedstaande auto met een man achter het stuur. Signalement: vrouw, Oost-Euro pees uiterlijk, gezet postuur, 30-35 jaar. blond haar, 1,65-1.-0 meter, ge kleed in een beige jas en broek. half juni onder meer met voorstel len komt voor een breed kinderop- vangbeleid. Coördinatrice C. de Koek van stichting Peuterspeelza len Borsele heeft vernomen dat de regering het peuterspeelwerk en de kinderopvang meer op elkaar wil afstemmen. Dat biedt perspec tief voor de Borselse peuterspeelza len. Die kunnen dan samenwer king zoeken met voorzieningen voor kinderopvang. Hoe dat precies in het vat moet worden gegoten, weet De Koek nog niet. Zij voelt wel voor een ex periment met de stichting Kinder opvang De Bevelanden om bijvoor beeld kinderen van een kinderdag verblijf één of meer dagdelen in de peuterspeelzaal toe te laten. De Koek onderkent dat dit voor peu- Borsele houdt alle peuterspeelza- len open in afwachting van nieuw landelijk kinderopvangbe- leid. Dit kan gunstig zijn voor ouders met een laag inkomen. GOES - Alle fietswrakken die de ge meentelijke reinigingsdienst in Goes vindt, krijgen binnenkort een nieuwe bestemming. Het werkgelegenheidsproject Oos- terscheldewerf neemt de afgedank te en versleten fietsen in, om er weer rijdbare rijwielen van te ma ken. Mensen met een minimum inko men kunnen in aanmerking ko men voor een fiets. RILLAND - Het terrein bij de brand weerkazerne .aan de Valckenisse- weg in Rilland is morgen de hele dag het decor van de gewestelijke brandweerwedstrijden in de klas se Tankautospuit Hoge Druk. Van af 08.00 uur 's ochtends strijden negen groepen van binnen en bui ten de provincie om een plaats in de landelijke finale, op 15 septem ber in Sommelsdijk (ZH). terspeelzalen in de kleine dorpen geen soelaas kan bieden. Daar zijn geen kinderdagverblijven. „Wel licht is het daar mogelijk een com binatie te maken met opvang door gastouders." De Koek juicht het toe als het peu terspeelwerk en de kinderopvang 'gelijkberechtigd' worden. Niet al leen omdat dit uitkomst kan bie den voor de kleinste peuterspeelza len in Borsele, maar ook omdat de ze vorm van kinderopvang dan be taalbaarder wordt voor ouders. Zij moeten nu de helft van de kosten als ouderbijdrage betalen, de ge meente vergoedt de andere helft. De Koek: „Ouders met een laag in komen kunnen die bijdrage niet betalen en halen hun kinderen van de speelzaal af." Wethouder J. Zandee (SGP/Chris- tenUnie) vindt met de gemeente raad het belangrijkste "dat voorzie ningen in de dorpen blijven. „Het kind moet daarbij altijd centraal blijven staan." COLIJNSPLAAT - De Zeelandbrug is vanaf maandagnacht 00.00 uur tot 05.00 uur afgesloten wegens werk zaamheden. Het verkeer wordt omgeleid via de Stormvloedkering. Bij de Zeelandbrug komen infor matieborden te staan die de omlei ding aangeven. Ambulances kun nen, in geval van nood, wel via de Zeelandbrug rijden. De werkzaam heden bestaan uit het reinigen van het wegdek, het plaatsen van een buis voor bekabeling en het verzet ten van rails en steunen voor een laagwerker. Die wordt ingezet om te werken aan de betonnen brug- pijlers. Op zoek naar een stoere skelter? aé www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp Gentsestraat 5 4561 CC 5as van Gent Tel. 0115 - 45 35 95 's maandags gesloten NPAG'S OPEN 14,0^^aOO uur (van o.a.: Gandeur, Brax, Bianca) Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82