Digitale rommelmarkten vormen geen concurrentie voor de echte leuren met monument Getij stuurt veer Yerseke Papa kijkt al het hele jaar uit naar zijn Mequior's kado BPZC Donderdag 31 mei 2007 27 De overdekte rommelmarkt van de kerk in Heinkenszand had vorig jaar niet te lijden onder de bloeiende handel op internet. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt heinkenszand - Marktplaats, E- bay, prikbord, boekwinkeltjes.nl: de digitale rommelmarkt groeit en bloeit. Dat moet consequenties hebben voor het verenigingsleven, zou je zeggen. Hoe komen voetbal clubs, fanfares en kerken nog aan spullen voor op de echte, tastbare kramen, als de handel via internet een economische factor is gewor den? Gewoon op de ouderwetse manier: een briefje in de brieven bus, met een club vrijwilligers door het dorp om de spullen op te halen en vervolgens de boel uitzoe ken en verkopen. Zaterdag zijn er alleen al op Zuid- Beveland een stuk of zes rommel markten; allemaal uitermate goed gesorteerd en voor een doel dat niets te maken heeft met iemands eigen portemonnee. ze week terugkeerde met een plan waartegen je eigenlijk niet zoveel meer kunt hebben. Het geluid is aangepast. Het klokgelui, dat bij veel mensen angstgevoelens op riep, is straks minder prominent aanwezig. Bovendien wordt het ge luid alleen maar op de Oosterschel- de gericht, waardoor werkelijk nie- mand in het dorp er straks ook maar iets van hoort „Als ik hier l sta te praten, produceer ik meer de cibellen dan dat dat monument straks doet", hield Van Waveren zijn gehoor dinsdagavond voor. Het kunstwerk komt buitendijks, tussen het dorp en de Zeeland- brug. Dat is een behoorlijk eind van de bebouwde kom vandaan. Met de aanpassingen heeft de gede- Rinus Welleman uit Heinkens zand helpt al jaren bij de rommel markt voor de protestantse kerk in zijn woonplaats. Vroeger werd die gehouden op het Stengeplein, maar sinds daar een Rabobank staat, gebeurt het in een uienloods aan de Heinkenszandseweg. „Wij hebben dus een overdekte rommel markt, maar ik geloof niet dat dat voor onze 'concurrentiepositie' iets uitmaakt. Voor een rommel markt heb je verschillende soorten klanten. Het eerste uur heb je de echte jagers, die al om 8.30 uur voor de deur staan te dringen om hun slag te slaan. Om eerlijk te zijn, dat eerste uur is niet leuk. Je moet goed opletten, want er zijn mensen die gewoon spullen gap pen, al weten ze dat iedereen voor het goede doel staat te werken. Als de jagers hun slag hebben gesla- puteerde de tegenstanders feitelijk alle argumenten uit handen geno men. Dat bleek dinsdag ook wel, want waar ze toen mee kwamen, valt nauwelijks serieus te nemen. Zo viel één man erover dat het mo nument straks staat op een plek waar nou net geen verdronken dorp ligt. Iemand anders stelde dat het kunstwerk het fraaie zicht op de Zeelandbrug weg zal nemen. „Dan ga je een paar meter verder staan en heb je hetzelfde beeld", kaatste Van Waveren de bal terug. Uit niets bleek dinsdag dat Colijns- plaat massaal tegen de komst van het monument is. Er waren opval lend veel positieve geluiden te ho ren. Maar zelfs als dat niet zo was geweest, is het nog maar de vraag gen, gaan ze naar de volgende rom melmarkt. Daarna blijven de men sen over die voor het evenement komen. Ze snuffelen, kopen koffie en gebak, doen mee aan de ver koop bij opbod en kopen een loot je voor de tombola. Van die men- 'Misschien dat de duurdere spullen via internet verdwijnen' sen moet je het hebben. Wij ver dienen elk jaar zo'n 5000 euro voor projecten van de kerk met de inzet van ruim 70 vrijwilligers." Van concurrentie merkt Welle man weinig. Niet van internet en ook niet van andere rommelmark ten. „Voetbalvereniging Luctor is ons doorgaans een maand eerder, of dat veel indruk had gemaakt op Van Waveren. Hij leek geenszins van plan om zijn besluit alleen te laten afhangen van de mening van de dertig aanwezige bewoners. Het is ook maar de vraag of zij een juiste afspiegeling van de bevol king vormen. Als het de provincie menens is met het monument lijkt ze nu te moeten doorpakken, anders blijft ze ermee leuren. Echt zwaarwegen de argumenten tegen de komst van het kunstwerk waren er dins dag niet meer. Ja, enkele mensen vinden het gewoon niet mooi, maar als dat doorslaggevend is, wordt nooit meer ergens een mo nument of kunstwerk geplaatst. Smaken verschillen nou eenmaal. maar ik denk dat zij ook hun vaste leveranciers hebben. We hebben hier ook regelmatig kinderkleding- beurzen, dus kleding hebben we weinig. Verder alles. Van meubels tot boeken, van platen tot appara tuur. Misschien dat de duurdere spullen wel via internet verdwij nen, maar dat zien we dan wel weer." De rommelmarkt in Heinkens zand duurt tot 12 uur, die in 's-Gra- venpolder van 10 tot 17 uur. De Holtkampschool in Goes zet de schoolpleinen van 10 tot 13 uur vol en in Waarde gebruikt de gerefor meerde gemeente het terrein van de firma Goud van 9.30 tot 16 uur. In Hansweert verkoopt de Schelde- galm van 9 tot 12 uur spullen aan de Boomdijk en het jeugdcorps Confetti staat van 8 tot 16 uur op de Grote Markt in Goes. yerseke - Het veer Yerseke-Goris- hoek gaat komend seizoen hele maal op het getij varen. Voor Mia en Arjan Huissen uit Yerseke zit er niets anders op. De aanlegplaats bij Gorishoek is voor motorschip Adriana bij laag water onbereik baar. Vandaar dat een vaarschema is opgesteld dat volledig op het ge tij is geënt. Dit biedt passagiers ze kerheid en voorkomt dat de vaartij- den in de loop van de zomer - zo als vorig jaar - moeten worden bij gesteld. Het veer komt 11 juli in de vaart en gaat door tot 31 augustus. Van woensdag tot en met zater dag. 'Vaste dag' dinsdag vervalt. Het getij is dan steeds ongunstig. De verwachting is dat met de dijk werken bij Tholen ook de toegang tot Gorishoek wordt verbeterd. Te warm in «minings gemeentehuis kruiningen - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders vraagt de raad om 370.000 euro voor het aanleggen van een klimaatinstallatie in het gemeentehuis en Bachten Vaete, waar de afdelingen burgerzaken, fi nanciën en welzijn zetelen. Vol gens een onderzoeksrapport is de temperatuur in de gebouwen in de zomer dusdanig hoog dat die tot gezondheidsklachten leidt. Geen kcido-inspiratie? www.riedam.nl Deltabrouwers houden open kampioenschap kamperland - Het Zeeuws ama teur bierbrouwersgilde De Delta brouwers houdt zaterdag 2 juni het open Nederlands kampioen schap in brouwerij Emelisse in Kamperland. Het gilde viert het 20-jarig bestaan met een speciaal bier dat "I\vintig' heet en tijdens het kampioenschap te koop is in de fles en uit de tap. De wedstrijd, waaraan brouwers uit heel Neder land meedoen, begint om 12 uur. Avondvierdaagse in en rond Yerseke yerseke - Het comité Avondvier daagse in Yerseke houdt het jaar lijkse wandelevenement van maan dag 4 tot en met donderdag 7 juni. Het vertrek is elke avond om 18.30 uur bij de christelijke basisschool Het Kompas. Wandelaars kunnen kiezen voor afstanden van vijf of tien kilometer langs telkens ver schillende routes in en om het dorp. Inschrijven kan maandag vanaf 17.30 uur aan de start. WIJ HEBBEN EEN RUIME KEUZE IN RELAXFAUTEUILS o.a. relaxfauteuil met verstelbare hoofdsteun I in leer Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.. 0111 - 64 12 13 PÜIMEUBNPS MECJ3EUHÜIS Tel: 0113-56 77 50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67