Binnenland homoscene 'Dick lag met zichzelf overhoop' Mededelingen van het waterschap 'Horeca in 2008 geheel rookvrij' Zuster van ter dood veroordeelde houdt hoop op goede afloop. PZC Vrijdag 1 juni 2007 I 5 met wie niet." Tegelijkertijd onder schatten ze de impact die hiv op hun leven kan hebben, zegt De Wit, „Veel mensen denken: je gaat er toch niet meer dood aan. Dat klopt misschien wel, maar dan nog moet je iedere dag weer die pillen slikken." Uit Amerikaans onderzoek blijkt volgens De Wit dat hiv-negatieven die besmet willen worden vaak eenzaam zijn en bij niemand aan sluiting vinden. „Ze willen ergens bij horen. Dat doen ze zodra ze hiv-geïnfecteerd zijn. Ze krijgen medische zorg en dat geeft hen het gevoel dat iemand zich over hen bekommert. Ze krijgen aan dacht." .'«•W 99 foto CPD Dat er mensen zijn die zich be wust met het hiv-virus willen la ten besmetten, is volgens psycho therapeute Karoline Lehnecke min of meer hetzelfde als de mensen die in zichzelf snijden. „Eigenlijk heb je het dan over een vorm van automutilatie. Waarom flirten mensen met de dood? Het is niet dat ze. willen sterven. Maar voor hun is de dood nog altijd beter dan een eenzaam leven." 'Barebacken' gebeurt volgens De Wit veel door hiv-geïnfecteerden onderling. „Zolang geïnfecteerden en niet-geïnfecteerden het niet met elkaar doen hoeft er nog niet zoveel aan de hand te zijn. Maar zo ideaal is de wereld niet, natuur- „Veel mensen denken: je gaat er toch niet meer dood aan" lijk komen die twee groepen met elkaar in contact. En dan komt het neer op een vorm van Russische roulette." Het ergste vindt psychotherapeute Lehnecke nog de hiv-geïnfecteer- den die hun sekspartner bewust niet vertellen dat ze besmet zijn. Volgens haar zijn het regelrechte psychopaten. „Het is een beetje als bij die familiedrama's: vaders die in een suïcidale bui hun vrouw en kinderen mee de dood in slepen. Dat soort mensen loopt met de ge dachte rond: als ik in de ellende zit, dan de ander ook. Dan heb je het over een ernstige narcistische krenking. Mensen met een groot gevoelstekort en amper empathie." De zaak in Groningen doet Lehn ecke denken aan het verhaal van de Duitse kanibaal Armin Meiwes, die via internet mannen zocht die hij kon opeten. „Dat is van een per versiteit dat je de eetlust vergaat. Dan heb je het over psychopaten, mensen met een persoonlijkheids stoornis." Ook de verdachten in de Groning se hiv-zaak voldoen aan dat pro fiel, meent Lehnecke. „Ze hebben zich in een soort van zelfdestruc- tiecampagne gestort waarin ze an deren meesleuren." Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunning van het vrijverval transportriool rwzi Westerschouwen Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft op 25 mei 2007 een lozingsvergunning op grond van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater op oppervlaktewater in beheer bij het waterschap. Het betreft het lozen door middel van het vrijverval transportriool van Scharendijke naar de rwzi Westerschouwen. Het besluit ligt vanaf 4 juni tot en met 16 juli 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; door de cluster milieu van de afdeling R&M in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 8.30 tot 17.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State Soms onzichtbaar, een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Informatieavond waterplan Maelstede-Dekker Graag nodigen wij u uit voor een informatieavond op maandag 4 juni aanstaande over waterbeheer in het gebied Maelstede-Dekker op Zuid-Beveland. Meer neerslag in kortere tijd, bodemdaling, zeespiegelstijging en periodes van extreme droogte. Het zijn maar een paar ontwikkelingen die gevolgen hebben voor de waterhuis houding in een gebied. Samen met strengere Europese eisen op het gebied van waterkwaliteit (Kaderrichtlijn Water), maakt het dat er veel werk aan de winkel is voor het waterschap. In het Nationaal Bestuursakkoord Water is afgesproken dat alle waterschappen in 2015 de watersystemen op orde moeten hebben. Om per gebied de specifieke knelpunten in kaart te brengen, heeft het waterschap zijn beheersgebied verdeeld in tien stukken. Een ervan is het buitengebied van Maelstede-Dekker. Waar is er wateroverlast bij extreme regenval? Hoe kunnen we extreme droogte aanpakken? En hoe zit het met de waterkwaliteit? We willen graag op 4 juni de maatregelen aan u presenteren die aan het water schapsbestuur voorgesteld worden. De verkregen informatie wordt verwerkt tot een waterplan buitengebied voor het gehele watersysteem. Dit plan vormt de basis voor het peilbesluit en maat regelen. U bent vanaf 19.30 uur welkom in de Stenge, Stengeplein 1 in Heinkenszand. Programma 4 juni: 19.30 uur Zaal open 20.00 uur Opening en welkomstwoord 20.15 uur Presentatie van de maatregelen 20.45 uur Beantwoording van vragen Als u niet op de informatieavond aanwezig kunt zijn, maar wel op de hoogte gehouden wilt worden of als u nadien nog vragen heeft, kunt u contact opnemen met Johan Walhout, 0118-621305. U kunt ook mailen naar info@wze.nl. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl door Rob Rombouts AMSTERDAM - De 62-jarige Amster dammer die in Indonesië ter dood is veroordeeld wegens handel in xtc, „is niet een of andere crimi neel". „Dick is fout geweest, maar niet zo erg dat hij de doodstraf ver dient", zegt zijn zus Margarita (6o). De veroordeelde belde zijn zus gis teren vanuit zijn Indonesische cel. „Ik moest me niet ongerust ma ken. Hij gaat in hoger beroep. Er is volgens hem geen bewijs dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan de handel in xtc. Hij was heel erg kwaad, omdat hij in de krant moest lezen dat hij ter dood is ver oordeeld. De uitspraak zou pas in augustus komen." De Amsterdammer werd eind 2005 in Serang op lava aangehou den. In een laboratorium werd meer dan honderd kilo speed en duizenden xtc-pillen in beslag ge nomen. De rechtbank veroordeelde hem tot levenslang. Het Indonesische Hooggerechtshof legde de dood straf op omdat er sprake was van internationale, georganiseerde cri minaliteit. Twee eigenaren van het laboratorium, een Fransman en vijf Chinezen werden ook veroor deeld tot de dood. „Als mijn broer al iets met zo'n xtc-organisatie te maken heeft, dan stond hij op het onderste treetje. Hij kwam in Indonesië kijken, hij was niet aan het produceren", zegt Margarita. Ze schetst een beeld van een ge troebleerd leven, dat wordt be paald door een kampsyndroom. Haar broer zat als baby met vader (een Armeniër die voor de Turken was gevlucht en in Indonesië be landde) en moeder in een Jappen kamp. In Nederland lag de Amster dammer als gevolg van ondervoe ding in een Nederlands zieken huis. Eenmaal opgegroeid verzorgde hij lang zijn moeder, die uiteindelijk stierf in een psychiatrische instel ling in Santpoort. Vader raakte aan de drank, de kinderen groei den op in tehuizen. Een broer en een zus van Dick en Margarita 'Mijn broer kwam in Indonesië kijken, hij was niet aan het produceren' pleegden later zelfmoord, een an dere zus overleed aan kanker. Mar garita: „Wij zijn nog met zijn twee tjes over. En straks is Dick er ook niet meer. Ik hoop niet dat het zo ver komt." Haar broer zat op het gymnasium en studeerde Frans. Hij had een vertaalbureau. „Een heel slimme man, intelligent. Maar hij lag qua emoties met zichzelf overhoop. Hij had last van de overleden fami lieleden." De veroordeelde is officieel oor logsslachtoffer, heeft een WUV-uitkering. „Vaak zei hij: kom langs, ik voel me slecht. Hij gebruikte medicijnen tegen slape loosheid", aldus Margarita. Hoe heeft het zo ver kunnen komen? „Hij heeft altijd gewerkt maar had schulden. Daar had hij met schuldsanering afspraken over ge maakt." Margarita denkt dat haar broer 'in bepaalde kringen in Amsterdam' terecht is gekomen waarin is gepro fiteerd van 'zijn goedheid en naïvi teit'. „Zijn vrouw dacht dat hij op familiebezoek in Indonesië was. Verstand van pillen heeft hij niet." Margarita is nog niet bij haar broer op bezoek geweest. „Daar heb ik geen geld voor. We houden via nieuwsbrieven vrienden op de hoogte en zamelen geld in voor boeken en de advocaatkosten." DEN HAAG - Minister Ab Klink van Volksgezondheid wil volgend jaar niet alleen restaurants en hotels rookvrij maken, maar ook cafés en discotheken. Volgens directeur Hans Stam van de Nederlandse Hartstichting heeft de minister dat kortgeleden expliciet gezegd tij dens een gesprek met een aantal gezondheidsorganisaties. Stam zei dat gisteren tijdens een symposium in het ministerie van Volksgezondheid over rookvrije horeca. Volgens de verwachting zou de minister deze week zijn plannen bekendmaken. Volgens zijn woordvoerder zal dat niet meer gebeuren. Het is volgens hem nog niet bekend wanneer de plannen dan wel naar buiten zul len komen. „In ieder geval voor de zomer". Onduidelijk is of Klink in de Twee de Kamer voldoende steun krijgt voor zijn plannen. Naar verluidt ligt het CDA, de eigen partij van Klink, dwars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5