Zeeland PZC Sloopplan huurhuizen afgeketst Veere laat groei ambities varen Bolwerkschool geeft fooien weg WALCHEREN 33 25 31 Meerderheid raad Vlissingen tegen sloop sociale huurwoningen. Afname inwonertal hoeft de dorpen niet per se te schaden. Volle maag Watertoren krijgt extra etage De egel blijkt vooral van tuinen te houden Mbo-scholieren voelen zich niet gehoord Vrijdag 1 juni 2007 Tip? redwalchOpzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De sloopplannen voor 576 sociale huurhuizen in Vlissingen gaan niet door. Dat be tekent dat de gemeente terugvalt op een oude afspraak: vijftienhon derd huizen tegen de vlakte. Maar of dat is wat de raad wil? Nog nooit waren de bankjes van de publieke tribune zo drukbezet als tijdens de raadsvergadering van gisteravond. )an van Beekhuizen, directeur van woningcorporatie l'Escaut, moest het debat over zijn bezit leunend tegen de lift aanho ren. Even voor de vergadering begon, kregen raadsleden twee blaadjes. Daarop stond dat het college haar eigen voorstel wilde herzien. Want, zo zei wethouder Tineke Verhage, ze had het sloopprotest uit Paauwenburg en Souburg niet zien aankomen. Immers, l'Escaut had haar steeds voorgeschoteld dat over de sloop was overlegd met be woners. Niet dus. En daarom moest de sloop van eengezinswoningen op Souburg en etagewoningen in Paauwenburg voorlopig maar in de koelkast. Laten we ons beper ken tot de sloopplannen voor het Middengebied en de Oude Stad in 2007 en 2008, meende het college. „Daarna kunnen we weer kijken naar nieuwe prestatieafspraken", beloofde Verhage. GroenLinks vertrouwde het niet. Het voorstel om 576 sociale huurhuizen te slopen haalde het niet. Ook het amendement met minder sloophuizen kreeg geen meerderheid. „Welke politieke motieven steken hierachter? Ik krijg sterk de indruk dat de Partij Souburg Ritthem over de streep is getrokken om ge noeg stemmen te halen, ten koste van het Middengebied en de Oude Stad", redeneerde Peter Kruizinga. Maar net als hij stemde ook de dor penpartij tegen. En ook de Lokale Partij Vlissingen, die zich volledig uitsprak tegen slopen. Zelfs een sloopverbod wilde afdwingen. „Wat je vandaag sloopt, heb je morgen nodig", luidde het argu ment van Wim Hirdes. Als enige binnen het CDA was Rijnco-|an Suurmond voor het amendement. En ook de PvdA was om. Nog wel de hele fractie, die tot deze week nog zo verdeeld was. Om een simpele reden, vond Henk de Haas. „Met dit voorstel is het oude convenant in elk geval verleden tijd. En hier kunnen wij mee leven." Toch stemde de meerderheid te gen. Met het amendement is ook het originele voorstel van tafel. En daarmee, wethouder Verhage had nog zo gewaarschuwd, ligt het oude convenant er weer bovenop. Oftewel: tot 2012 vijftienhonderd huizen in bijvoorbeeld de Rooie Buurt, het Middengebied, maar ook Paauwenburg en Souburg. Paauwenburg staat niet op de lijs ten. In de raadsbanken klonk ge stommel, wethouder Verhage haal de haar schouders op. En l'Escaut? „Met zulke uitspraken in de raad kan ik niks", oordeelde directeur Ian van Beekhuizen. „In het tem po dat we hadden is vijftienhon derd huizen slopen een hell of a job. Dan zouden we nu aan de slag moeten en ik zou niet weten waar ik moet beginnen. We zullen weer met de gemeente moeten gaan pra ten. Dat gaat weer veel tijd kosten. De huurder is de dupe." OOST-SOUBURG - De top van de watertoren in Oost-Sou burg is vernieuwd. Kunstenaar Jan van Munster liet op de toren een extra etage plaatsen. Het is een ruimte van glas en staal dat gaat dienen als tekenatelier. De werkruimte is op de grond gebouwd en gisteren met een kraan op de toren geplaatst. foto Lex de Meester MIODELBURG - Leerlingen van prak tijkschool Het Bolwerk in Middel burg schenken 500 euro aan de Ra- vensteinschool in Vlissingen. Dat doen zij, omdat ze zich zogezegd aangegrepen voelen door het ver haal over de Ravenstein dat giste ren in deze krant stond. De Ravensteinschool, in het Vlis- singse Middengebied, worstelt met armoede: leerlingen hebben het vaak niet breed thuis en ook de school heeft weinig geld. Daarom geven de Bolwerkers hun fooien, die ze hebben verdiend met schoolrestaurant Erasmus plus de te verwachten omzet van de barbe cue, waarmee het restaurantjaar wordt afgesloten. door Henk Postma OOMBURG - De gemeente Veere streeft niet langer naar bevolkings groei. Vorig jaar nog spraken de be stuurders af te mikken op 22.500 inwoners, ofwel een groei met ruim 550 inwoners. Maar dat blijkt niet haalbaar. De afgelopen drie jaren verloor Veere meer dan 180 inwoners. En er zijn geen tekenen van herstel. Integendeel. „We moeten ons instellen op krimp van de bevolking, gepaard gaande met vergrijzing", schrijven burgemeester en wethouders nu in een rapport over de bestuurlijke ontwikkelingen van de afgelopen maanden. Op 1 januari 2007 telde Veere 21.944 inwoners. Dat is 'ver verwijderd van het streefgetal', concludeert het college. Tot dusver zette het gemeentebe stuur alle kaarten op het verrui men van bouwmogelijkheden, on der meer door zo snel mogelijk nieuwbouwwijkjes te ontwikkelen en her en der wat bouwkavels aan te bieden. Maar er begint nu vrees te ontstaan dat dit op den duur tot leegstand zou kunnen leiden. In dorpen als Koudekerke en Melis- kerke zat vorig jaar nog wel groei, maar dorpen als Serooskerke, Zou- telande, Grijpskerke en Westkapel- le verloren nogal wat inwoners. WethouderBostelaar zei gistera vond in de gemeenteraad dat het college dit najaar met beleidswijzi gingen komt die inspelen op krimp van de bevolking. Dat betekent overigens niet dat de gemeente de handdoek in de ring gooit. Zo werd afgelopen week nog een subsidieregeling verruimd voor jongeren die een huis willen kopen. Krimp hoeft de dorpen niet per se te schaden, meldde het Ruimtelijk Plan Bureau eind vorig jaar. Dor pen kunnen er zelfs beter van wor den, wanneer bestuurders de vrij komende ruimte benutten om wo nen, werken en recreatie te veraan genamen. ALMANAK Tip? redactie&pzc.nl Ze is acht, muzikaal, goed in taal en in het stadium dat ze graag gedichtjes maakt. Toen ze door haar opa en oma werd uitgenodigd voor een feest ter ere van twee verjaardagen en een samenzijnjubileum was de keuze voor haar bijdrage aan het jubileumboek dan ook snel gemaakt. Een gedichtje moest het worden. Compleet met om schrijving van de aanleiding voor de feestelijkheden en afgeslo ten met een persoonlijke wens. En een bijzonder eerlijke ontboe zeming: „Ik hoop dat jullie het leuk vinden vandaag. Ik krijg in ieder geval een volle maag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43