Zeeland en buitenlui naar boerenerf PZC ■ze Geld voor restauratie bakketen Wijziging programma Jazzfestival VW ook van belang voor streekbewoners Straatverlichting Subsidies via SLZ voor opknappen van waterput en hekwerk. Z pzc Vrijdag 1 juni 2007 27 De bakkeet op het erf bij de boerderij van de familie Kalisvaart. foto Wim Kooyman Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland terneuzen - Het programma van het Scheldejazzfestival is gewij zigd. Het optreden morgen van de Big Swing Band op het grote po dium op de Markt in Terneuzen gaat niet door. Hun plaats wordt ingenomen door de achtmansfor matie uit Cuba, La Sonora Cuba- na. De groep treedt om 17.00 uur op met als gast een lid van de Bue- no Vista Social Club Carillo Maza- cote. Om 21.00 uur speelt de band in kleinere bezetting op de Jazz- boot. Vanavond zijn er in het kader van het jazzfestival optredens op de Markt, het Arsenaalpodium, Porgy Bess en De Graanbeurs. Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardagsspel! uisrie ^■downloaden via de website 5everjaardagsspel.nl 1 Langstraat 2, ARNEMUIDEN. m. 0118-601273 Georeno van maanoagh1doag t/m zaterdag. Kooravond or aesrraak. WWW.100SSEINT6RIEURS.NL terneuzen - Via de Stichting Land schapsbeheer Zeeland kunnen mensen subsidie krijgen om klei ne cultuurhistorische elementen op te knappen, zoals toegangshek ken, varkenshokken, bakketen of waterputten. „We hebben dat al sinds een aan tal jaren, maar vorig jaar hebben we er een Europees subsidie bo venop gekregen. Daar wordt gretig gebruik van gemaakt. We zitten ei genlijk al sinds eind 2006 vol, ter wijl het nog tot komende decem ber moet lopen. We hebben, dacht ik, nog wel twee plekjes vrij in Zeeuws-Vlaanderen. Maar mensen kunnen in de toekomst nog ge woon meedoen. We zijn alweer bezig met een nieuwe pot voor de komende jaren", vertelt Sandra Dobbelaar. De subsidie bedraagt maximaal 2500 euro en de eigenaar moet de helft zelf betalen. De regeling geldt overigens niet voor de Kanaalzo ne. „De voorwaarde is dat het ob ject moet worden zoals het altijd geweest is. Ze mogen niet zomaar ineens een garage in een bakkeet gaan maken. Het moet dan echt wel terug een bakkeet worden. Het kan dan gaan om een nieuw dakje, deur of raamkozijnen." Het vaakst word subsidie gevraagd voor het herstellen van hekwer- lm na legenoakken en ook voor bakketen en wagenhuizen. Opknappen van die laatste is ech ter vaak heel duur en overstijgt al gauw het subsidiemaximum. Wie mee wil doen, kan een in schrijfformulier aanvragen bij de SLZ. hulst - De VVV is er niet alleen voor toeristen. Ook voor eigen in woners heeft de Zeeuws-Vlaamse 'toeristenservice' genoeg in huis. Er is onder andere een groot aan bod van Zeeuwse streekproduc ten, begeleide stadswandelingen en bustochten, fietskaarten voor Zeeland en België, entreekaarten (met korting) voor attractieparken als het Boudewijn Seapark, Plopsa- land en de Efteling. De winkels van de VVV in Hulst, Aardenburg, Breskens, Cadzand, Sluis en Ter neuzen houden morgen open huis. Voor iedere bezoeker is er een gratis informatiepakket van de streek en elke 25e klant ontvangt een attentie. philippine - Terneuzen breidt de openbare verlichting langs de Dijckmeesterweg in Philippine niet uit. Het college van B en W heeft dat besloten. De weg is in ei gendom en beheer van het water schap Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77