Haal kunst uit de school Gezondheid vraagt om aandacht Alternatief ontsluiting De Blikken V Wij garanderen perfect onderhoud Mijn4 ufoBedrijf.qj Autobedrijf Akkermans Autobedrijf van Damme Bosch Carservice Goes Autobedrijf Slabbekoorn Autobedrijf de Krijger Autobedrijf van Weele v.o.f. Autobedrijf Hoogesteger Autobedrijf Kaelen Garage van Halst Fa. Lokerse Zn. B PZC Donderdag 31 mei 2007 29 Scholieren openen expositie Emoties! in ongerenmuseum. door Gertjan Vis GOES - Tekeningen, driedimensio nale werken, schilderijen en knip- en plakwerken. Kunst gemaakt door leerlingen van het Goese Ly ceum in Goes. Nu heeft het een plek buiten de school gekregen. Gisteren werd in het longerenmu- seum van het Centrum voor Kunst en Cultuureducatie in Goes de expositie Emoties! geopend. Ge maakt voor en door jongeren. Het is het stageproject van Kirsten Jonckman. Weken is ze er mee be zig geweest. „Ook vandaag was het nog stressen." Samen met leerlin gen van de Kunst en Cultuurklas van het Goese Lyceum heeft ze de expositie opgezet en uitgewerkt. Het thema is emotie. „Toen we de kunst selecteerden, kwamen we veel werk tegen waar emotie in naar voren kwam." Kirsten heeft ook, samen met de leerlingen, over de inrichting nagedacht. M. Schieman, coördinator van het Centrum voor Kunst en Cultuur educatie, is opgetogen over de ex positie. Hij hoopt op interactie tus sen leerlingen en 'echte' kunste naars. „De expositie heeft een edu catief karakter." Het Centrum voor Kunst en Cul tuureducatie ligt aan de Zuster straat tl in Goes. Maandag tot en met vrijdag geopend van 08.00 tot 17.30 uur. Leerlingen van het Goese Lyceum bij hun werken in het Jongerenmuseum. foto Willem Mieras De GGD onderzocht in zeven gemeenten gezondheid Zeeuwen. door Ondine van der Vleuten GOES - Op Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland wordt iets meer gerookt en gedronken dan el ders in de Oosterschelderegio. Dat is één van de conclusies uit onder zoek van de GGD. Over het alge meen zijn de 144.000 ondervraag den gezond en hebben ze weinig problemen. Toch ziet de GGD wel een aantal verontrustende tenden sen. Zo blijkt van de volwassenen bijna de helft (46 overgewicht te hebben en één op de negen (11 zelfs ernstig overgewicht. Zo'n 15 tot 20 van de volwassenen ontbijt minder dan vijf keer per week, bijna drie op de vier volwas senen eet niet voldoende groenten en/of fruit. Vier op de tien volwas senen bewegen volgens de Neder landse Norm Gezond Bewegen niet genoeg. Drie procent van de ondervraagden is de afgelopen vijf jaar slachtoffer geweest van huise lijk geweld en 7 van openbaar ge weld, waarbij vrouwen vier keer zo vaak slachtoffer zijn van huise lijk geweld als mannen. Een ander probleem is eenzaamheid. Bijna vier op de tien volwassenen geven aan eenzaam te zijn, 7 van de on dervraagde 19- tot 64-jarigen er vaart het gevoel van eenzaamheid zelfs ernstig of zeer ernstig. De onderzoekers vragen aandacht voor mensen die het niet breed hebben. Over het algemeen blijken zij een slechtere gezondheid te heb ben en een slechtere leefstijl. Vol wassenen uit deze groep zijn ook duidelijk minder vaak lid van een vereniging. Een analyse van de onderzoeksre- sulaten moet duidelijk maken wel ke factoren de ernstigste bedrei ging voor de gezondheid vormen. www.ggdgezondheidsatlas.nl Oplossing voor 'illegale' bouwweg in wijk 's-Heerenhoek in zicht. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Een oplossing lijkt in zicht voor de moeizame ontsluiting van de 's-Heerenhoek- se uitbreidingswijk De Blikken. Het Borsels college van B en W wil - onder druk van juridische procedures - toch vrij snel een tweede alternatieve ontsluitings- weg maken. De weg - al getekend in een plan uit 2001 - is gedacht aan de noordkant van de buurt, in aansluiting op de kruising Molen dijk-Middelburgsestraat. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, verkeer) maakte dit gisteren bekend op een drukbezochte be wonersavond. De alternatieve ont- sluitingsweg moet de huidige 'ille gale' bouwweg annex tweede ont- sluitingsweg gaan vervangen die middenin de wijk ligt, langs de Van 't Westeindestraat. Van 't Westeindestraat-bewoners waren het beu dat de 'illegale' bouwweg bleef liggen, stapten naar de bestuursrechter in Middel burg en wonnen. Borsele is daarna veel toeschietelijker geworden, zo als gisteren bleek. Wanneer de nieuwe ontsluitingsweg er kan zijn, is onduidelijk. De provincie was altijd tegen dit plan, omdat Oud ontsluitingsplan voor nieuw- bouwwijk in 's-Heerenhoek uit de kast gehaald, waar provincie eerst tegen was, maar Borsele denkt nu wel kans te maken. het verkeersonveilig zou zijn. „De deur staat nu op een kier", meldde Vermue-Vermue. Eén bezwaarma ker tegen de weg stond ook al op, P. Grim, die naast de toekomstige aansluiting woont. Hij vreest meer geluidhinder. Zonder bezwaar kost de procedure al een jaar. De 'illegale' bouw- annex ontslui tingsweg blijft tot het alternatief af is, zo wil Borsele. Van 't West- eindestraat-bewoner Schrieks zei op persoonlijke titel daarmee te kunnen leven, mits de gemeente haast maakt. B en W van Borsele hebben zoals gemeld ook beroep aangetekend tegen het vonnis van de bestuursrechter. De PvdA-frac- tie in Borsele vindt dat dit beroep moet worden ingetrokken om geld te besparen en vertrouwen onder de bewoners te winnen. Dat geldt ook voor uw nieuwe auto. En natuurlijk loopt uw fabrieksgarantie gewóón door. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Fruitlaan 12 4462 EP Goes Tel. 0113-276760 www.autobedrijfakkermans.nl Noordeindstraat 30 4491 ES Wissenkerke Tel. 0113-371477 www.vandammeautos.nl Dirk Dronkersweg 15A 4462 GA Goes Tel. 0113-273665 Molendijk 10 4401 NL Yerseke Tel. 0113-572277 Nijverheidsstraat 6 4458 AV 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-563094 www.autobedrijfdekrijger.nl Stadseweg 14-16 4471 PD Wolphaartsdijk Tel. 0113-581751 www.vanweele.nl Dijkwelsestraat 59 4421 AG Kapelle Tel. 0113-341315 www.garagehoogesteger.nl Elenbaasstraat 36 4458 AG 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-563184 www.autokaelen.nl Ruiterplaatweg 2B 4493 PG Kamperland Tel. 0113-371234 www.vanhalst.nl Zandweg 8A 4416 NA Kruiningen Tel. 0113-382810 www.lokerse.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69