Sport PZC Tourcomité krijgt een nieuwe kans 41 43 44 en 45 Nederlander Francisco Elson met San Antonio Spurs in NBA-finale Riis verwijderd uit Deense Hall of Fame Pat McQuaid: geen amnestie in dopingzaak Viertal in race voor Rinus Michels Award Zes of zeven ploegen uit de ProTour komen naar de Delta Profronde. Servische tennissers geven hun vaderland weer kleur Vrijdag 1 juni 2007 Alle mutaties in het Zeeuwse amateurvoetbal Tip? sport®pzc.nl kopenhagen - De Deense ex-wiel- renner Bjarne Riis is gisteren ver wijderd uit de Deense Hall of Fa me van de sport. F.en speciale com missie heeft daartoe besloten na dat de Tourwinnaar van 1996 vori ge week erkende dope te hebben gebruikt. „We vinden dat hij zijn prestaties op een oneerlijke manier heeft be haald. Zodoende kan hij ook niet worden geëerd als groot sport man", was de uitleg van een woordvoerder. Berlijn - Pat McQuaid, voorzitter van de internationale wielrenunie UC1, voelt niets voor amnestie voor dopingzondaars die hebben bekend. „We kunnen geen prece dent scheppen. We moeten de co de van het antidopingbureau Wa- da volgen en die voorziet niet in amnestie", zei hij in de Duitse krant Die Welt. Amnestie werd geopperd na de reeks van bekentenissen van do ping door onder anderen Erik Za- bel en Bjarne Riis. Tilburg - De coaches Ronald Koeman (PSV), Louis van Gaal (AZ), Henk ten Cate (Ajax) en Fred Rutten (FC 1\vente) zijn geno mineerd voor de Rinus Michels, Award. De trainers in het betaald voetbal mogen bij het Internationale Trai- NEW YORK De basketballers van de San Antonio De Spurs haalden de finale voor de derde keer in vijf Spurs hebben de finale van de NBA bereikt. De ploeg seizoenen. De tegenstander komt uit de ontmoeting van de Nederlander Francisco Elson won de vijfde tussen de Detroit Pistons en Cleveland Cavaliers. De wedstrijd in de eindstrijd van de Western Conference stand is daarin nu 2-2. met 109-84 van de Utah Jazz en besliste hiermee de Tim Duncan en Tony Parker (foto, rechts) waren bei- best-of-seven series met 4-1. den topscorer bij de Spurs met 21 punten. Ook Elson was op dreef. Hij speelde ruim vijftien minuten mee en maakte daarin negen punten. De 31-jarige Elson kan zich als eerste Nederlander verzekeren van de ti tel in de NBA. Hij maakte vorig jaar zomer de over stap van de Denver Nuggets naar de Spurs. foto Larry W. Smith/EPA nerscongres op 9 juni uit dit viertal kiezen om te bepalen wie zich in hun ogen de beste coach van het af gelopen seizoen mag noemen. De award zal tijdens het congres aan de winnaar worden uitgereikt. door Koen de Vries DOMBURG - Het Zeeuws Tourcomi té moet niet wanhopen. De wieler organisatie die vorig jaar naast een etappe in de belangrijkste etappe koers van de wereld greep, kan misschien meeliften op de plan nen voor een Tourstart in Utrecht. „Een etappe Utrecht-Neeltje lans lijkt me wel wat", zei wieier- en cultuurjournalist en initiatiefne mer van de Utrechtse Tourplan nen leroen Wielaert gisteravond in Domburg, tijdens de presenta tie van de 47e en laatste editie van de Delta Profronde. Wielaert was door de organisatie van de Profronde ingehuurd voor een gezellig wielerpraatje, maar hij had iets substantieels te melden. Hij zei dat het comité in Utrecht al aanlig op weg is om de Tourorgani satie in te palmen. Directeur Prud' homme zou de stad in mei heb ben bezocht, als er geen stortvloed aan dopingnieuws naar buiten was gekomen. Mochten Wielaert en zijn comitéleden slagen, dan ziet hij een een-tweetje met Zee land wel zitten. De organisatie van de Delta Profronde had gisteren ook goed nieuws. Op 16 juni staan op de Middelburgse Markt minstens zes ProTour-ploegen aan de start. Als Francaise des Jeux het contract tij dig en ondertekend terugstuurt, zijn het er zelfs zeven. Het bete kent dat de keuze voor het ver plaatsten van de Proffonde van september naar juni een gelukkige is geweest. Vorig jaar namen vier Pro-Tourteams deel aan de Profronde. Volgens David Luteijn, de nieuwe voorzitter van het organisatiecomi té, kostte het dit jaar misschien wel minder inspanningen om een sterker veld aan de start te krijgen. „Deze weken worden ook het OZ Wielerweekend en Veenen- daal-Veenendaal gehouden. Veel ploegen vinden het aantrekkelijk om een poosje in Nederland neer te strijken en aan deze wedstrij den mee te doen." De topploegen die op de deelne- Jeroen Wielaert merslijst staan, zijn Quick Step (zonder Stefan de long, de win naar van vorig jaar). Predictor Lot to, CSC, Milram, Rabobank en Unibet.com. Echte publiekstrek kers zijn Peter van Petegem, Wou- Jeroen Wielaert: 'Een etappe Utrecht-Neeltje Jans lijkt me wel wat' ter Weijlandt (beiden Quick Step), Tom Steels, Bert Roesems (beiden Lotto), Kurt Asle Arvesen (CSC), Graeme Brown, Max van Hees- wijk en Leon van Bon (allen Rabo bank). Ook de ploegen die iets lager aan geschreven staan, nemen toppers mee, zoals tweevoudig winnaar Ni- ko Eeckhout (Chocolade laques). Löwik start met Mare Lotz, de do- pingzondaar van Quick Step die na een schorsing van twee jaar zijn rentree maakt, en Maarten Tjallingii. Hij schreef vorig jaar ver rassend de Driedaagse van De Pan ne op zijn naam. Enige Zeeuwse deelnemer is Johnny Hoogerland uit Yerseke, die voor Van Vliet rijdt. De Delta Profronde finisht dit jaar niet in de Fokkerstraat in Goes-Zuid, maar in de meer cen traal gelegen Beatrixstraat. In Goes-Zuid was door bouwwerk zaamheden geen geschikt parkoers meer. Bovendien was de ruimte in het Delta-katoor te klein geworden om na afloop alle geno digden te ontvangen. Daarvoor- wordt nu Sportpunt Zeeland ge bruikt. Dat er nog geen vergun ning van de gemeente Goes is om in de Beatrixlaan te finishen, acht David Luteijn een formaliteit. Hij kijkt liever vooruit naar vol gend jaar, wanneer de Profronde en het OZ Wielerweekend samen gaan. „Het wordt dan een nog gro ter evenement. We krijgen nog mee publiciteit en nog meer vol gers. Op de nieuwe locatie kunnen we dan beter terecht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59