ai PZC 25 Geen beloften over groenbeleid SCHOUWEN-DUIVELAND 41 36 en 37 Scholieren krijgen zeilies Les in zingen Groenlinks laat college rekenen van echte profs 0 Spreekbeurt Boris is de beste Bolide Vergeefse acrobatiek op Roland Garros Aan de hand van Hans Warren door Noord-Beveland Donderdag 31 mei 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Wethouder Renden gaat discussie over groen in wijken uit de weg. door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Bewoners van Burgh-Haamstede die op eigen ini tiatief groenstroken van de ge meente onderhouden, kunnen toe stemming vragen die te kopen. Als de gemeente oordeelt dat het groen op die strook niet 'beeldbe palend' is, gaat ze akkoord. Dat was gisteravond de opvallend ste uitkomst van een informatie avond over het groenbeheer in een deel van Burgh-Haamstede. Erg concreet is die toezegging van wethouder W. Renden (groenbe heer) niet. Wat beeldbepalend is, wordt namelijk per geval bekeken. Sommige bewoners van de West- erenban, Oosterscheldelaan, Greve- lingenlaan en het Boeijesbosch hadden voor de bijeenkomst de hoop met de wethouder in discus sie te kunnen gaan over de groen plannen van de gemeente in de wijken. Renden gaf echter meteen aan dat hij niets zou toezeggen, maar slechts 'alle suggesties zou aanhoren en meenemen'. Dat er behoefte aan de bijeen komst was, bleek uit de opkomst Een dikke honderd mensen kwa men erop af Voorafhad een aan tal van hen strijdlustige woorden gesproken. Bewoners verwijten de gemeente, en met name Renden, onder meer dat inspraakronden niet aangekondigd zijn en de ge meente in haar groenbeleid veel te weinig rekening met de mening van bewoners houdt. UInwoners van Burgh-Haamstede ergerden zich gisteren aan wet houder W. Renden. Die deed na melijk geen toezeggingen over het groenbeheer in hun wijk. Renden veegde gisteren het argu ment van de onaangekondigde bij eenkomsten van tafel. Met een ko pie van Ons Eiland uit 2004 in de hand toonde hij de uitnodiging voor de bewuste avond, later in die week. De bewoners lieten zich er niet door uit het veld slaan. Ren den had echter opnieuw gelijk toen hij stelde dat hij niet iedereen tevreden kan stellen. De bewoners bleken onderling namelijk te ver deeld om een front te vormen. Veel van hen klaagden weliswaar over hetzelfde (de aangekondigde berken zouden lastig zijn voor mensen met allergie en het voorge nomen extra paadje door het Boe ijesbosch moet er niet komen), maar de meeste vragen gingen spe cifiek over situaties bij mensen voor de deur. En waar de één dan geen bomen wil ('te veel bladeren en schaduw'), eiste de ander juist dat de oude blijven staan. Rendens onwil om beloften te doen leidde tot onvrede, omdat sommige bewoners toezeggingen eisten. Het verwijt dat de wethou der niet naar hen luisterde, was echter onterecht. Gisteren deed hij dat twee uur lang. In hoeverre hij de bewoners écht tegemoet wil ko men, zal later blijken. ZIERIKZEE - Dat is weer eens wat anders dan wis- De module bestond uit theorielessen over getij- maken naar Burghsluis met grotere boten. Leden kunde, engels of biologie. De 21 leerlingen van den, windrichtingen en boten, maar er werd uiter- van de watersportvereniging Zierikzee hadden klas 2VWO+ van het Pontes Pieter Zeeman in Zie- aard ook écht gezeild. Eerst in optimisten, maar een dag vrij genomen om de scholieren de zeil- rikzee kregen de afgelopen dagen les in zeilen. gistermiddag mochten de leerlingen een tocht kneepjes bij te brengen. foto Marijke Folkertsma MIDDELBURG - Jongeren die graag willen leren zingen, kunnen hun keel schrapen tijdens de workshop Sing-It van Middelburg Volkóren, dat dit weekeinde plaatsvindt. Sa men met Marjon van [waarden en Dicky Wattimena werken deelne mers toe naar een presentatie op het Hofje onder de Toren, zondag om 15.30 uur, en het Abdijplein, zondag om 16,30 uur in Middel- urg. Info en opgeven kan bij cnop: 0118-682536 of 06-21543136 pKkampen@scoopzld.nl bijt. Fractie stelt B en W cynische vragen over duurzaam bouwen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeentefractie van GroenLinks kraakt de plannen van het dagelijks bestuur van Schouwen-Duiveland om jaarlijks 25.000 euro uit te trekken voor duurzaam bouwen. Vorige week maakte het college bekend dat ze zo wil bijdragen aan de aanschaf van bijvoorbeeld zonnepanelen. GroenLinks uit haar kritiek door het stellen van tien vragen met een cynische ondertoon. De frac tie vraagt zich vooral af wat het college denkt te kunnen doen met 25.000 euro. Hoeveel beperking van CO,-uitstoot levert dat op, vraagt GroenLinks zich af En hoe veel procent van de totale uitstoot in de gemeente is dat dan? GroenLinks is niet direct nieuws gierig naar de antwoorden. „Die ken ik wel zo'n beetje," geeft frac tievoorzitter T. de Gelder aan. De manier waarop Schouwen-Duive land omgaat met duurzaam bou wen, noemt hij 'beschamend.' „Het is ook een stukje onkunde. Het college beseft niet dat ze met 25.000 euro per jaar echt helemaal niks kan. Zeker nu er zoveel bouw plannen zijn, moeten we de zaak grootschalig aanpakken. Geen indi viduele lapmiddelen, maar direct honderden woningen tegelijk." Het rekensommetje over de bespa ring heeft hij zelf al gemaakt. „Het antwoord? Laat ze het zelf maar uitrekenen. Maar je begrijpt welke kant het uitgaat..." HILVERSUM - 'Boris knalt iedereen eruit', stond er op het spandoek van zijn klasgenoten. „En het is nog gelukt ook!", meldt hij trots. Boris Odinot (11) uit Zierikzee won gisteren in Hilversum met zijn spreekbeurt over vuurwerk de eerste prijs tijdens de landelijke fi nale van de Zapp Super Spreek beurt wedstrijd. „Dit is héééél erg leuk!", zei de leerling van basisschool 't Kof schip enthousiast. „Het was echt een supergrote zaal met allemaal kinderen en beroemde mensen." In de finale hield Boris een spreek beurt van acht minuten. Of hij ze nuwachtig was? „Ja, heel erg! Maar, ik was de enige met veel filmpjes in mijn spreekbeurt. Dat vonden ze heel erg leuk. En ze von den dat ik veel informatie gaf" Als prijs kreeg Boris een splinter nieuwe laptop. En natuurlijk moet de overwinning gevierd worden. „We gaan met de hele school naar de McDonald's en taart eten en lekker computeren op de laptop. Het wordt een supergroot feest." Tip? redactie@pzc.nl De Goesenaar reed met zijn zoon tje van vijf na een bezoek aan het zwembad terug naar huis. In de achteruitkijkspiegel ontwaar de hij al snel een glimmende ro de bolide, onmiskenbaar een Fer rari, in een uitvoering die menig autobezitter mooie dromen be zorgt. Likkebaardend bekeek hij - meer achteruit dan vooruit kij kend - de wagen, die gelukkig ge ruime tijd dezelfde route volgde, voordat de bestuurder besloot de beruchte dorst van zijn bezit te lessen bij de benzinepomp. „Kijk eens wat voor mooie auto er achter ons rijdt", zei hij tegen zijn zoontje. „Die kan papa nóóit betalen." Zoonlief keek ach terom. Hij monsterde het kapi taal op vier wielen, overdach t de woorden uan zijn vader en con cludeerde op grord van vif jaar levenservaring: „Dar, zal die wel gestolen zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59