Zeeland PZC Visie horeca vastgesteld w 25 Advocaat vraagt vrijspraak voor Schaap in nood veroorzaker dodelijk ongeluk Legale graffiti SCHOUWEN-DUIVELAND 33 31 Rondjes rond de kerk voor Kids moving the world Veiligheid in algemeen plan, bakkers mogen terrassen houden. Volle maag De egel blijkt vooral van tuinen te houden Mbo-scholieren voelen zich niet gehoord Vrijdag 1 juni 2007 Tip? redzzee®pzc.nl UA ZIERIKZEE - Ze renden letterlijk rondjes rond de kerk, de leer lingen van OBS Binnen de Veste uit Zierikzee. En wel tijdens een sponsorloop voor voedselhulporganisatie Kids moving the world. De organisatie zet zich in voor voedselhulp aan (school)kinderen in landen als Nicaragua en Malawi. Landen waar 25 euro volstaat om een kind een heel jaar van voedsel te voorzien. Gemiddeld renden de kinderen van de boven bouw - voor de onderbouw was een speciaal parcours op het schoolplein - 15 tot 20 rondjes rond de Nieuwe Kerk. De op brengst is nog niet bekend. „Maar we gaan ervan uit dat het zeker meer dan duizend euro wordt", aldus leerkracht Esther van Nieuwenhuijze. foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Regels over de veilig heid van horecabedrijven komen in een algemeen veiligheidsplan dat verder reikt dan de horeca. Ter rassen bij bakkerijen en dergelijke blijven toegestaan en er moet ook horeca mogelijk zijn in nieuwe plannen voor de vervallen monu mentjes aan de Zierikzeese Maar straat. Met die aanvullingen is de gemeenteraad gisteravond ak koord gegaan met de 'Ontwikke lingsvisie horeca Schouwen-Duive- land'. Die visie dient als basis voor nieuwe bestemmingsplannen en houdt globaal in dat de discothe ken op termijn worden verbannen uit de dorpskom van Renesse en uit het centrum van Zierikzee. Ver der wordt het gemakkelijker ge maakt een bed&breakfast te ope nen. Leefbaar Schouwen-Duive- land diende een wijzigingsvoorstel in, waarin zij pleiten voor voortzet ting van het beleid van de toenma lige gemeente Westerschouwen. Daarin mocht 'ondersteunende ho reca' als broodjeszaken terrassen hebben. Ook het CDA diende een soortgelijk amendement in. Wet houder A. Verseput toonde zich niet onwillig. Hij laat hierover een notitie opstellen; de preciese regels komen in een bestemmingsplan. Het CDA wilde ook regelgeving over veiligheid in het uitgaansle- HPJ De gemeenteraad brengt enkele kleine wijzigingen aan in het plan dat globaal voorziet in verplaat sing van discotheken en versoe peling van regels bed&breakfast. ven. Verseput zei nog met een alge meen veiligheidsplan te komen, waarin ook regels voor de horeca zullen staan. Dit tot tevredenheid van de raad. De Christenunie pleitte voor op name van de Zierikzeese Maar straat in de visie. Wanneer in de herbouwde pakhuisjes ateliers en oude ambachten worden geves tigd, is het leuk als daar horeca bij komt. Verseput: „Een kwetsbaar gebied, in het bestemmingsplan moeten we er zorgvuldig mee om gaan. Maar het college heeft geen moeite met dit voorstel." MIDDELBURC - Ondanks het dode lijk ongeval had de veroorzaker geen enkele verkeersovertreding Tegaan, aldus advocaat I. de Groot, verdedigde gisteren een 59-jari- ^yrachtwagenbestuurder uit de ^ente Borsele die volgens het ^rantwoordelijk is voor de 16-jarige Goesenaar. ;r kwam op 1 september er een vrachtwagen, iutkade in Goes wil- chaufFeur reed igsweg en gaf uit itsster voorrang, optrok, kwam de 16-jarige scholier onder zijn wa gen. De Groot voerde aan dat de scholier het slachtoffer is gewor den van zijn eigen fouten. Volgens hem had hij de voorrangsregels ge negeerd en fietste hij op de linker rijbaan. Officier van justitie R. Rammeloo stelde echter dat de chauffeur, door zijn beleefdheid, een situatie schiep waardoor de scholier dacht dat hij ook wel voorrang zou krij gen. De officier eiste een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijk rijverbod van een jaar. Uitspraak op 13 juni. ZIERIKZEE - De brandweer heeft gistermiddag langs de N57 ter hoogte van Serooskerke een schaap uit de sloot gered. foto Eric Noordermeer GOES - Grafïitikunstcnaars mogen binnenkort legaal hun hobby in Goes uitoefenen. De gemeente wijst een aantal plekken aan waar met spuitbussen gespoten mag worden. De jongeren- en de cultu rele raad zullen adviseren waar de plekken kunnen komen. EHUTOÏ ALMANAK Tip? redactie9p2c.nl Ze is acht, muzikaal, goed in taal en in het stadium dat ze graag gedichtjes maakt. Voor Moederdag maakt ze al een tref zeker rijmwerk en ook bij andere gelegenheden verraste ze ande ren met zelfgeschreven rijmen. Toen ze door haar opa en oma werd uitgenodigd voor een feest - compleet met Zeeuwse volksmu ziek, koffie, gebak en een rijk ge vulde dis - ter ere van twee ver jaardagen en een samenzijnjubi- leum was de keuze voor haar bij drage aan het jubileumboek dan ook snel gemaakt. Een gedichtje moest het worden. En dal werd hel ook. Compleet met omschrij ving van de aanleiding voor de feestelijkheden en afgesloten met een persoonlijke wens aan het adres van haar grootouders. En een bijzonder eerlijke ontboeze ming: „Ik hoop dal jullie hel leuk vinden vandaag. Ik krijg in ieder geval een volle maag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69