Zeeland Huisartsenpost krijgt apotheek f fy 1JB iHI Verkeerslichten bij Noordweg WALCHEREN 41 36 en 37 ln het zachte gras van Weyevliet Les in zingen van echte profs Winkel Knuijt gaat weer open Bolide Vergeefse acrobatiek op Roland Garros Aan de hand van Hans Warren door Noord-Beveland Donderdag 31 mei 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Eén vaste apotheek voor diensten in avond en weekeinde. door Maurits Sep vlissingen - Patiënten die bij de huisartsenpost Walcheren een re cept meekrijgen, kunnen hun me dicijnen voortaan een paar hon derd meter verderop ophalen bij de apotheek in de Dreesstraat in de Vlissingse wijk Paauwenburg. Die gaat fungeren als vaste dienst- apotheek van de huisartsenpost bij het ziekenhuis. De dienstapotheek is gelijktijdig open met de huisartsenpost. Pa tiënten kunnen er elke avond van af 18.00 uur tot de volgende och tend 08.00 uur terecht, en van vrij dagavond 18.00 uur tot maandag ochtend 08.00 uur. De dienstapo theek begint komende vrijdag. De dienstapotheek is aangesloten op de systemen van de twaalf be trokken apotheken in het stadsge west Vlissingen/Middelburg. Dat betekent dat daar bekend is welke medicijnen iemand ooit heeft ge slikt en of iemand overgevoelig is voor sommige stoffen. De vaste dienstapotheek voor komt dat mensen ergens in Vlissin gen of Middelburg de apotheek moeten zoeken die dienst heeft. Dit was twee jaar geleden al een veelgehoorde klacht in een enquê te van Het Klaverblad. Die geldt voor Middelburgers die op zoek moeten naar een apotheek in Vlis singen, en nog meer voor Vlissin- gers die op en neer naar Middel burg moeten voor medicijnen. De twaalf apothekers in het stads- IkR De apotheek in de Dreesstraat in de Vlissingse wijk Paauwenburg is voortaan het vaste adres voor patiënten die van de huisartsen post een recept meekrijgen. gewest hadden daarom al snel afge sproken dat ze één dienstapotheek in de buurt van het ziekenhuis zouden opzetten. Het heeft echter veel meer tijd gekost dan verwacht om dat juridisch goed te regelen, verklaart woordvoerder P. Baltus van de Souburgse apotheek. „Dat viel ons zelf ook tegen." De dienstapotheek wordt een zelf standige apotheek die gebruik maakt van de voorzieningen van de Kring-apotheek in Paawenburg. Het is dus niet zo dat het perso neel van die apotheek extra wordt belast. In de dienstapotheek ko men mensen te werken van ande- vlissingen - „Alsof de woningen uit het weiland worden opgetild." Directeur Jan de Graaf van het tijdelijke verzorgingshuis Weyevliet in Vlissingen is erg in zijn sas met de muurschildering die graf fitikunstenaar Martijn Prins heeft gemaakt. Hij spoot grove grassprieten onder tegen de gevels van de containerwoningen. „Die geven het ge heel een zachtere indruk", vindt De Graaf. Het complex heeft een 'platte buitenkant'. „Een paar mensen hadden daarop graffiti gespoten, MIDDELBURG - Jongeren die graag willen leren zingen, kunnen hun keel schrapen tijdens de workshop Sing-It van Middelburg Volkóren, dat dit weekend plaatsvindt. Sa men met Marjon van Iwaarden en Dicky Wattimena werken deelne mers toe naar een presentatie op het Hofje onder de Toren, zondag om 15.30 uur, en het Abdijplein, zondag om 16.30 uur. Meer infor matie en opgeven kan bij Scoop: 0118-682536 of 06-21543136 of jvkampen@scoopzld.nl Ongelukken aanleiding tot nemen maatregelen op kruising Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - Nog voor het einde van het jaar staan bij de kruising Noordweg-President Roosevelt- laan in Middelburg verkeerslich ten. Wethouder F. Streng (WD, verkeer) heeft gisteren opdracht daartoe gegeven. Hij hoopt dat met die lichten daar minder onge vallen plaatsvinden. Sinds begin 2006 zijn daar vier fik se ongevallen gebeurd waarbij ze ker drie gewonden vielen. Maan dagavond raakte nog een fietser ge wond toen hij botste tegen een au to. Streng vindt verkeerslichten nodig omdat die kruising niet echt over zichtelijk is. Vooral fietsers met haast die uit de richting van de Veerse Poort komen en onvoldoen de opletten lopen het risico betrok ken te raken bij een ongeval. Daar komt ook nog eens bij dat in de na bije toekomst die kruising vermoe- re apotheken die nu al avond- en nachtdiensten draaien en apothe kersassistenten die geen werk had den. Het Klaverblad is erg blij met de dienstapotheek, reageert woord voerster M. van Marissing. Wel dringt zij aan op een goede beweg wijzering op straat vanaf de huis artsenpost naar de dienstapo theek. Patiënten die een huisarts hebben die niet aan de huisartsenpost meedoet, kunnen voor hun medi cijnen gewoon terecht bij hun huisarts. Die heeft een apotheek bij zijn praktijk. door Wendy van den Hurk vlissingen - Na maanden gesloten te zijn geweest, gaat herenmode zaak Knuijt zaterdag weer open. De Vlissingse winkel op de Oude Markt maakt een doorstart. Het was de familie Knuijt die de klok luidde over omzetverlies bij winkeliers door de bouwput van de Fonteyne in de binnenstad van Vlissingen. De zaak ging bijna fail liet, maar kreeg prompt bijval van MKB Nederland, die Vlissingen op de vingers tikte. Inmiddels heeft wethouder C. Seijbel beloofd de winkeliers tegemoet te komen, als zij schade hebben geleden doordat de stad afgesloten was. De nieuwe zaak verandert weinig: het blijft even groot -Knuijt tracht te tevergeefs een gedeelte te verhu ren- en de collectie wijkt nauwe lijks af. Alleen het vertrouwen van André Knuijt is gegroeid. „En ook dat van de bank. Anders hadden we geen doorstart kunnen maken. Nu maar hopen dat de Fonteyne veel mensen trekt. Het begint er al vast prachtig uit te zien." maar niet zoals wij dat wilden. Toen hebben we Martijn gevraagd er iets moois van te maken. Eén kant is af. We gaan het samen beoordelen en dan mag hij de rest doen. Want wij zijn ervan gechar meerd." foto Lex de Meester delijk alleen maar drukker wordt door de aanleg van de N57 en de komst van een brandweergarage al daar. ,„Veel bouwverkeer gaat straks gebruik maken van de Roos- eveltlaan", aldus de wethouder. Zover Streng nu kan overzien ko men er verkeerslichten die reage ren op detectielussen voor de au to's en drukknoppen voor de fiet sers. Een definitief besluit daarover is nog niet genomen. Wel verzekert hij dat voor het einde van het jaar de lichten er staan. Tip? redactie@pzc.nl De Goesenaar reed met zijn zoon tje van vijf na een bezoek aan het zwembad terug naar huis. In de achteruitkijkspiegel ontwaar de hij al snel een glimmende ro de bolide, onmiskenbaar een Fer rari, in een uitvoering die menig autobezitter mooie dromen be zorgt. Likkebaardend bekeek hij - meer achteruit dan vooruit kij kend - de wagen, die gelukkig ge ruime tijd dezelfde route volgde, voordat de bestuurder besloot de beruchte dorst van zijn bezit te lessen bij de benzinepomp. „Kijk eens wat voor mooie auto er achter ons rijdt", zei hij tegen zijn zoontje. „Die kan papa nóóit betalen." Zoonlief keek ach terom. Hij monsterde het kapi taal op vier wielen, overdacht de woorden van zijn vader en con cludeerde op grond van vijfjaar levenservaring: „Dan zal die wel gestolen zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27