Zeeland PZC Voedselbank pakt misbruik aan 'Veroorzaker dodelijk ongeval deed niks fout' Keurmerken voor zorgcentra BBHHEDCma* BEVELANDEN-THOLEN 33 25 31 Klanten bij verdeelpunt in Goes moeten recht op pakket aantonen. Volle maag Advocaat vraagt vrijspraak voor cliënt na ongeval Goes. De egel blijkt vooral van tuinen te houden Mbo-scholieren voelen zich niet gehoord Vrijdag 1 juni 2007 Tip? redgoes@p2C.nl door Luc Oggel COES - Voedselbank De Bevelan- den in Goes gaat de bezem door zijn klantenbestand halen. Aanlei ding is de constatering dat er regel matig voedselpakketten worden opgehaald door mensen die daar geen recht op hebben. Mensen die gebruik (willen) ma ken van de service moeten voortaan elk half jaar opnieuw een aanmeldingsformulier inleve ren, waaruit moet blijken dat ze in aanmerking komen voor hulp. „Helaas is dat nodig", zegt voorzit ter D. van der Meer van de Voed selbank Walcheren, waar het Goe- se verdeelpunt onder valt. „De eer lijkheid is een eind zoek in de sa menleving, dus we willen het liefst dat mensen worden aange meld via maatschappelijke organi saties, want dan zijn ze al met de billen bloot geweest." De halfjaar lijkse controle is overigens beleid van de overkoepelende Stichting Voedselbank Nederland, maar wordt - met name door kleinere instellingen - niet overal toegepast. Voedselbank De Bevelanden is sinds september vorig jaar actief en drijft voornamelijk op vrijwilli gers die voorheen actief waren bij stichting De helpende hand. Die deelde ook voedselpakketten uit, maar er heerste onder medewer kers onvrede over de gang van za ken, zegt E. Oreel van de voedsel bank in Goes. Het professionalise ren van die stichting door de Voed- Bij Voedselbank De Bevelanden in Goes worden regelmatig voed selpakketten opgehaald door mensen die daar geen recht op hebben. selbank Walcheren mislukte, waar op een nieuw verdeelpunt in Goes werd opgericht, in de Abel Tas manstraat. Oreel: „We hadden in het begin een behoorlijke toeloop en deden niet al te moeilijk. Het is dus ook wel een beetje onze eigen schuld dat er nu nog steeds men sen komen voor wie de pakketten eigenlijk niet zijn bestemd. Door opnieuw intakeformulieren te la ten invullen, willen we dat recht zetten." Oreel kreeg het gevoel dat er spra ke was van onrechtmatigheden toen hij bij het doornemen van in takeformulieren een paar keer de zelfde namen tegenkwam, maar met een ander adres. „Dan zeiden ze dat ze het voor iemand anders kwamen ophalen, maar als ik dan vroeg of die persoon zelf eens wil de komen, kon dat nooit." Ook komt het volgens Oreel voor dat pakketten worden opgehaald in een 'dikke slee'. „Dan vraag ik me af hoe ze die kunnen betalen." Om aanspraak te kunnen maken op een voedselpakket moet ie mand aantonen per maand maxi maal 150 euro vrij te besteden te hebben. De Goese voedselbank helpt rond de zestig gezinnen. COUJNSPLAAT/kapelle - De stich tingen voor ouderenzorg in Noord-Beveland en Kapelle heb ben gisteren een bronzen keur merk ontvangen. Daarmee wor den de tevredenheid van bewo ners en de kwaliteit van de zorg in de zorgcentra Cleijenborch in Co- lijnsplaat en Cederhof in Kapelle tastbaar gemaakt. Om een keurmerk te kunnen krij gen, moeten zorgcentra een serie toetsen met glans doorstaan. In de toetsen wordt gekeken naar zorg, welzijn en veiligheid en dan niet alleen naar wettelijke voorschrif ten en technische uitvoering. Ook de mening van cliënten en bewo ners wordt zwaar meegewogen. In beide zorginstellingen was de uitreiking van het keurmerk reden voor een feestje. Met een hapje, een drankje en wat toespraken vierden besturen, personeel en be woners dat hun werk- of woonom geving voor ten minste drie jaar het bronzen keurmerk mag voe ren. Tip? redactie&pzc.nl Ze is acht, muzikaal, goed in taal en in het stadium dat ze graag gedichtjes maakt. Voor Moederdag maakt ze al een tref zeker rijmwerk en ook bij andere gelegenheden verraste ze ande ren met zelfgeschreven rijmen. Toen ze door haar opa en oma werd uitgenodigd voor een feest - compleet met Zeeuwse volksmu ziek, koffie, gebak en een rijk ge vulde dis - ter ere van twee ver jaardagen en een samenzijnjubi- leum was de keuze voor haar bij drage aan het jubileumboek dan ook snel gemaakt. Een gedichtje moest het worden. En dat werd het ook. Compleet met omschrij ving van de aanleiding voor de feestelijkheden en afgesloten met een persoonlijke wens aan het adres van haar grootouders. En een bijzonder eerlijke ontboeze ming: „Ik hoop dat jullie het leuk vinden vandaag. Ik krijg in ieder geval een volle maag." GOES - Leerlingen van het Goese Lyceum locatie Bergweg overhandigden gisteren een zelfgebouw de kar aan de Protestants Christelijke Basisschool 't Noorderlicht. De derde- en vierdejaars vmbo' ers bouwden de duw-trekkar tijdens de Junior Vakkanjer Wedstrijden en behaalden daarmee landelijk de tweede plaats. Er hadden zich negen tien teams opgegeven. Het team van het IJsselcol- lege uit Capelle aan den IJssel won goud. Alle deelnemende teams schenken hun kar aan een zelfgekozen instelling in de regio. foto Willem Mieras 16-jarige Goesenaar. Die scholier kwam op 1 september vorig jaar onder een vrachtwagen, terwijl hij de Houtkade in Goes wilde over steken. De chauffeur reed over die voorrangsweg en gaf uit beleefd heid een fietsster voorrang. Toen hij vervolgens optrok, kwam de 16-jarige scholier onder zijn wa gen. De Groot voerde aan dat die scholier het slachtoffer is gewor den van zijn eigen fouten. Want volgens hem had hij de voorrangs- regels genegeerd en fietste hij op de linkerrijbaan. Officier van justitie R. Rammeloo stelde dat de chauffeur, door zijn beleefdheid, een situatie schiep waardoor de scholier dacht dat hij ook wel voorrang zou krijgen. Volgens de advocaat moet ook bij zo'n ernstig ongeval goed afgewo gen worden of er wel reden is om iemand voor de rechter te dagen. De officier van justitie vindt dat een vrachtwagenchauffeur onder meer een werkstraf moet krijgen voor het veroorzaken van een do delijk ongeval. Daarbij riep hij het dodelijk onge val op de Middelburgse Stations burg in herinnering. De rechtbank sprak volgens de raadsman die chauffeur terecht vrij, omdat hem niets verweten kon worden. Wat De Groot betreft herhaalt de recht bank die uitspraak. Maar wat Ram meloo betreft wordt de chauffeur veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur en voorwaardelijk rijver bod van één jaar. k'i De rechtbank doet op 13 juni uit- spraak. door Emile Calon - Ondanks het dode- ongeval had de veroorzaker verkeersovertreding begaan, advocaat I. de Groot. Hij ver gisteren een 59-jarige uit de ge- Borsele die volgens het Ministerie verantwoor- voor de dood van een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81