Binnenland Moeder dode baby vergat naar opvang te gaan 'Werken met troffel in de ene en wapen in de andere hand' Geen restpartijen of dumpzaak! Maar,.. Alle A-merken voor de allerlaagste prijzen, Dat is Mump, Het enige wat wij dumpen is de prijs! SANI-DUMP TEGEN INLEVERING VAN DEZE ADVERTENTIE (1 advertentie per klant) €10!,- EXTIA KORTING BU AANKOOP VAN EE 1 BADKAMER VAN MINIMAAL €1500,- =,S. EXTRA KORTINGEN OP ONZE KSS, TOCH AL LAAGSTE PRIJS Elf maanden oud kind lag uren in afgesloten wagen. Van Middelkoop wil meer aandacht voor rol ontwikkelingswerkers. ruim 5000 mz sanitairshowroom volgens nieuw concept! Nu of nooit! Profiteer tijdens het spectakel van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek, Hiippe en Wilux etc. Ruime showrooms met de niei van Konijnenburgweg 7 Bergen op Zoom Tel.: 0164 210 740 Huifakkerstraat 10 Breda-Noord •Tel.: 076-593 7100 eweg 253a 13-58213 6 I Vrijdag 1 juni 2007 PZC baarle-nassau - De elf maanden oude baby Chris die eergisteren in Baarle-Nassau dood in de auto van zijn moeder werd gevonden, heeft vele uren in de afgesloten wa gen gelegen omdat zijn moeder was vergeten hem naar de buiten schoolse opvang te brengen. Dat blijkt uit een mededeling per e-mail die de directie van basis school De Akkerwinde, waar de moeder van Chris werkzaam is aan het personeel heeft toegezon den. De politie in Breda, die de zaak in onderzoek heeft, wilde gisteren geen enkele nadere mededeling doen. Dat gebeurt op verzoek van het Openbaar Ministerie. Ook het resultaat van de sectie die gisteren op het stoffelijk overschot zou wor den verricht, is niet bekend ge maakt. Het jongetje werd woensdagmid dag omstreeks 14.00 door mede werkers van de school dood aange troffen in de auto van de moeder. De wagen stond op de parkeer plaats van het schoolgebouw, op nog geen steenworp afstand van de Buitenschoolse Opvang Kind aan Huis. Het was gisteren nog niet duide lijk of vanuit deze opvangplaats woensdagochtend nog pogingen zijn ondernomen om met de ouders contact op te nemen over het feit dat de baby daar niet heen was gebracht. Deze procedure is is wel gebruikelijk. Vorige week overleed in België ook al een baby in een auto nadat zijn moeder was vergeten hem naar een opvangadres te brengen. Op de school in Baarle-Nassau NE De opvang waar de baby naar toe moest ligt vlakbij de school waar de moeder werkte. De poli tie doet geen mededelingen over het onderzoek. door Erwin Buter DEN haag - Vlak voor de Muur in 1989 viel, kwam Eimert van Mid delkoop in de Tweede Kamer voor de Christenunie (toen nog Gere formeerd Politiek Verbond, GPV). Nu is hij minister van Defensie in het vierde kabinet Balkenende. „Hoe anders zijn de verhoudingen nu", zegt hij in zijn werkkamer in het departement. „In de jaren ne gentig dachten wij nog dat wereld vrede nabij was. Inmiddels heb ben we geleerd dat je wereldvrede niet zomaar kunt bewerkstelli gen." Als voorbeeld geeft hij Bosnië, waar Nederland al jaren jaar troepen levert aan een stabili satiemacht. „We hadden destijds geen idee dat we er vijftien jaar zouden zitten. Ik vind dat we, rege ring, parlement, media, bevolking, wel voldoende discussiëren over de steun en rechtvaardiging van een missie, maar niet genoeg na denken over het verloop en de beëindiging van een missie. We sluiten onze ogen voor de weerbar stigheid, te verwachten teleurstel lingen en traagheid. Hoe gerecht vaardigd deelname aan een vredes missie ook is, op een gegeven mo ment moet je het overlaten aan de lokale overheden. Wederopbouw gaat stapje voor stapje. De ver wachtingen zijn nu te hoog ge spannen." Hoe komt dat? „We komen vaak binnen in een conflict dat al lang aan de gang is. Daarnaast heeft het centrale staats gezag onvoldoende legitimiteit. 1 Iet brengen van wat ik noem ba- sisstabiliteit is daarom al heel wat. We leveren militairen om de veilig heid te vergroten en we voeren kleine projecten uit. Denk aan het slaan van putten of de wederop bouw van een moskee. Maar daar na moeten we de wederopbouw overlaten aan anderen, aan ontwik kelingsorganisaties en vooral aan de lokale overheden." Kan Nederland gezien de getem perde verwachtingen al wel in 2008 weg uit Uruzgan, zoals tot nu toe is gepland? ■P# werden gisterochtend voor school tijd twee bijeenkomsten gehou den. De eerste was bestemd voor het personeel. Tijdens de tweede kregen de leerlingen en hun ouders uitleg over het tragische in cident. Burgemeester Jan Hen- drikx was bij deze laatste bijeen komst aanwezig, evenals een verte genwoordiger van Slachtofferhulp. De moeder van het omgekomen jongetje zal voorlopig geen les meer geven. Er is volgens deskundigen geen en kele richtlijn te geven voor hoe lang een jong kind in een afgeslo ten auto kan overleven. „Dat hangt van zoveel dingen af: hoe warm wordt het in de auto en hoe oud is het kind? En dan nog kan het per kind verschillen", zegt de voormalige kinderarts Gerrit Smeenk uit Breda. „Hoe warmer het is, hoe sneller een kind over verhit raakt, hoe meer vocht het verliest en hoe sneller het uit droogt. Dat laatste is uiteindelijk fa taal." BM OP ZOOM BERGEN OP ZOOM Minister Eimert van Middelkoop. Phil Nijhuis/CPD Daarover wil ik het niet hebben. We hebben als kabinet gezegd dat we deze zomer besluiten of we wel of niet langer in Uruzgan moe ten blijven. Ik kan wel zeggen dat de Navo, waar Nederland deel van uitmaakt, een langjarig verblijf voor Afghanistan is aangegaan. Ik denk dat ons bondgenootschap nog zeker drie jaar daar militair ac tief moet zijn voor er een mate van veiligheid is bereikt dat je kunt gaan nadenken over een ver trek. Bedenk wel dat er bij onze aankomst niks werkte in Afghanis tan. De commandant van de Is- af-operatie vertrouwde me bij mijn bezoek aan Kabul toe dat we in Afghanistan werken met de trof fel in de ene hand en het geweer in de andere. We zijn opbouwwer kers. Dit type geweldsconflict tref je overal aan in de wereld. Het is de bedoeling dat je op de lange ter mijn de zaken kunt overdragen aan de lokale politie en legereenhe den." War wilt u bij volgende missies verbeteren? „Dit kabinet heeft de wens om in Affika verder te helpen. We heb ben in Ethiopië en Eritrea een for se bijdrage geleverd. Op kleinere schaal zijn we ook actiefin bijvoor beeld Sudan en de Congo. Er ligt nu geen verzoek van de Verenigde Naties om massaal naar Afrika te gaan. Wel is het tijd om nu na te denken over wat hebben geleerd van vorige missies. Ons personeel is belangrijk. Het is ontzettend moeilijk om bijvoorbeeld onder houdsmonteurs vast te houden. En ik bepleit het verbeteren van het inlichtingenwerk. Ook is de rol van ontwikkelingsorganisaties heel belangrijk. Die moet je er met een bij betrekken omdat zij in veel zaken beter zijn dan wij. Als krijgs macht zeg ik: schoenmaker, blijf bij je leest." Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie, Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy Boch. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10%. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-)" Voocbeeldkorfng: Kranen Sani-Dump korting Extra leverancierskorting Extra Ballonkorting 25% 10% max 10% 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad. Pelipal. Sanijura. Riho, Hagon. Gebo, Banubad. Detremmerie. Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe. Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho, Novellini, Villeroy Boch, PDP en Wilux. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit. ideaal Standaard. Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe Stoomcabines: o.a. Riho. Jacuzzi, Villeroy Boch. Ri-Jo, Wilux en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania. Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! wandcloset (wit) bnmn fwmmuuii ui uiitb j a-merken santvur tegen Grohe afdekplaat absolute bodemprijzen normaal 643,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6