Zeeland Stikstof-kringloop was lastig Nederlandse loods Pelican i door kantonrechter vrijgesproken Geen jagers in adviescommissie Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? PZC Donderdag 31 mei 2007 31 Naam: Marlou Rijk Woonplaats: Ovezande Leeftijd: 17 Aankomend examen: Natuurkunde 1, 2 Huidige opleiding: VWO, natuur en gezondheid Vervolgopleiding: Business Studies aan de Universiteit van Tilburg De hele week al was Marlou Rijk als één van de eersten klaar met de examens, maar voor biologie had ze gisteren de volledige drie uur no dig. Echt puf om daarna nog in de natuurkundeboeken te duiken, wat vandaag op het programma staat, had ze dan ook niet meer. „Ik ga zo lekker even naar de stad." Bovendien is ze al vier weken aan het leren voor natuurkunde. „Of ik er niet goed in ben? Nee hoor, ik wil gewoon zo goed mogelijk voorbereid zijn." Slagen is dan ook geen probleem, stelt ze. „Ik sta voor alle vakken ruim voldoende, dus daar maak ik me niet druk over." Dat Marlou goed is in zowel alpha- als bèta-vakken, blijkt wel uit het feit dat ze na de zomer begint aan de opleiding Busi ness Studies in Tilburg. „Een soort bedrijfskunde, maar dan helemaal in het Engels." Die taal kan de Ovezandse in haar vakantie, die na het exa men van vandaag begint, nog even oefenen. „Ik ga drie weken naar Ame rika, samen met mijn tweelingzus." foto's Willem Mieras Hakken Bij de klachtenlijn van het Lan delijke Aktiekomitee Scholie ren (LAKS) komen veel klach ten binnen over vrouwelijke surveillanten op hakken. Dat liet de organisatie dinsdag we ten. De vrouwen die op schoenen met hakken tijdens de eindexa mens surveilleren veroorzaken onnodige ergernis en geluids overlast, aldus LAKS. De organisatie adviseert de controleurs platte schoenen te dragen. In totaal zijn sinds het begin van het centraal schriftelijk exa men, woensdag 16 mei, onge veer 57.000 klachten binnen gekomen bij de klachtenlijn. Gisteren kwamen rond de 5000 klachten binnen; 1200 gingen over de te korte tijds duur. Een opvallende klacht kwam dinsdag van een scholier van wie het examen kwijt is ge raakt. De leerling maakte het exa men, leverde dat in en ging naar huis. „Ze kreeg 's middags een tele foontje van school", vertelt Chiel Verhoeff van de scholie- renbond LAKS. „Ze konden haar aardrijkskunde-examen nergens meer vinden." De school probeert nog haar aantekeningen op klad aan te laten merken als haar examen- antwoorden. Het LAKS heeft de school in Zaandam gemaand het exa men terug te vinden. Mocht dat niet lukkken, dan zal de scholier het examen over moe ten doen. Reageren: www.pzc.nl/eindexamen Naam: Iris Dellebeke Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 18 Afgelegd examen: Biologie Huidige opleiding: VWO, natuur en gezondheid Vervolgopleiding: Rechten in Amsterdam Zichtbaar vermoeid kwam Iris Dellebeke gisteren na ruim twee uur zwoegen als één van de eersten de aula van het Sint Willibrord College in Goes ingelopen. Ze wilde ooit arts worden, daarom koos ze voor het profiel natuur en gezondheid, waar biologie ook inzit. Een verschrikke lijk vak, vindt ze. „Het is altijd moeilijk, het examen dus ook." Het sche matisch invullen van een stikstofkringloop leverde haar de meeste hoofdbrekens op. Desondanks denkt ze dat ze het examen nét heeft ge haald. Of ze ook slaagt voor haar diploma, dat is een ander verhaal. „Dat weet ik nog niet, ik sta er niet zo heel goed voor." Na enige aarzeling: „Eigenlijk weet ik wel bijna zeker dat ik nog wel iets zal moeten herkan sen." Het liefste zou Iris naar de toneelschool zijn gegaan, maar daar werd ze afgewezen. Nu wordt het rechten in Amsterdam. Ze is al aan het zoeken naar woonruimte, maar dat valt niet mee. „Moeilijk en duur." Twijfel over toedracht ongeval in Nauw van Bath vier jaar geleden. door Harmen van der Werf MIDDELBURG - De Nederlandse loods die juli 2003 betrokken was bij het ongeval met het container schip Pelican 1 in het Nauw van Bath, is gistermiddag door de kan tonrechter in Middelburg vrijge sproken. Tegen de man was twee weken ge leden door de officier van justitie 5000 euro boete geëist, waarvan 2000 euro voorwaardelijk. De offi cier van jusitie verweet de loods nalatigheid. Hij zou te snel en te dicht langs de kant hebben geva ren. De Pelican 1 kwam in aanva ring met de Maersk Bahrein en moest bij Bath tegen een zand plaat worden gezet om te voorko men dat het schip zou zinken. De berging duurde een week. Het Openbaar Ministerie deed on derzoek naar de toedracht en be sloot de kapitein en de loods te vervolgen. De kapitein aanvaardde een schikkingsvoorstel van 4000 euro boete en kocht zo rechtsver volging a£ De Nederlandse loods liet de zaak wel voorkomen, daarin gesteund door het Nederlands Loodswezen. „Omdat het hier om een principe kwestie gaat", aldus voorzitter G. van Rooij van het Nederlands Loodswezen. „Die loods had naar ons oordeel niets verkeerd gedaan en toch werd hij vervolgd." Vol gens De Rooij had dat alles te ma ken met de discussie over te snel varende zeeschepen op de Wester- schelde waar binnenschippers nog- Vervolging van loods was voor Nederlands Loodswezen een prin cipiële kwestie. Openbaar Minis terie beraadt zich over instellen van hoger beroep. al eens over klagen. En met de in zijn ogen kwalijke tendens om uit voerders - loodsen, brugwachters - verantwoordelijk te stellen voor ongevallen. Niet dat loodsen nooit voor vervolging in aanmerking kunnen komen. 'Opzet en grove schuld' kunnen daar wel redenen voor zijn. In het geval van de Pelican 1 is 'niet wettig en overtuigend bewe zen' dat de loods schuldig is, oor deelde de Middelburgse kanton rechter gisteren. Volgens hem be staat er twijfel over de toedracht. Hij sluit niet uit dat snelheid een rol heeft gespeeld of dat het schip te dicht langs de kant is gevaren, waardoor het opzij is gedrukt, maar er kan ook sprake zijn ge weest van een defect aan de stuur- machine. Van Rooij is blij met het vonnis. „We waren anders tot het uiterste gedaan." Het Openbaar Mi nisterie beraadt zich over het in stellen van hoger beroep. Op 25-05-2007 is ten laste van H.H. Meinema, thans zijnde zon der bekende woon- of verblijf plaats zowel in als buiten Nederland, een procesverbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van een opge maakt procesverbaal van executo riaal derdenbeslag onder de daar in genoemde derde-gearresteerde. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderskantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen MIDDELBURG - De KNJV, Koninklij ke Nederlandse Jagersvereniging, krijgt geen eigen plaats in de Pro vinciale Commissie voor de Groe ne Ruimte (PCGR). Het dagelijks provinciebestuur vindt dat overbo dig. De jagersbelangen komen al voldoende aan bod in de Faunabe- heereenheid Zeeland en in de sub commissie Nabuurschap, Natuur beheer en Landbouw. Ook de PCGR staat afwijzend tegenover het beschikbaar stellen van een ze tel aan de jagers. Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ I I 11 the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33