Zeeland Nieuw Den Berg eind 2008 klaar Kinderopvang wordt niet goedkoper op stille dag Discotheek De Hooizolder meet zich een moderner jasje aan Kunststof kozijnen Vaart in plan voor complex verstandelijke gehandicapten Goes. Stichting kiest andere oplossing voor aanpak van wachtlijsten. Honderdjarig Onda houdt rommelmarkt Peuterspeelzalen houden Open Middag Concerto delle donne in Sint Jacobskerk Knuffelen met dieren op kinderboerderij Waterschap verplaatst afvalwaterleiding Westkappelse disco verbouwt maar houdt vertrouwde karakter. Bel voor een vrijblijvende prijsopgave maas modes 2 6 Vrijdag 1 juni 2007 P2C W Een impressie van de nieuwbouw aan de Rommerswalestraat. Archikon uit Coes maakte het ontwerp en zal ook de bouw begeleiden. door Mieke van der Jagt coes - Als binnen zes weken geen bezwaren binnenkomen, kan stich ting de Zuidwester na de zomer beginnen met de nieuwbouw voor Den Berg in Goes. Met een beetje goede wil kan het complex voor huisvesting en dagbesteding van verstandelijk gehandicapten eind 2008 in gebruik worden geno men. Den Berg heeft haast. Het College Bouw Zorginstellingen heeft het complex tussen de Nieuwstraat en de 's Heer Hendrikskinderenstraat in Goes, waar Den Berg vanouds gevestigd is, afgekeurd. De slaapka mers zijn te klein en sommige be woners moeten nog met andere Den Berg heeft haast. Stichting de Zuidwester hoopt na de zomer te beginnen met de nieuwbouw voor Den Berg in Coes. mensen op één kamer slapen. Het terrein aan de Rommerswa lestraat, waar de barakken van de laboratoriumschool zijn afgebro ken, bleek een ideale plek voor nieuwbouw van Den Berg: niet te ver van de binnenstad en midden in een woonwijk. Het Goese architecten- en con structeursbureau Archikon maakte het ontwerp aan de hand van strenge eisen, die aan moderne huisvesting in de zorg worden ge steld. De vier gebouwen die aan de Rommerswalestraat moeten verrijzen, bieden moderne huisves ting aan aan 64 verstandelijk ge handicapten. In het nieuwe com plex krijgen ook dagbestedingspro jecten onderdak, waarvan ook be woners van de zogenaamde bui tenhuizen gebruikmaken. De Zuid wester heeft groepswoningen in de woonwijken van Goes. Daarin zullen de overige twintig bewo ners gaan wonen, die nu nog in het oude complex wonen. Pas als de nieuwbouw ver klaar is, gaat de Zuidwester nadenken over de in richting van het oude complex. door Maurits Sep middelburg - Kinderopvang Wal cheren ziet ervan af om de prijzen voor opvang op woensdag en vrij dag te verlagen. „Het is te vroeg om nu al tot die maatregel te be sluiten", vindt directeur E. van Alp hen. Prijsverlaging op de rustigste da gen was één van de mogelijkhe den om mensen te stimuleren hun kinderen niet massaal op de toch al drukke maandag, dinsdag en donderdag in te schrijven. Door de grote vraag naar kinderop vang op die drie dagen ontstaat op sommige locaties een gebrek aan opvangplaatsen. Terwijl op hetzelf de kinderdagverblijf op een ande re dag plaatsen over zijn. Die onevenwichtigheid in vraag naar en aanbod van opvangplaat sen, wil KOW graag aanpakken. Prijsverlaging op stille dagen is on derzocht, maar gaat de directeur op dit moment te ver. „Wij vin den het toch eerst een verantwoor delijkheid van de ouders om de op vang af te stemmen op het werk." De grote vraag naar opvang op maandag, dinsdag en donderdag wordt mede veroorzaakt doordat veel vrouwen op die dagen wer ken en op woensdag en vrijdag vrij zijn. KOW hoopt dat ouders zelf de keuze maken voor een an dere indeling van de week, en dat werkgevers hen dat gemakkelijker maken. In dat verband komt het bestaan van wachtlijsten voor drukke da gen KOW ook niet slecht uit. Van Alphen: „Een wachtlijst geeft ons ook mogelijkheden om ouders te stimuleren hun dagen anders te plannen." Kinderopvang Walcheren pro lyl Kinderopvang Walcheren kampt op sommige locaties met wacht lijsten op maandag, dinsdag en donderdag, maar heeft ruimte over op woensdag en vrijdag. beert nu ook op een andere ma nier een betere spreiding van de opvang te bereiken. Van Alphen noemt dat het broertje/zusje-be- leid. Dat komt erop neer dat ouders die nu een kind naar de op vang brengen, een aantal jaren ver zekerd zijn van een plaats. De kans is groot dat zij hun volgende kind naar dezelfde opvanglocatie willen brengen. Als ze dat doen, krijgen zij voorrang boven ande ren. „We belonen trouwe klanten. Dat is aantrekkelijk voor de ouders, maar het biedt ons als or ganisatie ook voordelen. Wij kun nen daardoor jaren vooruitplan nen bij het bepalen van de hoe veelheid benodigde plaatsen." Overigens werkt KOW wel aan uit breiding van de capaciteit van de buitenschoolse opvang, merkt Van Alphen op. „Dat is een activiteit die minder lang bestaat dan de kin deropvang en waar de vraag naar opvang nog steeds toeneemt. Daar kunnen we de komende jaren dus wel gemakkelijk extra plaatsen creëren." nieuw- en sint jooslano - Het jari ge Onda houdt morgen de jaarlijk se rommelmarkt. De muziekvere niging bestaat 100 jaar, het jeugdor kest 30 jaar. De rommelmarkt vindt plaats rond de Nederlands hervormde kerk tussen 09.30 en 13.00 uur. Aan het begin van de markt worden antieke spullen per opbod verkocht. De opbrengst wordt gebruikt voor nieuwe instru menten en uniformen. middelburg - De stichting Kinder opvang Walcheren houdt dinsdag 12 juni een Open Middag op twee peuterspeelzalen in Middelburg. Ouders en kinderen kunnen van 13.30 tot 15.30 uur een kijkje ne men bij de peuterspeelzalen Koe- kepeer aan Buitenhove 163 en Dribbel aan de Noordsingel 106. Wie een kind wil inschrijven, kan dat op deze dag gratis doen. VLissiNGEN - Leden van het Vlaam se Euterpe Baroque Consort voe ren zaterdag in de Vlissingse Sint Jacobskerk een 'concerto delle don ne' uit, ofwel een drie-sopranen- concert, in navolging van een con cert dat plaatsvond aan het hof van de Italiaanse Hertog van Fer- rera. Drie jonge, maar professione le sopranen uit Vlaanderen zingen en spelen vanaf 20.00 uur muziek van bekende componisten. middelburg - long en oud kunnen woensdag 6 juni op kinderboerde rij de Klepperhoeve in Middelburg knuffelen met dieren. Er kan ge kroeld worden met de konijntjes en met Tanja de Shetlandpony. Maar ook dieren die minder geas socieerd worden met knuffelen, zo als kippen, kunnen worden ge aaid. Het knuffelen is van 13.30 tot 15 uur. serooskerke - Waterschap Zeeuw se Eilanden is deze week begon nen met het aanleggen van een nieuwe afvalwatertransportleiding tussen Serooskerke en Vrouwen polder. Met de aanleg van de nieuwe N57 zou de huidige leiding onder het wegdek doorlopen. Dat is om vei ligheidsredenen verboden, omdat bij een kapotte leiding in dat geval geen herstelwerkzaamheden uitge voerd kunnen worden. Het afvalwater in de leiding stroomt naar de rioolwaterzuive ring Walcheren. De aanleg kost 500.000 euro. De werkzaamheden duren tot na de bouwvakantie. IOp zoek naar een I stoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 door Maurits Sep westkapelle - Nieuwe barren, nieuwe elektriciteit, nieuwe vloe ren. Weggebroken muren, open ballustrades. En nieuwe muziek. De nieuwste. En toch, benadrukt eigenaar Martin van Oeveren, is discotheek De Hooizolder in West kapelle nog steeds hetzelfde: „Een begrip in Zeeland en daarbuiten. De sfeer en de inrichting verande ren we niet wezenlijk. We trekken alleen een nieuw jasje aan." De dis co laat zien dat ze met de tijd mee gaat, stelt Van Oeveren, en dat was volgens hem hard nodig. „Alles was oud en vies." Van Oeveren nam De Hooizolder vorig jaar over. Nog voor de win ter knapte hij de buitenboel op. Er kwam een soort sluis waardoor de bezoekers niet meer vrijelijk over het terrein konden zwerven. De kassa werd uitgebreid met een eh- bo-post en een veiligheidspoort waar een bodyscan gemaakt kan worden. De entree is overkapt. Met vernieuwde voorzieningen als bar de Hooimeid, die al vroe ger opengaat dan de disco, en aangepaste bustijden maakt 'De Hooi' zich op voor de toekomst. Na de winter is de binnenkant on der handen genomen. De verbou wing moet vandaag klaar. „We hebben het vooral opener ge maakt", vertelt Van Oeveren. Tegenover de disco is een nieuwe bar gemaakt, de Hooimeid. Die gaat al om negen uur 's avonds open. „Omdat we telefoontjes kre gen van ouders die wilden weten waarom dat stappen pas zo laat be gint." De prijzen in het café liggen ook een halve euro per munt (1,40) lager dan in de disco (1,90). De Hooizolder heeft tevens de bus routes en rijtijden aangepast. De bus komt om 2.00 uur in Vlissin- gen en Domburg. Ook Seroosker ke wordt in de route opgenomen. Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Linnenbroeken, 7/S> bro sh (van 0-3.Gardeur, Urax, Bianca) Gentsestraat 5 4551 CC Sas van Gent Tel. 0115 - 45 30 95 5 maandags gesloten JfrpNPAO'S OPEN 14.0^a00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44