Sport Krajicek is een blijvertje in Parijs Ruwe diamant John pechstein breekt Oranie-spitsen grenzeloos populair in Azië met coach Franke 9 1 42 Donderdag 31 mei 2007 pzc Nederlandse in derde ronde waarschijnlijk tegen Serena Williams. door Fardau Wagenaar parijs - Het voelt als een doorbraak, een nieuwe stap in haar tennisleven. Michaella Kraji cek staat in de derde ronde van Ro land Garros in Parijs en hoort de ze week voor het eerst tot de blijvertjes op het Franse gravel. Ze versloeg gisteren in de tweede ron de in een spannende partij de Amerikaanse Shenay Perry (6-4 5-7 6-i)- Baan 12 is een trainingsbaantje op Roland Garros en was gisteren bestemd voor Krajicek en Perry. Er zijn geen tribunes, zelfs geen bank jes om op te zitten. Nederlandse fans zaten omgekeerd op de stoelen van de naastgelegen baan om de partij te kunnen volgen. Va der Petr Krajicek hing in de hoek, iets verderop stond haar tennis- vriendin Eleni Danilidou, die net haar eigen partij had verloren. Bal len die over het hek vliegen, kwa men op de achtergelegen straat te recht. Maar Krajicek - veertigste van de wereld - trok zich er niet te veel van aan. „Het was wel wat anders dan baan 1, maar door de regen moesten er veel wedstrijden wor den ingehaald, vandaar dat ze deze banen erbij hebben genomen. Ik hoorde alles, zelfs waar de gesprek ken over gingen! Maar gelukkig kon ik me goed concentreren en heeft het geen invloed gehad op mijn prestatie." Ze begon sterk en brak meteen de service van de Amerikaanse speel ster, nummer 71 op de wereldrang lijst. Krajicek won de set met har de, scherpe slagen en een vleugje tactisch vernuft, verloor de twee de set door een paar jammerlijke fouten (dubbele fout op setpunt), maar sloeg in de laatste set meedo genloos toe. „Vooral de derde set ging goed, ik was fris in mijn Michaella Krajicek zit bij de laatste 32 tennissters in Parijs. foto Christophe Karaba/EPA hoofd. Ik ben veranderd, ik voel me vol zelfvertrouwen, dat was in het begin van het jaar wel anders. Tijdens de Australian Open zat ik niet lekker in mijn vel, er speelde van alles, zowel op de baan als pri vé. Ik wil het er liever niet over hebben", zei ze net na haar zege. „Maar alles is opgelost en uitge praat." Krajiceks tegenstandster in de derde ronde wordt waarschijnlijk Serena Williams. De Amerikaanse speelt vandaag haar tweede-ron departij tegen Milagros Sequera uit Venezuela en zal wel gaan win nen. Ongeveer drie jaar geleden zat 'Mi- sa' thuis voor de televisie en keek ze naar haar idool, nu ontmoet ze pHj Michaella Krajicek blaakt van het zelfvertrouwen na haar zege op Shenay Perry. Voor Serena Willi ams, waarschijnlijk haar volgen de opponente, is ze niet bang. haar op een mooie baan in Parijs en mag ze een poging wagen haar eigen heldin uit het toernooi te slaan. „Serena is extravagant, heeft een eigen stijl en kan soms lekker schreeuwen na een punt. Ze is an ders en daar hou ik van." Heeft ze een kans? „Ja, ik geef me zelf zeker een kans. Ik heb een paar weken geleden tegen Serena gespeeld in Rome, dat was de eer ste keer. Ik voelde me niet lekker en was nerveus, maar kwam toch met 4-2 voor, dus er is wel iets mo gelijk", stelde ze. „Ik ben blij dat ik al tegen haar heb gespeeld, nu weet ik wat me te wachten staat. Als mijn service goed loopt, ik agressief speel en va riatie aanbreng, kan het wel wat worden. Maar ja, het is wel Serena, die versla je niet zomaar even. Ze heeft al zoveel gewonnen, grote ti tels. Weet je, al verlies ik, dan nog ben ik blij en tevreden. Dit voelt al als een doorbraak." Maarten van Rosevelt aangetrokken als centrale verdediger. door Jan Dagevos en Frits Bakker goes - Vlak voor het verstrijken van de overschrijvingstermijn heeft Hoek een belangrijke slag ge slagen op de transfermarkt. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ver zekerde zich gisteren van de dien sten van John Schot en Maarten van Rosevelt. Schot speelde het af gelopen voetbalseizoen bij Kloetin- ge, Van Rosevelt was actief bij Jong NAC. De 23-jarige Schot kondigde ruim een maand geleden zijn vertrek aan bij Kloetinge. De amateurinter national, opgeleid in de jeugd van PSV, gokte toen op een her nieuwd avontuur in het betaalde voetbal. KV Mechelen, Red Star Waasland en KVSK United had den belangstelling. Toen al deze interesse de afgelo pen weken op niets uitliep, dacht Kloetinge dat Schot voor de club behouden zou kunnen blijven. Voor komende zaterdag stond zelfs een onderhoud tussen hem en trainer Diederik Hiensch op de agenda. Zo ver zal het dus niet komen, om dat de aanvallende middenvelder gisteren besliste naar Hoek over te stappen. De aanbieding was te mooi om te laten lopen. „Kloetin- Aanwinsten Hoek John Schot kwam het voorbije seizoen bij Kloetinge tot vier competitiedoelpunten. De 23-jarige middenvelder in casseerde vier gele kaarten en zag éénmaal rood. De 21-jarige Maarten van Ros evelt is een verdediger en ge noot een belangrijk deel van zijn opleiding (zeven jaar) bij NAC. Daarvoor speelde hij in de jeugd van RCS. De voorbije competitie kwam Van Rosevelt uit voor Jong NAC, dat de titel in de eerste divisie B veroverde. De Soubur ger was aanvoerder. ge zit in mijn hart", stelt Schot. „Ik heb het heel goed naar mijn zin ge had, maar ik zie Hoek als een spor tieve verbetering. Ze willen ko mend seizoen bovenin meedoen. Ik had ook naar België gekund. Laatst heb ik bij KV Mechelen een proefwedstrijd gespeeld, maar het voetbal daar beviel me niet. We stonden met twee man in de spits, tegen zes verdedigers. Dat is niks voor mij. Ik moet acties kunnen maken. Bij Hoek hoop ik een vrije rol te krijgen." Met de komst van John Schot, die bekend staat als een ruwe dia mant, krijgt Hoek een aanval met ongekende kwaliteiten, omdat ook Istvan Bakx de club trouw blijft. Paul Telussa, die met Schot heeft onderhandeld: „Hij is een speler met grote mogelijkheden, die op meer posities inzetbaar is. Ik ver wacht zelf dat hij iets achter de spitsen terecht zal komen. En in derdaad krijgt Wim Hofkens, de nieuwe trainer, een prachtige voor hoede tot zijn beschikking," Dat Telussa vorig jaar nog niet zo gecharmeerd was van Schot ('hij past niet bij Hoek', zei hij destijds) speelt nu geen rol meer. „Wij scou ten op kwaliteit en mentale weer baarheid. Ik heb wel gezegd, toen Schot nog voor Kloetinge speelde, dat hij mentaal zou moeten groeien. Maar die uitdaging willen we graag aangaan. Ik moet denken aan de tijd dat Roy Hendriksen als talent in mijn ploeg kwam. Van hem werd ook gezegd dat hij men taal niet sterk genoeg was. En ie dereen weet hoe ver hij is geko men." De andere aanwinst, Maarten van Rosevelt (21), is een centrale verde diger, die uit Oost-Souburg komt, maar zijn opleiding bij NAC heeft gehad. Telussa: „Hij was op zoek naar een club, omdat hij nu nog ge blesseerd is en NAC twijfelde over een nieuw contract." De Souburger was onder meer aan voerder van Jong NAC. „We gaan er vanuit dat hij in september zo ver gerevalideerd is, dat hij mee kan trainen", aldus Telussa. Van Rosevelt liep de blessure vier weken geleden op tijdens een trai ning met de eerste selectie van NAC. „De mediale band van mijn Klaas-Jan Huntelaar staat in Seoel volop in de belangstelling. foto Marcel Antonisse/ANP BERLIJN - Vijfvoudig olympisch schaatskampioene Claudia Pech stein heeft na zestien jaar afscheid genomen van haar trainer Joachim Franke. De 35-jarige Duitse gaat in Oslo met schaatsers van de Noorse nationale ploeg trainen. Ze zal er ook een woning betrekken. „Ik moest in Duitsland altijd zelf een trainingsgroep bij elkaar zien te vinden. Dat was de afgelopen ja ren erg problematisch. Daarom ben ik me in het buitenland gaan oriënteren", vertelde Pechstein gisteren tijdens een persconferen tie in de Noorse ambassade in Ber lijn. Trainer Franke gaat zijn contract bij de Duitse schaatsbond, dat tot medio 2007 loopt, niet verlengen. „Ik ben trots dat ik mijn taak vol bracht heb en neem afscheid zon der weemoed", aldus coach Fran ke. De trainer leidde Pechstein naar vijf olympische medailles. Hij staat Pechstein nog wel bij als advi seur. Huntelaar en Kuijt overladen met cadeaus bij aankomst in Seoel. door Antal Crielaard seoel - Europese voetballers zijn waanzinnig populair in Azië. De spelers van het Nederlands elftal merkten dat bij aankomst op de luchthaven van Seoel, waar Oranje zaterdag een oefenduel speelt met Zuid-Korea. Vooral Klaas-Jan Hun telaar en Dirk Kuijt werden er gis teren luid gillend onthaald. Twee Zuid-Koreaanse meisjes van een jaar of veertien, vijftien schreeuwden opgewonden toen ze Klaas-Jan Huntelaar zien. Ze droegen shirts van het Nederlands elftal, met achterop de naam van de spits. Een man liep zenuwach tig achteruit met een shirt van de Ajacied. Hij wilde dolgraag een handtekening en even dicht in de buurt van de aanvaller zijn. „Dit is natuurlijk heel mooi", zei de aanvaller. „Sommige van de mensen die me stonden op te wachten had ik al eens eerder ge zien bij de Arena. Blijkbaar volgen ze me echt. Ongelooflijk. Ie bent daar als speler niet mee bezig. Het was echt een verrassing. Ik kreeg armenvol cadeaus. Ik weet niet hoe ik alles mee naar huis kan krij gen." Kuijt herkende de taferelen. Ook hij is graag gezien in grote delen van Azië. De blonde spits van Li verpool is een herkenbare verschij ning. Bovendien volgen de voetbal liefhebbers in Zuid-Korea de Engel se competitie op de voet. Sinds Young-Pyo Lee en Ji-Sung Park bij PSV voetbalden, geniet ook de ere divisie aanzien. Kuijt: „Je ziet hier inderdaad mensen die ook in Engeland langs de lijn staan. Twee jaar geleden was ik met Feyenoord in China en ook toen kwamen daar veel mensen op af Dat is hartstikke leuk. )e bent over de hele wereld bekend. Vooral mensen in Azië zijn erg begaan met het voetbal. Je wordt écht enthousiast ontvan gen." Huntelaar vertelde gisteren dat fans hem wel vaker verrassen met spontane brieven of cadeautjes. „Ik heb een keer een Mangateke ning gekregen van mezelf en uit China krijg ik soms een soort stempels. Ze zullen me op één of andere manier toch wel ergens ge zien hebben. Ik weet anders ook niet waarom ze het doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44