LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Delta Iedere vergelijking gaat mank, maar nu de Zeeuwse Staten met Delta 'moeten onderhandelen' over de hoogte van het dividend, ervaren de gedeputeerden wat het is wanneer Provinciale Staten be sluiten neemt die de kiezers in de provincie (de 'aandeelhouders') lie ver anders zien. Een voorbeeld? Al vijf jaar probe ren kiezers de provincie ervan te overtuigen dat er andere (betere) oplossingen zijn voor het sluipver- keer op de N254. Het is een gotspe dat juist gedepu teerde Poppelaars denkt een bood schap te kunnen overbrengen bij de voorzitter van de Raad van Commissarissen, die hij zelf niet verstaat (luisteren naar zijn kie zers). Ik ben geen voorstander van een provincie die aandeelhouder is van Delta. Als er al geld te verde len is, dan zou dat moeten worden gebruikt om de (te hoge) tarieven te verlagen, die wij blijkbaar geza menlijk teveel betalen. Peter Diepen O. Rijksweg 43, 's-H. Hendrikskinderen Delta 2 Staten/gemeenten maken zich druk om hogere winstuitkering Delta te bemachtigen om de gaten in de eigen begrotingen te dichten. Deze 'vaste' dividenden worden door deze penningmeesters met open armen ontvangen. Vergeet niet dat bedrijven/burgers, door veel te hoge tarieven, het leeuwen deel van deze winsten genereren. Burgerfooi van 73 euro per jaar is een sigaar uit eigen doos. Dit zou gevolg zijn van van een beter in- koopbeleid. De overheid is destijds begonnen zijn grootste aardgasvoorraad te verkwanselen. Men verkocht mil jarden kubieke meter aardgas voor 10 cent per cbm aan Italië. Het hui dige belastingstelsel speelt een gro te rol. Het is begonnen met het 'tij delijke' kwartje van Kok. Dit groeit, zonder maatregelen, door het belastingsysteem uit tot de eu ro van Bos. Hierdoor, plus gedo gen van het Nederlandse oliekartel (hogere prijzen meer belastingop brengsten) behoort Nederland tot het land met de hoogste energie prijzen. We zijn de kip met de gou den eieren aan het slachten. Weet wel, hoge energieprijzen, minder bedrijven, minder mensen, min der belasting, minder te besteden! Giel van Boom Kreeksingei 16, Hoek Zorgtoerisme De PZC maakt in het artikel over zorgtoerisme van 25 mei de opmer king 'Het dragen van een pamper is dan onvermijdelijk'. De verslag gever vergeet dat hij het hier over een volwassen bevolkingsgroep heeft en pampers is toevallig een luiermerlc bedoeld voor baby's. Een zorgvuldiger woordkeus mag je wel verwachten van iemand die journalistiek bedrijft. L. de Jonge P. Clementstraat 14, Nisse Woonwagens Woonwagens Schoondijke verhui PZC Donderdag 31 mei 2007 1 1 zen (PZC, 24-05). Na lang en be wust treuzelen, waardoor het aan tal te verhuizen woonwagenbewo ners toch al sterk is afgenomen, worden de overblijvenden (4) nu dan ergens gehuisvest tussen hoge aardenwallen in, tot 4 meter hoog! Die wallen rondom het woonwa gencentrum mogen best evolue ren tot aantrekkelijke bloemendijk- jes, mooi in te passen in het land schap! Toe maar! Het woonwagen centrum wordt netjes wegge werkt. Nu ook nog een 'mooie ge kleurde poort' aan de ingang van het kleine woonwagencentrum? Schaamteloos wordt er omgegaan dat er een groot aantal golfplaten van het zogenoemde hechtgebon- den asbestcementplaten in dit ge bied aanwezig zijn (PZC, 26 mei, onrust Asbest bij Axelse volkstuin tjes). Ook zijn stukken asbestpla- ten gevonden. Sinds 1 juli 2998 geldt voor particulieren een volle dig verbod voor (her)gebruik van asbesthoudend materiaal. Het be werken is gevaarlijk, omdat asbest vezels kunnen vrijkomen. Vervaet heeft eerst melding gedaan bij het meldpunt asbest van het ministe rie van Vrom. De ambtenaar vroeg o.a: „Is het particulier of rijks ei gendom?" Antwoord: 'Het terrein gio: kom je in een donkere en stof fige omgeving terecht onder water, dan weet je dat je buddy niet ver der dan twee meter bij je vandaan zit, namelijk aan het andere eind van het touwtje. En heb je hem no dig in noodgevallen, een ruk aan dat lijntje en hij is bij je. Kortom, voor nog geen 5 euro kan je een hoop ellende voorkomen. R. Burggraeve Noorderbaan 118, Vlissingen Dikke boeken In de PZC van 29 mei wordt enigs zins neerbuigend geschreven over maatschap op het spel zetten. De media gaan voorbij aan een groter gevaar. De EU bureaucratie streeft naar een Europese staat. Dat zal de nationale identiteiten wegvagen. Na de Tweede Wereld oorlog was er geen grotere drei ging. De Nederlandse bevolking staat niet alleen. Ook andere Europese landen zijn tegen welke verdere centralisering van macht. Immers alleen spreiding van macht houdt de macht bij het volk. Wim Boogaart Tuinstraat 1a. Rijen tPP- -«wis Een duiker verlaat het water bij Den Osse. Het vasthouden aan het buddy-systeem maakt volgens R. Burggraeve de onderwatersport veiliger. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema met een kleine bevolkingsgroep die men uiteindelijk liever kwijt dan rijk is. En dan maar krokodil lentranen wegpinken wanneer er ergens sprake is van discriminatie of onrecht? Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Handtekeningenactie De bospaden in het Axelse bos zijn niet toegankelijk voor oudere mensen, scootmobielen, rolstoe len, kinderwagens, hardlopers en zovoort (PZC, 26-05). De gemeen te Terneuzen vindt dat het zo moet blijven. Wij vinden dat het juist toegankelijk moet worden ge maakt voor elke burger. Met de zelfde intentie heb ik de heer Van Schaik al enkele jaren geleden ge vraagd de bospaden toegankelijk te maken voor elke burger. Als ik goed ben geïnformeerd doet de stadsraad dat sinds 2003. Eind maart 2007 heb ik per e-mail deze vraag voor de zoveelste maal ge steld en steeds was het antwoord: Het zijn laarzenpaden. Waarom vindt hij het nu barbaars om de ogen te sluiten en de afgelopen ja ren niet? Heeft het iets met publici teit te maken? L. de Visser Crijnssenstraat 12, Axel Asbest Carlo Vervaet heeft namens een aantal bewoners, geen gebruikers van volkstuintjes, geconstateerd is van de gemeente Terneuzen en het gebruik wordt gedoogd. De ge meente is als eigenaar verantwoor delijk wat er op het terrein ge beurt'. De ambtenaar vroeg om een monster te bezorgen bij de ge meente Terneuzen. Dit is gebeurd op 25 april 2007 met een ont vangstbevestiging. Daarna is er een brief afgegeven voor het colle ge van B en W met ontvangstbe vestiging door de ontvangende ambtenaar. Vervolgens een ont vangstbevestiging op 4 mei 2007. Volgens Van Schaik op donderdag avond 24 mei 2007 te Axel is hem daar nog niets van bekend. Waar om weet de heer van Schaik dat nog niet op dat moment? Lde Visser Crijnssenstraat 12, Axel. Onderwatersport De onderwatersport is inderdaad niet onveiliger dan fietsen (PZC, 26-05). Maar net als bij fietsen moet je je aan bepaalde regels hou den. En een daarvan is het befaam de 'buddy-systeem'. Ie duikt met z'n tweëen, en je komt terug met z'n tweëen. En daarvoor is geen technologisch vernuft nodig, maar een simpel stukje touw, de bud dy-lijn. Als 'oude' duiker vind ik het nog steeds jammer dat een op leidingsinstituut als de NOB niet blijft hameren op het gebruik hier van, en dat dit simpele stukje le vensreddend materiaal niet bij an dere organisaties wordt overgeno men. De voordelen ervan zijn le wetenschappelijke boeken op his torisch gebied: 'dikke pillen die aan veel Zeeuwen voorbijgaan'. Daar tegenover worden geschiede nisboeken gesteld die 'handzaam', 'toegankelijk' en 'voor een breed publiek interessant' zijn. Een zwart-wit tegenstelling, maar ten onrechte. 'Zeeland 1940-1945 deel 2' door Van der Ham (700 blz.) werd pri ma verkocht. 'Geen cent teveel' door Albert Kort over de Zuid-Be- velandse armenzorg (500 blz.) werd door de PZC uitgebreid be sproken en aanbevolen. Beide wa ren proefschriften. Ook bestseller 'De Ramp' door Kees Slager, hoe wel geen wetenschappelijk werk, telde 420 blz. Is dat 'handzaam'? In dit verband: waarom besprak de PZC het toegankelijke 'Helpt hen! Het zijn wezen' (160 blz) over de hulpverleners na de Wa tersnood van 1953 (hoofdauteur Anne-Marie Vinke-Vermazen) in oktober 2005 slechts in de editie voor Noord-Zeeland? Alsof er op de Bevelanden en in Zeeuws-Vlaanderen geen waters noodramp is geweest?! J. Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke EU-verdrag De media brengen naar voren (PZC, 29-05) dat Nederland het zich niet kan veroorloven een nieuw Europees verdrag te torpe deren. Dat zou de positie van Ne derland in de EU en zelfs het lid Eerste Kamer Met verbazing heb ik de reactie van Gert-Jan Bouterse van de SP gelezen over het gedoe rond de ver kiezing van Kees Slager tot Eerste Kamerlid (PZC, 30-05). Ik ben zelf lid van de SP en als ik mevrouw Lievaart, onze fractievoorzitter in de Provinciale Staten, hoor vraag ik mij nog steeds af hoe zij op de ze plaats terecht is gekomen. Als zij de kennis over Zeeland krijgt die Kees Slager al jaren heeft, zal ik de volgende keer op haar stem men en niet zoals de laatste keer op iemand uit de buurt die heel hard heeft gewerkt voor een plaats op de lijst en ook gekozen is. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Eerste Kamer 2 Woensdag 30 mei stond de zetel verdeling van de Eerste Kamer in de krant. Wat schetst mijn verba zing?? De Partij voor de Dieren stond niet in de verdeling. Deze partij heeft echter wel de eerste ze tel binnengehaald voor de Senaat. Graag zou ik dit niet onbelangrijke feit toch nog even vermelden. Na dat de partij eerst met 2 zetels in de Tweede Kamer is gekomen is deze trend nu doorgezet naar de Eerste Kamer. Te belangrijk om niet te vermelden, vind ik. Foutje van de redacteur zullen we maar denken. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11