dorpsschool in moderne jas Platform wil naar één centraal hulploket voor stille armoede V0Q€RDflG 2007 Papa kijkt al het hele jaar uit naar zijn Meouior's kado Veel te warm Spzc Donderdag 31 mei 2007 27 RI6DAM H6INK€NSZflND BV. www.riedam.nl Vier keer meeuwen kijken aan de kust burch-haamstede - Krijsende meeuwen: ze horen bij de Zeeuw se kust. Elke dinsdag in juni neemt een gids geïnteresseerden mee naar een broedkolonie in de duinen van Westenschouwen. De excursies zijn op 5,12,19 en 26 juni om 19.00 uur en beginnen bij het pompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg bij Burgh-Haamstede. Aanmelden kan bij de VW Schouwen-Duive- land via 0900 2020233. WIJ HEBBEN EEN RUIME KEUZE IN RELAXFAUTEUILS o.a. relaxfauteuil met verstelbare hoofdsteun in leer DUIVELrfïNDS MEÜ3EÜHC1IS Wilgenstraat 1 Oosteiland y/gl Tel 0111-641213 J* - Dertien ateliers open tijdens kunstwandeling zierikzee - Kunstenaars in Zierik- zee zetten zaterdag en zondag hun deuren open tijdens een kunst wandeling. Onderweg zijn dertien ateliers te bezoeken, waar uiteenlo pende kunstvormen te zien zijn. Gratis folders zijn te krijgen bij de ateliers en de VW aan de Nieuwe Haven. Openingstijden zijn beide dagen van 12.00 tot 17.00 uur. www.kunstwandeling.nl Natuurexcursie naar de Punt van Goeree ouddorp - Zangvogels luisteren en bloemen bekijken: het kan za terdag tijdens een natuurexcursie van natuur- en recreatieschap De Grevelingen. Daarbij wordt onder leiding van een natuurgids de Punt van Goeree bezocht. Start is bij bezoekerscentrum De Grevelingen om 14.00 uur. Aan melden vooraf is nodig en kan bij de VW Ouddorp: 0187 681789. Geen kado-inspirotie? Tel: 0113-56 77 50 Nadat de vide was 'onthuld' door de kinderen uit de onderbouw mochten de leerlingen van de bovenbouw voor één keer papieren vliegtuigjes gooien. foto Marijke Folkertsma KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van B en W vraagt de raad om 370.000 euro voor de aanleg van een klimaatinstallatie in het gemeentehuis. Volgens een onder zoek is de temperatuur daar in de zomer dusdanig hoog dat die tot gezondheidsklachten leidt. Schilders- en afwerkingsbedrijf APON v.o.f. voor al uw schilder-, glas- behang- werkzaamheden Industrieweg 39-4 vierikzee mm d I. 0111-417576/450211 /jf Pr' vw.apon.nl bijr Platform Arme Kant Goes (PAK) mobiliseert organisaties. door Gertjan Vis GOES - Vereenzaming en stille ar moede in Goes moeten worden aangepakt, vindt Platform Arme Kant Goes (PAK). Alleen weten mensen die hulp nodig hebben, vaak niet bij welke instantie ze moeten zijn. Daarom wil PAK één centraal hulploket in het gemeen tehuis in het leven roepen. Dat lo ket moet te vinden zijn voor men sen die hulp nodig hebben. Maar ook maatschappelijke organisaties: kerken, vrijwilligers en wijk- en dorpsverenigingen. En door profes sionele organisaties, zoals maat schappelijk werkers en jeugd- en thuiszorg. Die komen bij de men sen over de vloer en zien eventue le armoede. Volgens PAK-voorzit- ter K. Louwerse komt achter het lo ket iemand die sociaal vaardig is en die de Goese instanties kent. „Een medewerker die weet welke hulp nodig is en bij welke instel ling dat te krijgen is." Binnenkort stuurt PAK een convenant naar de maatschappelijke organisaties en de professionele instanties die in de gemeente Goes actief zijn. Met de ondertekening van het conve nant wil PAK zoveel mogelijk hulp instanties mobiliseren. „We zijn ambitieus", zegt Louwer se. „De organisaties komen bij de mensen over de vloer en weten waar de armoede zit. Samen kun nen ze dan naar het loket." De or ganisaties die vervolgens de men sen zullen helpen, moeten ook we ten waar ze aan toe zijn. Stille ar moede komt volgens Louwerse ze ker voor in Goes. „Denk aan men sen die niet rond kunnen komen: werklozen, gezinnen met een mi nimuminkomen, chronisch zie ken, gehandicapten en ouderen met alleen AOW. Ook groeit het aantal eenzame ouderen en alleen staanden die sociale hulp nodig hebben." Volgens PAK zijn er in Goes diverse instanties die goed hulp bieden en aanvullende voor zieningen leveren. Louwerse: „Het is alleen zaak dat de mensen dit weten te vinden." Het project van het platform lijkt vertraging op te lopen. De Goese raadscommissie maatschappelijke ontwikkeling wilde er dinsdag nog geen besluit over nemen. Louwer se vindt dit onacceptabel. „Ik laat het er niet bij zitten." Het loket hoopt hij i oktober te openen. Platform Arme Kant Goes (PAK) wil in het Goese gemeentehuis één hulploket voor mensen die in armoede leven. Het loket brengt hen bij de juiste instantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61