Verdachte zaak hiv-besmetting werkt in zorg m Engelse investeerder ziet brood in Zeeuwse aluminiumsmelter. Schilder maakt jongensdroom waar met panorama Man heeft functie als leidinggevende in woonzorgcentrum. Kees Slager toch in Eerste Kamer gekozen Harige rups duikt net over de grens op Miljoenen extra voor veiliger buurten Word ook abonnee! Vrijdag 1 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 127 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Koper voor Pechiney door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De Engelse investe ringsmaatschappij Klesch 8c Com pany wil Pechiney Nederland in zijn geheel overnemen. Het bedrijf in Vlissingen-Oost wordt niet op gesplitst en er gaan geen banen verloren. De aluminiumsmelter is nu nog voor 85 procent in handen van het Canadese Alcan. De overige 15 pro cent van de aandelen bezit Hunter Douglas. Alcan maakte in oktober vorig jaar bekend Pechiney te wil len verkopen. Ze doet de alumi niumsmelter van de hand vanwe ge te hoge stroomprijzen. Alcan maakte gisteren officieel bekend in Klesch 8c Company een koper te hebben gevonden. Ook Hunter Douglas verkoopt zijn aandelen aan de Engelse investeringsgroep. Klesch 8c Company is geen beurs genoteerd bedrijf Het is niet van plan Pechiney Nederland op te splitsen, zoals door personeel en vakbonden aanvankelijk werd ge vreesd. Wel wil het flink investe ren in de fabriek en in het aantrek ken van nieuw personeel. Bij de aluminiumproducent wer ken veel ouderen en jaarlijks gaan er enkele tientallen met pensioen. Doordat al een aantal jaren sprake is van een personeelsstop, stroom de geen jong personeel in. De precieze uitwerking van de overnameplannen moet nog vol gen. Maar de directie, FNV Bond genoten, de CNV Bedrijvenbond, ondernemingsraad en personeel zijn opgelucht. De vakbonden en de or willen wel garanties over be houd van werkgelegenheid en de continuïteit van het bedrijf ln de komende weken praten ze met op- Aluminiumsmelter Pechiney Ne derland in Vlissingen wordt ge kocht door het Engelse Klesch Company. Er gaan geen arbeids plaatsen verloren. richter en directeur A. Gary Klesch over wat hij met het bedrijf wil. De ondernemingsraad ontvangt dinsdag de adviesaanvraag. Hij neemt de komende maanden de tijd om samen met zijn adviseur de plannen te kunnen beoordelen. De verwachting is dat de definitie ve handtekening deze zomer kun nen worden gezet. Pechiney Nederland, zoals het be drijf nog steeds heet, is 3,5 jaar on derdeel geweest van Alcan. Het moederconcern hoopte te kunnen profiteren van de investeringen die het Franse Pechiney en Hunter Douglas hadden gedaan. Het pakte anders uit. De hoge stroomprijzen waren voor Alcan de druppel. VOORHOUT - Bezoekers bekijken het panorama dat kunstschilder Andre Balyon in Voorhout maakte van de Californische kust. Het kunstwerk (inclusief de geluiden van de Stille Oceaan en zee wind) zal ongeveer een jaar te zien zijn in Voor hout. Met het schilderen van dit panorama is voor Balyon een jongensdroom in vervulling ge gaan. In zijn jeugd ging hij vaak een kijkje nemen SAPPEMEER - De 48-jarige man die ervan verdacht wordt mannen be wust met het hiv-virus te hebben besmet, heeft een leidinggevende fïmctie in Woonzorgcentrum St Jozef in Sappemeer. Volgens direc teur S. Bouma werkte de man daar sinds zes jaar als locatiemanager. „Een verantwoordelijke baan met een voorbeeldfunctie", zei Bouma gisteren. De directeur zegt maandag 21 mei door de recherche op de hoogte te zijn gebracht van de verdenkingen jegens zijn collega. Ook hoorde hij toen pas dat de locatiemanager met hiv besmet was. De verdachte had zich de week ervoor al ziekge- meld. Bouma omschrijft hem als een 'sociaal' persoon die zijn taken binnen het zorgcentrum erg se rieus nam. Bouma heeft zijn mede werkers woensdag tijdens een bij eenkomst geïnformeerd over de ar restatie van de locatiemanager. De DEN HAAG - Zeeland heeft toch een senator. De Kiesraad maakte giste ren bekend dat Kees Slager (69) uit Poortvliet wel degelijk voor de SP in de Eerste Kamer is gekozen. Op basis van een foute verkiezings prognose van het persbureau ANP ging iedereen er sinds dinsdag van uit dat hij buiten de boot was ge vallen door voorkeurstemmen op lager geplaatste partijgenoten. pagina 2: Slager is opgelucht SLUIS - ln het Belgische plaatsje Lapscheure, vlak bij de grens met Zeeuws-Vlaanderen, is de bastaard- satijnrups opgedoken. Het gemeen tebestuur van Sluis maakt zich nog geen zorgen over de rupsen, want de weg waar ze zijn gevon den is uit voorzorg afgesloten. De rupsen kunnen bij mensen voor huidirritatie zorgen. pagina 2 en 3: Kaalgevreten eiken en huidirritatie DEN HAAG - Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) wil 150 mil joen euro extra uittrekken voor het verbeteren van de veiligheid in buurten en wijken. De gemeente besturen mogen beslissen waar ze hun deel van het geld aan beste den. Dat kan zijn voor betere straatverlichting, het aanstellen van buurtconciërges of het ophan gen van observatiecamera's. Het plan van Ter Horst wordt vandaag in de ministerraad besproken. Het is belangrijk dat er een Zeeuw in de Eerste Kamer zit reageer op www.pzc.nl Gun de bouwvakker zijn radioherrie I 68% 132% EN VERDER bij het Panorama van Mesdag in Den Haag. Sinds dien droomde hij ervan ooit zelf een panorama te schilderen. foto Robin Utrecht/ANP Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land 4, 5, 6; Buitenland: 7, 8, 9; Me ningen: 10 en 11; Auto: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Agenda: 35; Economie: 36, 37, 39; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. personeelsleden reageerden 'boos' en 'geschokt' op de mededeling. „Veel mensen voelden zich ook be lazerd. De man was tenslotte hun baas en eerste aanspreekpunt. En dan verwacht je dit niet." Bouma wil niet zeggen of er een ontslag procedure in gang wordt gezet. pagina 4: Russische roulette in hom- scene Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1