Kou verrast Argentijnen Europeaan kampt met dikheid vi'tr/' f j ÉT". TM Paus zegent foto vermist meisje Dé Mercedes-Benz dealer voor Zeeland nodigt u uit voor een unieke ervaring Pjp Zaterdag 2 juni van 10.00 tot 17.00 uuur v> bij Partycentrum Landlust in Nieuwdorp 8 Donderdag 31 mei 2007 PZC VATICAANSTAD - De ouders van het vermiste Brit- van haar dochter omhooghield. De paus raakte Cann na de ontmoeting. De vierjarige Maddie is se meisje Maddie McCann hebben gisteren kort het portret licht aan en zegende het vervolgens. sinds 3 mei vermist. Ze verdween toen uit een ap- gesproken met paus Benedictus XVI. De moeder „Hij zei dat hij voor ons, ons gezin en de veilige partement in een vakantiecomplex in Portugal, leek haar tranen te bedwingen, toen zij een foto terugkeer van Maddie zou bidden", zei Kate Mc- terwijl de ouders vlakbij zaten te eten. foto AP Witboek presenteert schrikbarende cijfers over overgewicht. door Hans Certsen BRUSSEL - Europa moet de strijd aangaan tegen het overgewicht van zijn burgers. De Europese Commissie waarschuwt dat meer dan de helft van de volwassenen nu al te dik is en wil dat de EU-lan- den maatregelen nemen. Volgens Europees Commissaris Ky- prianou (gezondheid) neemt ook het aantal te zware kinderen schrikbarend toe. In de hele EU kampen meer dan 21 miljoen kin deren met overgewicht, een aantal dat jaarlijks met 400 duizend toe neemt. Die cijfers staan in een gis teren in Brussel gepresenteerd Wit boek over Voeding. Daarin staan tal van voorstellen om gezondheids problemen die met voeding en overgewicht van doen hebben aan te pakken. De Europese Commissie heeft de voedingsindustrie vorig jaar al op geroepen om gezondere voeding te produceren, zoals snacks waarin minder vet, zout en suiker zit. Maar ook consumenten moeten hun verantwoordelijkheid nemen en kiezen voor een gezondere le vensstijl, zo stelt het Witboek. President Kirchner krijgt de schuld van gasschaarste. door onze correspondent Frans Lindenkamp SAO PAULO - De jarenlange ver waarlozing van de energiesector dreigt Argentinië op te breken, nu het kwik tot het laagste peil in 36 jaar is gezakt. Om de gastoevoer aan huishou dens te garanderen, heeft de rege ring gelast de leveranties aan de in dustrie met twintig procent te kor ten. Een maatregel, die met de pre sidentsverkiezingen in zicht, voor al lijkt te zijn bedoeld om het ima go van president Nestor Kirchner te beschermen. Ook buurland Chili, dat afhanke lijk is van Argentijns gas, worstelt met een probleem. Eergisteren kreeg het maar twee miljoen ku bieke meter gas aangeleverd in plaats van de 23 miljoen waar Ar gentinië zich contractueel toe had verplicht. De helft van de stroom in Chili wordt opgewekt uit Argen tijns gas. De noodsituatie is een direct ge volg van de strenge winter in zui delijk Zuid-Amerika. In Patagonië werden de laatste dagen tempera turen tot twintig graden onder nul gemeten. Het kwik in de hoofdstad Buenos Aires komt al Kwik in Buenos Aires komt al twee weken niet boven vriespunt uit twee weken niet boven het vries punt uit. De toestand dreigt te ver slechteren met een nieuw koufront dat op komst is. Deskundigen spreken van de ern stigste gasschaarste in vijftien jaar. Zij houden de Argentijnse presi dent Nestor Kirchner direct verant woordelijk voor het 'koudepro- bleem'. Na de economische ineen storting van het Zuid-Amerikaan se land eind 2001, verbood hij ge privatiseerde energiebedrijven ja renlang prijsverhogingen door te voeren. Die zagen zich daardoor gedwongen hun investeringen te rug te schroeven. Energieschaarste in Argentinië is niet van gisteren, maar het euvel doet zich steeds heviger voelen door de aanhoudende forse econo mische groei. Daardoor is de vraag sterk toegenomen. De huidige crisis is slecht voor het imago van Kirchner, die over weegt zijn vrouw naar voren te schuiven als zijn opvolger. De kri tiek op de president klinkt nu ook uit het buurland Chili. Oppositie leider Sebastian Pinera zei gisteren 'er doodmoe van te zijn om de hei lige Kircher elk jaar om gas te bid den'. Klopjacht in Sadr-city op ontvoerders Britten BAGDAD - Amerikaanse en Iraakse troepen hebben gisteren in de sjii- tische wijk Sadr-City op grote schaal invallen gedaan in woonhui zen en bedrijfspanden. Volgens de Britse omroep BBC wordt er ge zocht naar de ontvoerders van vijf Britten, een computerexpert en vier lijfwachten. De kidnappers zijn mogelijk verbonden aan de Mahdi-militie van de radicale gees telijke Moqtada al-Sadr. Bij te veel fijn stof wordt de bus gratis BRUSSEL - Het openbaar vervoer in Brussel wordt gratis zodra er te veel vervuilde lucht boven de stad hangt. Hiervoor is jaarlijks een budget beschikbaar van 600.000 euro. De vervoersmaatschappij MI- VB en de Brusselse regering heb ben daarover gisteren een overeen komst gesloten. De maatregel gaat komende winter in. Man steelt 1500 paar schoenen om te ruiken MILWAUKEE - De Amerikaanse poli tie heeft in de staat Wisconsin een man in de kraag gevat die 1500 paar schoenen had gestolen uit schoolkluisjes. Volgens de politie hield hij ervan eraan te ruiken. De 27-jarige schoe nenfetisjist had het vooral voor zien op tennisschoenen van meis jes. De snuffelaar viel door de mand doordat een videocamera hem filmde. Brussel keurt plan voor binnenvaart goed BRUSSEL - Het Nederlandse kabi net mag de binnenvaart steunen met in totaal 0,6 miljoen euro. De Europese Commissie heeft een voorstel voor dergelijke staatssteun goedgekeurd. Het geld is bedoeld voor de ontwikkeling van een nieuw type binnenschip, dat min der diep ligt, sneller vaart en min der brandstof verbruikt. li-Klasse r MP- Kom de Mercedes-Benz C- en E-Klasse ervaren! Van Oeveren-Vervaet IT it r\ ster in mobiliteit U vindt het programma op www.VanOeveren-Vervaet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8