Sport Zeeuwse amateurwielrenners overtuigen nog niet Addy Engels: een knecht met de benen van een kampioen Morgen laatste kans op aansprekende prestaties in clubcompetitie. Quick Step-renner zit lang vooruit, maar ziet Petacchi winnen. Cardeyn wint etappe, Van Avermaet leider Blatter begint aan derde termijn bij Fifa Georges Leekens nieuwe coach Lokeren Zabel boekt eerste zege van het seizoen Hargreaves tekent bij Manchester United Rugbyer Hoondert aast met Oranje op EK 42 I Vrijdag 1 juni 2007 pzc Pieter Israël erkent dat het allemaal geen hosanna in het Zeeuwse amateurwielrennen is. Maar hij is allerminst som ber. foto Wim Kooyman door René van Stee KRUININGEN - De clubcompetitie van de zuidelijke regio is voor het Zeeuwse amateurwielrennen tot dusver weinig succesvol verlopen. Slechts sporadisch eindigden cou reurs van de wielerverenigingen •Theo Middelkamp en Zeeuws- Vlaanderen of Zeeuwse renners van clubs buiten de provincie in de top twintig van de vier reeds verreden koersen die meetellen voor het ploegenklassement. Morgen begint om 15.00 uur de Omloop van de EPZ in en rond Borssele. Het is de laatste kans voor renners uit de regio om dit seizoen nog een aansprekend resul taat in de clubcompetitie neer te zetten. Pieter Israël (21) uit Krui- ningen is met zijn clubteam Wille- brord Wil Vooruit zeker van de partij. Aan voorspellingen waagt hij zich niet. maar met zijn vorm zit het volgens hem beter dan dik een maand geleden. Eind april reed Israël naar een zestiende plaats in de Wim Hendriks Trofee. De eerste ereplaats was er maan dag in Westdorpe tijdens het dis trict skampioen schap. "..Ik was heel blij met die derde- plek. Tot dan toe deed ik in grote re koersen aardig mee, maar echt «overtuigend was het nog niet. Maar het gaat de goede kant uit. ook in criteriums. In Gastel was ik onlangs zesde en in Steenbergen eindigde ik als elfde", vertelt hij. Israël erkent dat het allemaal geen hosanna in het Zeeuwse amateur wielrennen is. Maar hij is aller minst somber. Want er zijn vol gens hem diverse oorzaken voor een iets mindere periode. Allereerst zijn er hooguit twintig Zeeuwse elite- en belofterenners. „Ten opzichte van andere regio's is dit niet erg veel. De kans dat je met zo'n kleine groep constant vooraan rijdt of prijzen pakt, is dus gewoon veel kleiner", ver klaart Israël. Ten tweede denkt hij dat het suc ces van Trimbelangen Midden Zee land (TMZ) niet mag worden on- Omloop van de EPZ is laatste kans om een mooi resultaat neer te zetten derschat. Deze vrije bond - een van de grootste in Nederland - telt meer dan honderdvijftig licentie houders. En onder hen bevinden zich niet de minsten. Coureurs zo als lohnnv van der Klooster (Lewe- dorp) en Tjitte van den Buijs (Nieuwdorp) zouden hoge ogen bij de eliterenners gooien, maar kiezen om uiteenlopende redenen voor het rijden bij een vrije bond. En Israël geeft ze niet eens onge lijk. „Want er zijn volop koersen in de buurt waardoor je niet zo ver hoeft te reizen. Bovendien kost een licentie bij TMZ haast niks en kun je bijna overal meedoen." Een derde oorzaak van de minde re prestatie van de Zeeuwse ama teurwielrenners is volgens Israël het feit dat ze bijna allemaal een baan hebben of nog studeren. Zelf kent hij Brabanders die er niks naast doen. „Die hebben dus alle tijd om te trainen. F.n als het goed is, werpt dat zijn vruchten af Ik zelf volg een opleiding aan het cios. In feite heb ik helemaal niks te klagen over trainingstijd, maar die is toch minder dan jongens die fulltime wielrennen. Dat geluid hoor je ook regelmatig van andere Zeeuwse coureurs." Hoewel Israël zich niet aan voor spellingen over morgen waagt, spreekt hij wel de vurige hoop uit dat hij dit seizoen nog eens in de top tien van een klassieker eindigt. En er is uiteraard ook het districts kampioenschap tijdrijden, een dis cipline die hem goed ligt. On danks een rugblessure eindigde de Kruininger vorig jaar tweede bij de beloften, goed voor plaatsing voor het NK. Net als in 2006 wordt het kam pioenschap - waarschijnlijk voor de laatste keer - op en rond het Veerplein in Kruiningen gehou den.. De wedstrijd begint volgende week donderdag om 19.00 uur. Is raël: „Als er niks bijzonders ge beurt, moet ik hoog eindigen. En eigenlijk ben ik dit in een thuis wedstrijd ook wel verplicht." door Harm Vonk RIESE PIO x - Verzorger Freddy Via- ene voelt de benen van een kam pioen als hij Addy Engels op de massagetafel heeft. Maar Engels' erelijst mag nauwelijks naam heb ben. Gisteren bleef de Drent in de achttiende etappe van de Ronde van Italië lang vooruit met drie medevluchters, maar in de finale stond hij weer met lege handen. Met zijn vierde ritzege eiste Ales- sandro Petacchi in de massasprint de hoofdrol op. Freddy Viaene kan het weten: tien jaar lang nam hij zevenvoudig Tourwinnaar Lance Armstrong on der handen en de afgelopen twee jaren was Floyd Landis zijn grote naam. Het leverde hem de kwalifi catie 'beste verzorger ter wereld' op. In dienst van Quick Step werkt hij met Paolo Bettini, maar ook met Addy Engels. „Addy is een echte klasbak", weet de Belg zeker. PJl De achttiende etappe van de Ron- de van Italië wordt gewonnen door de Italiaanse sprinter Ales- sandro Petacchi. Vluchter Addy Engels blijft met lege handen. BUGGENHOUT - Gorik Gardeyn heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van België gewon nen. De Belgische wielrenner van Unibet.com zegevierde na 179,6 ki lometer, tussen Oostende en Bug- genhout. De Belg Wouter Weylandt (vier de) moest zijn leiderstrui op basis van bonificatieseconden afstaan aan zijn landgenoot Greg van Aver maet, die onderweg 'scoorde' bij enkele tussensprints. ZÜRICH - loseph Blatter is gisteren tijdens het 57e congres van de we reldvoetbalbond Fifa herkozen als voorzitter. De 71-jarige Zwitser kan daardoor tot 2011 in functie blijven. De herbenoeming was geen verrassing, aangezien er geen tegenkandidaten waren. Blatter krijgt daardoor een derde ambtstermijn. In 1998 kreeg hij meer stemmen dan de Zweed Len- nart lohansson en werd hij geko zen tot preses. LOKEREN - Georges Leekens gaat aan de slag als coach bij Lokeren. De voormalige Belgische bonds coach en oud-trainer van Vitesse verruilt de club voor zijn huidige werkgever AA Gent, waarmee hij vorige week nog akkoord leek over contractverlenging. „Ik kies voor de uitdaging", lichtte hij toe. „De muizenissen in mijn hoofd hebben mij overgehaald. Ik voelde dat mijn taak bij AA Gent is volbracht." „Of hij een winnaarstype is? Addy is misschien iets te slim en wielren ners mogen niet al te slim zijn." Die dubbelzinnige opmerking is wellicht de reden dat Engels de grote belofte die hij bij Rabobank was niet heeft kunnen waarma ken. De 29-jarige coureur groeide in plaats daarvan uit tot meester knecht bij Quick Step. In negen grote rondes (Tour, drie Vuelta's en vijf Giro's) startte hij en de Ne derlander is onderweg om zondag zijn negende kruisje te halen. Met verve, want net als eergisteren op Monte Zoncolan wist Engels de ca mera's weer op zich gericht. Maar meer dan complimenten van de ploegleiding zaten er niet in; sa men met Gourov, Berthou en Ren- ier kwam Engels tot op zes kilome ter van Riese Pio X, de geboorte plaats van paus Pius de tiende. „Het peloton speelde een spelletje met ons: ik wist dat ze zouden ko men, al kwamen ze wel laat." Even gloorde er hoop voor de vluchters, toen ook lgnatiev, Vila en Rabo-renner Horillo het kwar tet vergezelden en de voorsprong uitgroeide naar ruim twee minu ten, maar de Milram-trein van Pe tacchi liet de vluchters niet gaan. Engels: „Op dat moment geloofde ik even dat het zou lukken, maar het mocht niet." eichstatt - Zijn bekentenis heeft Erik Zabel opgelucht. De Duitse wielrenner gaf vorige week toe dat ook hij in het verleden zijn toe vlucht had genomen tot epo. De 36-jarige krachtpatser boekte giste ren in de Ronde van Beieren zijn eerste ritzege van het seizoen. Zabel, die ondanks het epogebruik voor Milram mocht blijven fiet sen, was na 187,8 kilometer koers van Gundelfingen naar Eichstatt de beste in de massasprint. manchester - De Engelse interna tional Owen Hargreaves verhuist definitief van Bayern München naar Manchester United. De Engel se voetbalclub heeft gisteren laten weten dat de 26-jarige middenvel der een contract voor vijf jaar te kent. Bayern ontvangt voor Hargreaves naar verluidt rond de 26 miljoen euro. Dat is het hoogste bedrag dat ooit voor een speler uit de Bundes- liga is neergelegd. goes - De Goese rugbyer Arko Hoondert, speler van Oisterwijk Oysters, doet komend weekeinde met het nationaal team mee aan het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap Sevens (rugby met zeventallen). In het Franse Lunel strijdt Neder land met negen andere landen teams om tickets voor de eindron de. Die is op 7 en 8 juli in Moskou is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60