Samenwerking milieu van start Inwoners van Nieuwdorp doen beklag over vliegenoverlast Wij garanderen onderhoud Garage Bogaert Zuiderzeeballade doet het gegarandeerd goed jlijnAutoBedrijf.til Zpzc Donderdag 31 mei 2007 29 Nieuw beleid moet vervolg zijn op succesvol ROM-project. door Eugène Verstraeten en Conny van Gremberghe terneuzen - De gemeente Terneu- zen en de provincie Zeeland begin nen een speciaal samenwerkings verband voor verdere duurzame ontwikkeling op het gebied van economie, infrastructuur en ruim te van de Kanaalzone. Feitelijk is het samenwerkingsver band een vervolg op het Ruimte lijk Ordenings- en Milieuproject dat in 1992 door de toenmalige mi lieuminister Hans Alders van start werd geschoten en dat een loop tijd had van tien jaar. In die tien jaar verdwenen de buurtschappen Axelse Sassing, Boerengat en Koe- gorsstraat van de aardbodem. De woongemeenschappen (120 hui zen) moesten wijken voor de in dustrie, die - zoals dat destijds heette - ademruimte nodig had. Het was de bedoeling in 2002 om vrij snel een vervolg op het ROM-project op poten te zetten, omdat de overheden ervan over tuigd waren dat de gezamenlijke aanpak van milieu- en ruimtelijke problemen tot goede resultaten leidden. De gemeentelijke herinde ling en het opdrogen van subsidie bronnen belemmerden dat. Ter- neuzen startte eind vorig jaar met het gebiedsgerichte project ROME (Ruimtelijke Ordening, Milieu en Economie) voor de Kanaalzone. De provincie begon half 2006 met het project OZP 2030 (Ontwikke lingsvisie Zeeuwse Passage 2030). Omdat beide projecten gezamenlij ke doelstellingen hebben, is nu be sloten om nauw samen te werken. De eerste aanzet is een gezamen lijk plan van aanpak voor de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone waar in doelen, organisatie en uitvoe ringsprojecten nader worden uitge werkt. Dit plan moet resulteren in een visie voor de toekomstige en grensoverschrijdende ontwikke ling van het gebied aan weerszij den van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Vanuit deze visie wordt een concreet uitvoeringspro gramma opgesteld van verschillen de projecten die bijdragen aan een PJJ De gemeentelijke herindeling en het opdrogen van subsidiebron nen belemmerden een snel ver volg op effectief ruimtelijk- en milieuproject. duurzame economische en ruimte lijke ontwikkeling. In een regionaal netwerk zal af stemming plaatsvinden voor nieu we en bestaande projecten zoals de aanleg van een tunnel bij Sluis kil en de geplande glastuinbouw. Het nieuwe samenwerkingsver band wil hierbij een coördineren de rol vervullen. Bij de totstandkoming van de ont wikkelingsvisie en het uitvoerings programma worden ook belange norganisaties en het bedrijfsleven betrokken. De komende maanden zal de samenwerking nog concrete re vormen aannemen. Dat geldt ook voor uw nieuwe auto. En natuurlijk loopt uw fabrieksgarantie gewóón door. Tiberghienweg 14 4567 BR Clinge Tel. 0114-312190 www.garagebogaert.nl Zwemvierdaagse in zwembad De Honte kloosterzande - In zwembad De Honte in Kloosterzande begint maandag 4 juni de zwemvierdaag se. Kinderen tot 10 jaar leggen da gelijks 250 meter af, ouderen zwemmen 500 meter. De deelne mers, die vijf dagen hebben om vier keer te zwemmen, laten zich sponsoren voor Unicef. De op brengst is bedoeld voor weeskinde ren uit Mozambique. Team Oude Vaart in halve finale schaken Vliegenplaag teistert dorp op Zuid-Beveland. door Harmen van der Werf nieuwdorp - Een vliegenplaag teis tert Nieuwdorp. Het komt volgens secretaris H. van Dam van de n dorpsraad vaker voor dat in D Nieuwdorp sprake is van overlast mt}oor vliegen, maar zo erg als de af gelopen week heeft hij het niet om jder meegemaakt. De provincie zondarf gemeente Borsele stellen na ure V,ere klachten een onderzoek 0ar een aanwijsbare oorzaak p'rekampi®- gevonden bjjr'_ "D Hgt tegen haven- en in dustriegebied Vlissingen-Oost aan, met op enkele honderden me ters afstand van het dorp de oude vuilstortplaats Midden-Zeeland. De beschuldigende vinger gaat bij een vliegenplaag al snel in die rich ting. Op het sportpark van Nieuwdorp vond maandag het familie De Vos- toernooi plaats. Vliegen verpest ten het evenement. P. de Vos, één van de organisatoren van het De Vos-toernooi en wedstrijdsecreta ris van voetbalvereniging Nieuw dorp, vond het 'bizar'. „Het is een plaag. Je hoort er iedereen op het dorp over klagen." De Vos heeft eveneens klachten gehoord van werknemers van. bedrijven in het Sloegebied. Uit andere dorpen rond het Sloegebied - Nieuw- en Sint Joosland, Ritthem, Lewedorp, 's-Heerenhoek en Borssele - zijn geen klachten. Bij de gemeente Borsele zijn tot nu toe meer dan tien klachten uit Nieuwdorp binnengekomen. „Dat is veel", aldus woordvoerder D. Rouw, „want mensen bellen nooit zo snel." Borsele heeft contact ge zocht met de provincie. Een aan wijsbare oorzaak is nog niet gevon den. Het belangrijkste is nu te ach terhalen waar de vliegen vandaan komen. C. Jacobusse van stichting Het Zeeuwse Landschap, zoekt bij mest de oorzaak. „Mest is een no- tqire bron van vliegenoverlast." terneuzen - Een favoriet liedje hebben de leden van het Terneuzense Vestekoor niet. Maar de Zui- derzeeballade, wordt gegarandeerd met heel veel enthousiame gezongen, verzekert dirigent Theo Strik. Het ruim dertig leden tellende senioren koor trad gisteren ter ere van het 35-jarig jubi leum op in De Veste voor een afgeladen zaal. Voor de gelegenheid werd er een kijkje in de keu ken verschaft: door een stukje te repeteren. Ook mocht het aanwezige publiek 'een potpourri van bekende liedjes' met het koor meezingen. foto Wim Kooyman terneuzen - Het schaakteam van basisschool De Oude Vaart in Ter neuzen heeft zich geplaatst voor de halve finalepoules van het Ne derlands Kampioenschap School- schaken. Renzo Ducarmon, Veroni- que Hamelink, Rutger Verschiere en Evert Vermeeren strijden zater dag in het gebouw van Royal Has- koning in Nijmegen voor een fina leplaats. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Vlaamse kermis op Sint Bernardusschool clinge - De ouderraad van de Clingse basisschool Sint Bernardus zet zaterdag 9 juni een Vlaamse kermis op touw. Vanaf 13.30 uur is het groot feest op school. De be zoekers kunnen deelnemen aan ruim dertig spelletjes. Er komt een survivalbaan en voor de liefheb bers is er een karaoke wedstrijd. De opbrengst komt geheel ten goe de aan de school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57