Zeeland Officier wantrouwt Goese chauffeur PZC qóósse PZC Expositie Bas Kalle in de bieb Brandstichters Domburg gepakt Grijpskerke bloeit op door Nimmerdor Bestuurder van busje verdacht van veroorzaken ongeval. Wij geven u de helft cadeau! wPZC Vrijdag 1 juni 2007 27 GRIJPSKERKE - Het geduld van Grijpskerke is lang op de proef gesteld, maar inmiddels verrijzen dan toch nieuwe huizen in de uitbreidingswijk Nimmerdor. De kavels zijn in september vorig jaar verloot. Het zijn alleen Grijpskerkenaren die er een huis mogen bouwen. Het dorp heeft zo lang - ruim vijftien jaar - moeten wachten, dat er voldoende eigen inwoners zijn die daar willen bouwen en wonen. Op de plek van de nieuwe wijk stond vroeger een fruitteeltbe- drijf. Bovendien moest een kippenboerderij worden verplaatst. Ten slotte moesten ook een veehouderij en een transportbe drijf meewerken aan de komst van de wijk. Daar komen 29 bouwkavels en 12 huurhuizen. foto Peter Buteijn door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo was gisteren zeer duidelijk. Bewijzen kon hij het niet, maar zijn gevoel zei hem dat de Goese chauffeur in de Middel burgse rechtszaal zat te liegen. De officier geloofde totaal niet dat de 47-jarige man de avond van de lie oktober remde, omdat een voorganger plotseling ook ging remmen. Dat afremmen op de Pre sident Rooseveltlaan werd een 16-jarige Middelburgse scholier wel bijna fataal. Hij knalde met zijn brommer achter op dat busje en hield er een dwarslaesie aan over. Noch de scholier noch een aantal getuigen had die bewuste avond op die Middelburgse laan andere auto's voor dat busje zien rijden. De officier veronderstelde dan ook dat de chauffeur was gaan rem men om de bromfietser een lesje te leren. De jongen reed namelijk nogal kort achter hem. Of de man had het plan om, tegen de ver keersregels in, de Noordweg in te slaan, zo vervolgde Rammeloo. „Hoe dan ook, deze man heeft roe keloos gereden door te remmen zonder dat dat noodzakelijk was." In zijn rolstoel luisterde de scho lier naar de officier tijdens de rechtszaak tegen de veroorzaker daarvan; een chauffeur - hoe wrang - van een rolstoelbusje. Be hoefte om via een slachtofferver klaring zijn leed en dat van zijn fa milie te beschrijven, had hij niet. Het is immers voor iedereen zicht baar. Hij zit zo goed als zeker le- Een chauffeur uit Goes moest gis- teren voor de rechtbank verschij nen. Hij zou bewust hebben ge remd waardoor een bromfietser tegen zijn busje botste. venslang in een rolstoel. Hij hoor de ook dat dat plotseling afrem men volgens de officier bestraft moet worden met een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelij ke rijontzegging van één jaar. Een deel van die eis is volgens de offi cier gebaseerd op het gebrek aan betrokkenheid van de chauffeur bij het slachtoffer en zijn familie. „Er kon niet eens één kaartje van af" De chauffeur stelde echter dat Slachtofferhulp hem afraadde con tact te zoeken met de familie. Raadsman J. Schep uitte zijn twij fels bij de betrouwbaarheid van de getuigen. Volgens hem waren er tal van redenen waarom ze nooit hebben kunnen zien of er een au to voor het busje reed. Daarnaast voerde hij aan dat de scholier zelf het risico had opgezocht door dicht achter het busje te rijden. Hij vermoedde dat de jongen zelfs veel te hard ging. De bromfietser zelf verklaarde na het ongeval te genover de politie dat hij zo'n 35 kilometer per uur had gereden. De advocaat betreurde dat door het ontbreken van een goed tech nisch politieonderzoek er tal van vragen nimmer beantwoord kun nen worden. De rechtbank doet woensdag 13 juni uitspraak. VLISSINGEN - In de maanden juni en juli vindt een expositie in de Vlissingse bibliotheek 't Spui plaats met werk van de Middel burgse kunstenaar Bas Kalle. Kalle maakt multimediale kunst. Elektronische composities bijvoor beeld, maar ook interactieve objec ten en animaties. Daarnaast is hij onlangs begonnen met het maken van digitaal bewerkte fotoprints. Een selectie van zijn werk, waaron der bekende zelfportretten, hangt in de bieb. Ook kan er op verschil lende plekken naar elektronische composities geluisterd worden. DOMBURG - De politie heeft vier mannen opgepakt voor het stich ten van een brandje en het beklad den van gemeentelijke eigendom men aan de Nijversheidsweg in Domburg. De vernielingen zijn vo rige week al gepleegd, in de nacht van 23 op 24 mei. Twee verdachten van 20 en 18 jaar werden diezelfde nacht in Middelburg aangehou den. Een getuige zag ze wegrijden in een auto. De twee andere man nen, 22 en 25 jaar oud, zijn later op gespoord. Het viertal heeft een pro- ces-verbaal gekregen voor het in brand steken van een papiercontai ner en het bekladden van verkeers borden, een prullenbak, een meter kast en de container. De verdach ten komen uit Middelburg, de ge meente Veere en Breda. n r 1 e U r s langstraat 2, arNEHJIDEN. Ta. 0118-601273 Geopwd van kaandagmidoag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. het alfabet van Zeeland Spaar mee voor korting op het unieke <jo) Disney's 15e Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45