Binnenland Gegevens koningin vernietigd Paniek en gewonden na duikeling KLM-toestel BNN hoopt op aanwezigheid minister Klink bij donorshow Scholieren voeren actie voor bedreigde olifanten r Premier: maatregelen tegen slordig omgaan met informatie. Campagne: meer katten chippen Balkenende bij Mis(s) Verkiezing Rotterdam sluit 27 coffeeshops KNMI meet zonnigste lente sinds 300 jaar 'Kwaliteitsteams' voor goede architectuur Voorhoeve in raad van toezicht Oxfam Novib Turbulentie verrast passagiers en bemanning vliegtuig. pzc Vrijdag 1 juni 2007 I 7 DEN HAAG - Minister Gerda Verburg van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit krijgt 20.000 origami-olifantjes aangeboden door schoolkinde ren. Deze olifantjes, die door honderden scholie ren in het hele land gevouwen zijn, vormen een signaal. De kinderen willen dat olifanten worden beschermd. Verburg nam de olifantjes gisteren in ontvangst omdat ze gastvrouw is van de interna tionale Cites-conferentie, van 3 tot 15 juni in Den Haag. Daar worden door 171 landen voorstellen besproken over de handel in bedreigde wilde flo ra- en faunasoorten. foto Robin Utrecht/ANP Turbulentie Vliegtuigen kunnen tijdens de vlucht hinder ondervinden van onregelmatig wervelende beweging van lucht (turbulentie), veroorzaakt door opstijgende warmte, bergen, onweersstormen of door een ander vliegtuig. Vliegbaan beïnvloed door turbulentie ifogrjphic JD den haag - Het Kabinet der Konin gin zal voortaan alle stukken en notities vernietigen die niet voor het archief bedoeld zijn. Premier Jan Peter Balkenende schreef dat gisteren aan de Tweede Kamer. Balkenende reageert daarmee op het uitlekken van vertrouwelijke gegevens die het tv-programma Nova uit een vuilcontainer had ge vist. De premier onderstreept dat dat nooit had mogen gebeuren. Hij wijt het voorval aan 'onvolko menheden van menselijk hande len'. Balkenende heeft geen aanleiding te denken dat de veiligheid van le den van het Koninklijk Huis door de slordigheid van het Kabinet in het geding is geweest. Hij verklaar de eerder al dat de betreffende stukken nooit weggegooid hadden mogen worden. Het personeel van het Kabinet der Koningin heeft vorig jaar nog een 'bewustwordingsbijeenkomst' bij gewoond over de wijze waarop om moet worden gegaan met ver trouwelijke stukken. Volgende maand volgt er een tweede samen zijn, zei de premier. Balkenende kondigde verder aan dat hij ook op zijn eigen ministe rie 'volledigheidshalve de informa tiebeveiligingsprocedures en de na leving daarvan laat doorlichten'. Hij voegde eraan toe dat geen en kele organisatie kan garanderen dat er nooit fouten worden ge maakt of dat er nooit ongelukken gebeuren. De WD had gisteren om een spoeddebat willen vragen over de kwestie, maar Tweede Kamerlid Laetitia Griffith liet later op de dag weten daarvan af te zien, hoewel ze niet helemaal tevreden is over het antwoord van de premier. Grif fith wil diens brief verder bespre ken in de vaste Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken. den haag - 'Maak van je kat geen asielzoeker! Chip je dier'. Onder dit motto begint vandaag een voor lichtingscampagne over het enor me aantal katten dat in het asiel be landt zonder te zijn gechipt. Dat heeft de Dierenbescherming giste ren laten weten. Nog geen kwart van de Nederlandse katten heeft een chip. Hierdoor is het lastig een weggelopen kat te herenigen met de eigenaar. hilversum - Minister-president Balkenende kroont woensdag de winnares van de Mis(s) Verkiezing 2007. Dat meldt de TROS die de wedstrijd voor gehandicapte schoonheden live uitzendt. De pre mier feliciteerde vorig jaar ook als eerste Roos Prommenschenckel, de winnares van de eerste editie. In een uitzending strijden twaalf kandidates om de titel. hilversum - BNN heeft minister Ab Klink (Volksgezondheid) uitge nodigd om vandaag aanwezig te zijn bij De Grote Donorshow (20.30 uur, Ned. 3). Hij krijgt daar de gelegenheid om uit te leggen wat de politiek de laatste jaren deed om de wachtlijsten voor org aandonatie terug te dringen. Een woordvoerster van de minis ter beaamde gisteren dat er een uit nodiging ligt van de omroep. Of Klink ingaat op de invitatie, beslist rotterdam - In Rotterdam moe ten 27 coffeeshops de verkoop van softdrugs staken omdat ze te dicht bij scholen in het voortgezet on derwijs en middelbaar beroepson derwijs liggen. De maatregel gaat op 1 januari 2009 in. De sluiting is een van gevolgen van het nieuwe Rotterdamse coffeeshopbeleid dat burgemeester Ivo Opstelten giste ren presenteerde. In Rotterdam zijn nu nog 62 coffeeshops. de bilt - De lente van 2007 is de zachtste sinds 1706. Dat bleek giste ren uit metingen van het KNMI. 31 Mei is de laatste dag van de meteo rologische lente. Sinds het begin van de achttiende eeuw worden de temperaturen geregistreerd. De warme lente werd al vooraf ge gaan door een winter en herfst, die ook al de zachtste waren in drie eeuwen. hij vandaag. BNN-voorzitter Lau rens Drillich: „We zijn al een week bezig onszelf te verdedigen omdat we zo'n onethisch programma ma ken. Alsof wij de enige zijn die ons moeten schamen. Presentator Pa trick Lodiers stelt de minister graag voor aan onze drie kandida ten, die in aanmerking willen ko men voor een donornier. Zo kan hij zelf uitleggen wat er tot nu toe is gebeurd en wat hij wil doen om de situatie te verbeteren." den haag - Minister Jacqueline Cramer van Vrom wil 'kwaliteits teams' van architecten oprichten om het niveau van nieuwe gebou wen en hun omgeving te verbete ren. Dat heeft zij gisteren gezegd. Het is de bedoeling dat de teams tijdens het ontwerp en de bouw van veel nieuwe projecten de kwa liteit bewaken. Hoe eerder zij zich met dat proces bemoeien, hoe be ter, stelt Cramer. den haag - )oris Voorhoeve wordt voorzitter van de raad van toezicht van ontwikkelingsorganisatie Ox fam Novib. Hij zal vanaf vandaag het inhoudelijk en financieel be leid van de organisatie controleren en Novib vertegenwoordigen in het bestuur van Oxfam Internatio naal. De oud-minister van Defen sie volgt Ella Vogelaar op, die nu minister voor Wonen is. amsterdam - De luchtzak waarin een KLM-toestel in de nacht van woensdag op donderdag terecht kwam waardoor zestien passagiers en stewardessen gewond raakten, was volgens de luchtvaartmaat schappij niet te omzeilen. Binnen een minuut na de melding van noodweer, maakte het vliegtuig een duikeling van zo'n vijftig me ter. Stewardessen serveerden op dat moment eten, thee en koffie aan de reizigers. De hete dranken kon den volgens een KLM-woordvoer- der niet op tijd worden opgebor gen en kwamen op enkele passa giers terecht. Het vliegtuig was op weg van Am sterdam naar Osaka in Japan, toen er boven Sint-Petersburg in Rus land een waarschuwing kwam over lokaal noodweer. Na de mel ding van de meteorologische dienst liet de bemanning de passa giers direct de riemen vastmaken, De turbulentie waarin het toestel terechtkwam, leidde tot paniek. Dertien passagiers en drie stewar dessen raakten gewond. De slacht offers liepen kneuzingen en brand wonden op. Bij aankomst in Osaka zijn de pas sagiers opgevangen. Zij hadden weinig medische hulp nodig. De stewardessen zijn wel naar het zie kenhuis gebracht. Na een behande ling konden zij naar hun hotel. Het toestel, dat niet was bescha digd, vloog gisterochtend met een nieuwe bemanning terug naar Ne derland. Op de heenweg naar Osa ka vervoerde het vliegtuig 262 pas sagiers en veertien bemanningsle den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7