Sport Di Luca overleeft klim zonder einde 42 41 42 en 43 Gefrustreerde Safin al in eerste ronde onderuit FIA laat McLaren ongemoeid Zabel krijgt steun Duits publiek Zelf eenvoudig digitale tv installeren? Zaterdag 2 juni verschijnt deel 5! Huntelaar en Kuijt zijn ook zeer populair in Azië Donderdag 31 mei 2007 John Schot maakt overstap van Kloetinge naar Hoek Tip? sport@pzc.nl Roze-truidrager houdt stand op loodzware Monte Zoncolan. door onze sportredactie zoncolan - Hij kraakte, maar wei gerde te breken. Danilo di Luca bleef gisteren de drager van de ro ze leiderstrui in de Giro d'Italia door zich op karakter naar de top van de Monte Zoncolan te slepen. Zijn verlies op ritwinnaar Gilberto Simoni bleef op de angstaanjagen de puist uiteindelijk beperkt tot zo'n vijftig seconden. „Het leek wel of er nooit een ein de aan die slotklim kwam. Een ver schrikkelijke berg", kreunde de klassementsleider, die de Luxem burger Andy Schleck naar de twee de plaats zag oprukken op 2,24. De aanval in de zeventiende etap pe op de leiderstrui van Di Luca was serieus. De moordende slot klim - maximaal stijgingsperscenta- ge van 22 procent - was een perfec te aangelegenheid voor Gilberto Si moni en diens meesterknecht Leo nardo Piepoli om de renner van Li- quigas figuurlijk naar de strot te vliegen. Dat deden ze ook, zo'n zes kilometer onder de top. Di Luca kraakte in al zijn voegen, maar raakte nooit in paniek. Hij kreeg onverwachte steun van Da- miano Cunego, die het tempo van tweevoudig Girowinnaar Simoni, Piepoli en later ook Schleck even eens niet kon volgen. Cunego deed bergen werk in de achtervol ging, waarna Di Luca in het zicht van de finish op eigen kracht het verschil enigszins beperkt hield. Door het geweld vooraan zag Ed dy Mazzoleni zijn mooie positie in het algemeen klassement uit het zicht verdwijnen. Met het naderen de eindpunt Milaan verloor Mazzo leni ruim twee minuten. Hij zakte van twee naar vijf Di Luca had vooraf aangekondigd zelf de aanval te kiezen, maar daar kwam op de 'berg zonder einde' niets van terecht. Toen Simoni echt op de trappers ging staan, moest hij passen. „Ik heb me goed verdedigd. Ik moest er misschien wat snel af, maar heb vervolgens snel mijn ritme gevonden. Aan het einde heb ik zelfs tijd terugge wonnen", zei Di Luca. Met een gat van bijna tweeëneen- halve minuut op Schleck kan de eindzege hem amper nog ontgaan. Weylandt wint eerste rit Ronde van België OOSTENDE - De Belg Wouter Wey landt heeft gisteren de openings etappe van de Ronde van België gewonnen. De wielrenner van Quick-Step was na de etappe over 182 kilometer, met start en finish in Oostende, de snelste in de sprint van het pelo ton. Tweede werd de Engelsman Je remy Hunt, voor de Belg Greg Van Avermaet. De Australische Rabo- renner Graeme Brown eindigde als vijfde. Tour: wildcard voor Astana en Agritubel parijs - Aleksandr Vinokoerov mag dit jaar weer meedoen aan de Ronde van Frankrijk. Astana, de ploeg van de wielrenner uit Ka- zachstan, ontving gisteren een van de drie wildcards van de Tour-or ganisatie. Ook het Franse Agritu bel (ploeg van IJzendijkenaar Flans Dekkers) en het Engelse Bar- loworld mogen in juli deelnemen aan de Tour. ASO, de organisatie van de Tour, bleef bij het besluit Unibet.com niet uit te nodigen. PARIJS - Hij zorgde voor spectaculaire beelden, gooide met zijn racket en schopte ballen weg, maar het hielp Marat Safin niet naar de tweede ronde op Roland Garros. De gefrustreerde Rus was tijdens het Parijse Grand Slamtoernooi niet opgewassen tegen Janko Tipsarevic. Na drie sets (6-4 6-4 7-5) kon hij alweer vertrekken uit de Franse hoofdstad. foto Lionel Cironneau/AP pagina 42: Krajicek is een blijvertje PARIJS - De internationale automo bielfederatie FIA heeft gisteren be sloten geen maatregelen te nemen tegen de Formule i-renstal McLa ren wegens eventuele illegale stal- orders in de Grote Prijs van Mona co. McLaren leverde zondag een dub belslag af met Fernando Alonso op de eerste plaats en Lewis Ha milton op de tweede plaats. Een dag na de race kondigde de FIA een onderzoek aan naar ongewens te afspraken binnen het team. „Het is duidelijk dat de werkwijze van McLaren volledig legaal was en dat er verder geen actie onder nomen hoeft te worden", liet de FIA gisteren in een verklaring we ten. Teambaas Ron Dennis van McLa ren had na afloop van Monaco dui delijk gesteld dat Alonso moest winnen. Hij wilde niet dat de bei de coureurs elkaar zouden bestrij den, met eventuele ongelukken en pechsituaties als gevolg. door onze sportredactie CARMISCH-PARTENKIRCHEN - Enkele dagen na zijn berouwvolle bekente nis epo te hebben gebruikt is de Duitse wielrenner Erik Zabel on der grote bijval vertrokken in de Ronde van Beieren. De vele steunbetuigingen hielpen hem gisteren niet de eerste rit te winnen. De sprinter eindigde in Gundelfingen als vierde. De eerste rit leverde een zege op voor de Duitser André Schulze, die de Au straliër Stuart O'Grady versloeg. Hans Dekkers, woonachtig in IJ- zendijke, eindigde als twaalfde. Pas dinsdag had Zabels team Mil- ram de renner het groene licht ge geven in Garmisch-Partenkirchen van start te gaan. Op weg naar Gundelfingen voor een rit van 211 kilometer waren er voortdurend steunbetuigingen voor Zabel langs de weg te vinden. „Ik heb eraan gedacht niet meer op de fiets te stappen", gaf Zabel voor de start aan. „Ik heb betere tij den meegemaakt." Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ I lil the multi-utility company Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "De woelige wadden" voor 1 euro in huis. Klein maar fijn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43