Zeeuws Museum Wandtapijten en poëzie PZC Uitbater Museumcafé Fia de Pree PZC Vrijdag 1 juni 2007 I 1 5 Het Zeeuws Museum wordt maandag om 16.00 uur offici eel heropend door de Com missaris van de Koningin uit Zeeland, Karla Peijs. De bekende Engelse kunsthistoricus en au teur Julian Spalding en de directeur van het Zeeuws Museum, Valentijn Byvanck, spreken een openingswoord. Vanaf zaterdag 5 juni tot vrijdag 8 juni biedt het museum een openingsprogram ma met verschillende activiteiten. Dinsdag 5 juni Om 10.00 uur is de feestelijke ontvangst van de eerste bezoeker in het museum. Vervolgens wordt om 12.00 uur de over dracht getekend waarmee de collectie etno grafica officieel terugkeert naar het Zeeuws Museum. Deze collectie van het Zeeuws Genootschap was jarenlang in bruikleen bij het Rijksmuseum voor Vol kenkunde in Leiden. De meeste objecten zijn nooit eerder in Zeeland te zien ge- weest.Een groot deel van de stukken is te zien in de nieuwe Wonderkamers van het museum. Vanaf 15.00 uur is er een introductiepro gramma voor het onderwijs. Onderwijsge venden van basisscholen, voortgezet on derwijs en hoger onderwijs komen kennis maken met het nieuwe onderwijsprogram ma van het museum. Woensdag 6 juni Dierendag Kinderen kunnen van 13.00 tot 17.00 uur zeven heldendadentochten met leeuwen, draken, olifanten en goudvissen te maken. Kinderen tot 13 jaar mogen dan ook gratis het museum in. Donderdag 7 juni Op donderdag is er een middagprogram ma rond de beroemde serie i6e-eeuwse wandtapijten van het museum. Katie Hey- ning, auteur van het nieuwe boek De tapij ten van Zeeland, geeft twee lezingen. De eerste lezing voor de Vrienden van het Zeeuws Museum is om 14.00 uur en aan sluitend wordt het nieuwe wandtapijten- boek om half vier overhandigd aan gedepu teerde Toine Poppelaars, gevolgd door de tweede lezing. In de grote wandtapijtenzaal is daarna een programma georganiseerd door 'De Win tertuin' met een aantal voordrachten. On der de titel De Ingreep' hebben de dichters Wim Hofman, H. H. ter Balkt en Arjen Duinker een favoriet wandtapijt als uit gangspunt genomen. Vrijdag 8 juni Op het Abdijplein bij het museum wordt om 20.30 uur een modeshow gegeven. On derdeel van de show is de première van de modefilm Going Local van Paul en Menno de Nooijer. De film is permanent in het museum te zien. Tijdens de show wordt de eerste Deltapas uitgereikt, die jongeren tot 18 jaar gratis toegang geeft tot het museum. Voor meer informatie www.zeeuwsmu seum.nl „Het museum is zo lang dicht geweest, ik ben echt nieuwsgierig. En met mij veel anderen. Dat merk ik op straat, ledereen is vol verwachting. Ze ker na de verhalen over de collectie en dat die op een andere manier gepresenteerd gaat worden. Het bruist, op straat en binnen. Ik ben hier nu elke dag voor de inrichting van het mu seumcafé. Dat is natuurlijk ook nieuw, een museumca fé. Maar hoe het museum is verbouwd, heeft mij echt verbaasd. Het is een oud pand en toch heel modern. Het contrast is scherp en nergens botst dat. Er is met respect aan gewerkt." Relikwie uit de tijd van vluchten Vliedberg. Tegenwoordig kunnen we vechten. Tot zekere hoogte. het alfabet van Zeeland Wandtapijt Het Beleg van Veere, Middelburg 1600-1603, wever Hendrick de Maeght. Beeld uit de film Eva van Paul en Menno de Nooijer. (foto onder)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31