Meer burgers Zeeland Grond bedrijventerrein kost Hulst vijf miljoen Kunststof kozijnen Terneuzen schrapt gebruiksvergunning Veel interesse voor Roefeldag Orders moeten ADZ helpen Linnenbroeken, 7/Ö broeken en shorts Met dertig hectare kan gemeente zeker tien jaar uit de voeten. Gemeente loopt vooruit op landelijke wetgeving brandvoorschriften. Excursies Stichting Landschapsbeheer op Zeeuwse boerderijen. maas modes Bel voor een vrijblijvende prijsopgave 26 Vrijdag 1 juni 2007 PZCZ door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst heeft een aantal overeenkomsten in de maak waarmee de aanleg van een dertig hectare groot nieuw bedrij venterrein kan worden verwezen lijkt. Het grenst aan het bestaande bedrijventerrein aan de Hogeweg in Hulst. De aanleg van het nieuwe bedrij venterrein kost de gemeente vol gens wethouder F. de Vries (Mid delen) geen cent. De ontwikkeling van het nieuwe gedeelte - Hoge weg 5 genaamd - komt in handen van Heijmans Infra Advies en Ont wikkeling. Voor de realisering van het nieu we bedrijventerrein koopt de ge meente volgens De Vries het agra risch bedrijf van de familie Van Seist aan de Polderstraat. Daarmee is in totaal een bedrag van vijf mil joen euro gemoeid. De agrariër door Eugène Verstraeten terneuzen - Voor gebouwen in de gemeente Terneuzen waar meer dan vijftig mensen in kunnen is vanaf deze maand geen gebruiks vergunning voor de brandveilig heid meer nodig. Eigenaars van panden van bijvoor beeld horecabedrijven, buurthui zen en verenigingsgebouwen hoe ven zich voortaan alleen nog maar te melden als er meer dan vijftig personen aanwezig kunnen zijn. Het ziekenhuis, hotels en kinder dagverblijven blijven vergunnings- plichtig. Met de beperking van de afgifte van gebruiksvergunningen loopt Terneuzen vooruit op nieuwe lan delijke wetgeving, die volgend jaar van kracht wordt. Alle brandveilig heidsvoorschriften worden opge nomen in landelijke richtlijnen. Daarmee verdwijnen, mogelijke, verschillen tussen de gemeenten. Na de cafébrand in Volendam zijn veel gemeenten begonnen met een inhaalslag bij het afgeven van gebruiksvergunningen. Ook in Ter neuzen is de afgelopen jaren hard krijgt voor de verplaatsing van zijn bedrijf nog ruimschoots de tijd. Ui terlijk april 2010 moet hij de zaak ontruimd hebben. Wethouder De Vries zegt dat de gemeente bewust gekozen heeft om de uitgifte van het nieuwe be drijventerrein over te laten aan een projectontwikkelaar. „Tot en met fase 3 van het bedrij venterrein Hogeweg hebben wij daar alleen maar dik geld op moe ten toeleggen. Onze reserves zijn uitgeput en daarom wil ik abso luut geen enkel financieel risico meer lopen." De gemeente Hulst geeft jaarlijks gemiddeld zo'n 2,5 hectare bedrij venterrein uit, zodat er met de uit breiding van dertig hectare voor ruim tien jaar in de behoefte kan worden voorzien. Het college vraagt aan de gemeen- De gemeente Hulst trekt vijf mil joen uit voor de aankoop van grond voor een nieuw bedrijven terrein. Heijmans Infra Advies ontwikkelt het plan. gewerkt om de achterstand in te halen. Er zijn nu meer dan 340 ge- bru iksvergun n i ngen afgegeven Nog ongeveer 120 gebouwen moe ten door medewerkers van de brandweer worden bezocht. De ei genaren van deze gebouwen ko men goed weg, want zij hoeven geen leges meer te betalen voor een gebruiksvergunning. Afhanke lijk van de oppervlakte van een pand konden die legeskosten flink oplopen: van 500 tot bijna 3300 eu ro voor een gebouw. Ondernemers die hun vergunning nog maar net binnen hebben, krij gen de leges niet terug. Burgemees ter en wethouders begrijpen dat dit vervelend is. „Welke datum ook wordt gesteld, het is altijd voor iemand vervelend. Daarom is besloten dat voor alle afgegeven vergunningen de leges vóór 1 juli 2007 moeten worden betaald." 1 let anticiperen op de nieuwe wet geving betekent niet dat voor deze gebouwen geen brandveiligheids voorschriften gelden. Preventie-in specteurs van de brandweer beoor delen de resterende 120 gebouwen, die veelal meldingsplichtig zijn ge worden, de komende jaren onder meer op het brandveiligheidsni veau en het naleven van de gelden de brandveiligheidsvoorschriften. teraad advies over de contracten die zij af wil sluiten met de familie Van Seist en Heijmans. Deze uitbreiding staat overigens helemaal los van de vestiging van ]an Snel Modulair Bouwen naar dezelfde omgeving. Hiervoor koopt de gemeente van drie ande re eigenaren in totaal dertien hec tare landbouwgrond. De planologische voorbereidingen om de vestiging van |an Snel mo gelijk te maken zijn inmiddels ge troffen. Deze maand wordt het nieuwe bestemmingsplan door de provincie in behandeling geno men. De verwachting is dat Jan Snel in de eerste helft van volgend jaar vanuit Sas van Gent kan ver huizen naar het bedrijventerrein in Hulst. Met de komst van het be drijf groeit de werkgelegenheid in de gemeente met ruim honderd ar beidsplaatsen. Het Heikantse garagebedrijf Kant vestigt zich in dezelfde periode op Hogeweg 4. Hier komt dan ook de stalling voor de bussen van open baar vervoersbedrijf Veolia. terneuzen - Voor de dertiende keer krijgen kinderen van de ver schillende basisscholen in Terneu zen woensdag 13 juni de gelegen heid een kijkje te nemen bij ver schillende bedrijven. De Roefeldag is georganiseerd door Stichting Roefelcomité Ter neuzen. Die wordt gevormd door vertegenwoordigers van de deelne mende basisscholen en het schip- persinternaat Koningin luliana. Daar is die woensdag ook het ver trekpunt voor de roefelaars. Bijna 300 kinderen gaan op woensdag 13 juni van 13.30 tot 16.00 uur onder begeleiding op bezoek bij 62 bedrij ven. Ze oriënteren zich op een leu ke baan in de toekomst en bekij ken op een actieve manier wat ze later allemaal zouden kunnen wor den. De Roefeldag wordt afgeslo ten met een optreden van de groep Rhythm Nation, winnaar van de talentenjacht 2006 van scholengemeenschap De Rede, op het terrein van het internaat. door Ronald Verstraten terneuzen - „Er is eigenlijk niet zo gek veel meer in Zeeland aan heel mooie erven. Er is natuurlijk nog wel wat, maar je moet ze wel zoeken, wil je een compleet erf hebben, waar een schuur én een huis én nog kleine gebouwen op staan," zegt Sandra Dobbelaar. Eigenlijk is zij biologe, maar ze werkt als projectleider bij de Stich ting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). „Ik doe allerlei projecten, vooral culthuurhistorie. Ook cur sussen op het gebied van streekei gen erven, hoogstamfruit, dat soort zaken." De stichting houdt op dinsdag 12 juni de actie 'Kijk mijn erf, waar bij belangstellenden een kijkje kun nen nemen op vijf Zeeuwse boer derijen, waaronder een in Zaam- slag. Deels dient zo'n bezoekje wel iswaar om het oog te strelen, maar vooral praktijk en historie staan voorop. Eigenaar en medewerkers van Landschapsbeheer Zeeland geven voorlichting. Over windsingels, streekeigen inrichting van het erf, onderhoud, kleurgebruik of subsi dies. Om daar advies over te krijgen kun je trouwens het hele jaar door bij haar of collega's terecht op het Goese bureau. Dobbelaar: „Dat is eigenlijk onze hoofdtaak. We hebben een centraal punt waar al die vragen binnenkomen. Die worden verdeeld onder de colle ga's en dan gaan we erop uit." Aangezien Sandra Dobbelaar in Terneuzen woont, is zij degene die vooral in Zeeuws-Vlaanderen ac tiefis. Het is alweer voor de derde keer dat de Stichting Landschapsbeheer Zeeland de actie houdt. Aanvanke lijk klein begonnen met een enke le Zeeuwse boerderij, toen drie en nu een in elke regio van de provin cie. Vorig jaar was dat er in Zeeuws-Vlaanderen ook een in Zaamslag. „Maar nu hebben we een heel andere gekozen, die nog niet zo vaak is open geweest voor het publiek." Het gaat om de markante boerde rij van de familie Kalisvaart, gele gen ten westen van het Groot Ei land, vlak bij het verdronken dorp Aendijcke. „Dat is een heel oud huis - gebouwd met ijsselsteentjes - en een unieke rode schuur met een rieten dak. Het is een van de oudsten in die polder. Er staat een mooie bakkeet, een prachtige boomgaard, er zijn huisweitjes en ze hebben hele leuke beplanting rondom het erf staan", verteld Dobbelaar. Het is overigens niet bedoeling dat mensen daar straks zomaar op de bonnefooi naar toe gaan, want de excursie is gebonden aan een maxi mum aantal deelnemers van der tig- En met dat aantal moet je je daar om vooraf aanmelden bij de stich ting. Ofwel telefonisch, ofwel via e-mail: info@slz.landschapsbe- heer.nl. Ie zou wellicht vooral belangstel- 'Particulieren zie je echt wel leergierig komen kijken' ling verwachten van de agrarische kant, maar dat blijkt in de praktijk niet zo te zijn. De belangstelling komt juist van de zijde van mensen die geen agra riër zijn is de ervaring van de stich ting. Dobbelaar: „Het zijn bijna al lemaal particulieren die in het bui tengebied wonen en voor een heel klein deel geïnteresseerden vanuit historie of het landschap. Boeren hebben waarschijnlijk al veel meer kennis van hoe je met erven om moet gaan, maar particulieren niet. Die zie je echt wel leergierig komen kijken." Er zijn steeds minder werkende boerderijen en die worden in toe nemende mate bewoond door niet-agrariërs. „Die groep groeit en die willen we ook laten zien hoe kun je dingen slim kunt doen. Je ziet dat mensen hun tuin 'meenemen' naar buiten. Die gaan ze dan heel intensief be heren, maar op den duur houd je dat niet vol. Dan proberen we wat praktische tips te geven, ook om de tuinen zo streekeigen en na tuurvriendelijk mogelijk in te rich ten." De excursie van de Stichting Land- schapsbeheer Zeeland op dinsdag 12 juni start om 19.00 uur. De deel name is gratis. terneuzen - Meer diensten afne men van het Administratief Dien stencentrum Zeeland (ADZ) is de oplossing om te voorkomen dat de gemeente straks extra geld moet bijpassen aan de drukkerij van de sociale werkvoorziening. B en W van Terneuzen antwoor den dat op vragen van raadslid P. Broekhuysen (eigen lijst). Dje denkt dat er oneerlijke concurren tie ontstaat voor bedrijven die niet met overheidssteun draaien. ADZ wordt geconfronteerd met op lopende tekorten. Daarom willen de Zeeuwse gemeenten, die aan deelhouder zijn, meer drukwerk aan ADZ uitbesteden. Het verzoek om ADZ te laten doorlichten wij zen B en W van de hand. Er is a gekeken naar de organisatie. (van o.a.: Gandeur, Brax, Bianca) -^3ohkcn herenmode ondtr 1 dok^ Gentsestraat 5 4551 CC Sas van Gent Tel. 0115 - 45 36 95 's maandags gesloten ü^NDAG'S OPEN 14,( QQ^jaoo verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76