Zeeland PZC 25 ROC wil nieuwe sporthal bouwen 41 36 en 37 Fancy fair voor Hulst hikt tegen tekorten aan Afghanistan Vernielingen kerk Axel Bolide Zonnebloem op bedevaart bij Onze Lieve Vrouwe van Aardenburg ,ur.rnrM Vergeefse acrobatiek Aan de hand van xLUVVo-VLAAlNlJtKtN op Roland Garros «L Hans Warren door Noord-Beveland Donderdag 31 mei 2007Tip? redtern@pzc.nl Ondersteunende dien sten school verhuizen niet naar nieuwe plek. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Regionaal Oplei dingscentrum Westerschelde (ROC) wil zo snel mogelijk zijn in trek nemen in een nog te bouwen sporthal in Terneuzen. Een plek bij fitnesscentrum Bodyline op het sportpark Vliegende Vaart en een stek nabij de toekomstige ski hal zijn daarvoor reële opties. Het nieuwe onderkomen moet worden gebouwd vanwege de uit breiding van de opleiding Sport en Bewegen. „We konden niet in de nieuwe sporthal De Vliegende Vaart terecht. Wij hebben zo'n veertig tot vijftig uur per week no dig, terwijl er in De Vliegende Vaart nog maar zes uur beschik baar was", vertelt sectormanager de Houck van het ROC. Het opleidingscentrum maakte tot voor kort gebruik van de gymza len van zijn buurman, het Zelden- rust-Steelantcollege (ZSC). De Houck: „Die zalen konden we niet meer huren, omdat het ZSC zijn gymlessen uitbreidt. Jammer, maar wij hebben per 1 augustus wel een ruimte nodig." Uiteinde lijk kwam het ROC uit bij sport hal 't Zwaantje, dat sinds de ope ning van De Vliegende Vaart niet of nauwelijks meer wordt ge bruikt. „We huren 't Zwaantje van woningcorporatie Laurentius tot dat de zaal plaats maakt voor wo ningen. In dit 'brugjaar' zoeken wij naar een locatie, waar we een hal kunnen verwezenlijken. De Het ROC Westerschelde wil voor de opleiding Sport en Bewegen een nieuwe sporthal laten bou wen in Terneuzen. Tot die tijd wordt 't Zwaantje gebruikt. skihal en Bodyline zijn opties, waarbij we nu naar de laatste nei gen. Vooral omdat daar een hele boel andere sportfaciliteiten in de buurt zijn. Maar om misverstan den te voorkomen, er is nog niets zeker." De opleiding Sport en Bewegen werd gisteren in 't Zwaantje geïn troduceerd met een open middag voor basisschoolkinderen. 't Zwaantje en het postkantoor aan de Alvarezlaan moeten wijken voor de bouw van zo'n negentig appartementen. De Bredase wo ningcorporatie Laurentius is volop bezig met het ontwikkelen van een plan voor het gebied. Een an dere geplande verhuizing van een ROC-tak gaat niet meer door. Van wege het groeiend aantal leerlin gen was het ROC op zoek naar een extra pand om de onderwijs ondersteunende diensten (dertig tot veertig werknemers) onder te brengen. Daarvoor was het ge bouw van Neckermann in Terneu zen een serieuze optie. Bij nader inzien blijft het ondersteunend personeel toch in het huidige ge bouw aan de Zeldenrustlaan ge huisvest. De Houck: „Dat is toch het makkelijkst. We zullen daar om wat ruimtes verbouwen." AARDENBURC - West-Zeeuws-Vlaamse Zonne- bloemgasten gingen gisteren voor het dertiende achtereenvolgende jaar op bedevaart naar Onze Lieve Vrouwe van Aardenburg. Naast de Zonnebloemcliënten kwamen ook tien tallen verzorgers, begeleiders en 'gewone' kerk gangers naar Maria met de Inktpot. De organisa toren weten het al jaren: de populariteit van de bedevaart stijgt. Niet om penitentie te doen, zo als vroeger, maar vooral om troost en bijstand af te smeken voor zichzelf of naasten en om ande ren te ontmoeten. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Op het parkeerterrein van De Kandelaar, het gebouw van de Evangelische Gemeente, aan de Terneuzense Kerkhoflaan wordt zaterdag een speciale fancy fair gehouden. De opbrengst van ie bazaar en de bijbehorende rom- l^nelmarkt, loterij en verkoop van om^rsnaperingen is bestemd voor 7,on(,derwijsmiddelen in Afghanis- De Zuiddorpse leraar J. Lange- f' .die al diverse keren gastlessen a'°r «ode in Afghanistan, zorgt pnC 'muilen ter plekke komen, bijc.-i Gemeenten kampt ook komende jaren met financiële tegenvallers. door Harold de Puysseleijr HULST - De financiële situatie van de gemeente Hulst blijft ook de ko mende jaren nog wankel. De gemeente blijft financiële te genvallers houden en dat maakt het er niet gemakkelijker op het huishoudboekje van de gemeente structureel gezond te krijgen. Te genvallende kosten voor het verle nen van bijstandsuitkeringen en minder geld van het rijk zorgen er ditmaal voor, dat de gemeente re kening moet houden met een te kort van bijna zes ton voor 2008. Dat staat in de financiële kaderno ta van het college van burgemees ter en wethouders. Als de gemeente haar beleid niet aanpast is dat tekort structureel van aard. Dit jaar kan de gemeente het volgens het college nog gedeel telijk opvangen omdat er voor bijna 300.000 euro aan incidentele meevallers zijn. Het college van burgemeester en wethouders benadrukt in een stuk aan de gemeenteraad dat er geen ruimte is voor nieuw of ruimharti ger beleid zonder dat daar nadere financiële maatregelen tegenover staan. De kadernota komt voor advies aan de orde in de vergadering van de commissie Middelen uit de ge meenteraad. Die commissie komt dinsdag 5 juni bijeen vanaf 19.30 uur in het stadhuis aan de Grote Markt in Hulst. AXEL - Opnieuw is de RK kerk Sint Gregorius de Grote aan de Axelse Walstraat ten prooi geval len aan vandalen. Tijdens de pink sterdagen zijn voor het derde jaar op rij vernielingen aangebracht. Ramen zijn ingegooid, het poort- slot geforceerd en ook het hout werk is vernield. „Te triest voor woorden dat dit ons weer is overkomen. Blijkbaar is het tegenwoordig mode om za ken kapot te maken", aldus Willy Maas, coördinator van de vrijwilli ge onderhoudsploeg. Die zal de ko mende dagen weer vrije uurtjes kunnen opofferen om de veroor zaakte schade zo goed als mogelijk te herstellen. Vorig jaar sneuvel den zeventien glas-in-lood raam pjes, het afgelopen weekend moes ten er tien aan geloven, waarbij ook nog een paar brandgeschilder de glaasjes. De verantwoordelijken bij de parochie zijn op de hoogte gesteld van de vernielingen. Te vens werd aangifte gedaan bij de politie. Hoeveel de exacte schade bedraagt is niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl De Goesenaar reed met zijn zoon tje van vijf na een bezoek aan het zwembad terug naar huis. In de achteruitkijkspiegel ontwaar de hij al snel een glimmende ro de bolide, onmiskenbaar een Fer rari, in een uitvoering die menig autobezitter mooie dromen be zorgt. Likkebaardend bekeek hij - meer achteruit dan vooruit kij kend - de wagen, die gelukkig ge ruime tijd dezelfde route volgde, voordat de bestuurder besloot de beruchte dorst van zijn bezit te lessen bij de benzinepomp. „Kijk eens wat voor mooie auto er achter ons rijdt", zei hij tegen zijn zoontje. „Die kan papa nóóit betalen." Zoonlief keek ach terom. Hij monsterde het kapi taal op vier wielen, overdacht de woorden van zijn vaderen con cludeerde op grord van vijfjaar levenservaring: „Dar: zal die wel gestolen zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53