Binnenland 'Regels euthanasie baby's te vaag' korting^ KuiikFitX llyK 028 Ook Hells Angels in Limburg zijn legaal 'Dolfijnen en walvissen stikken in visnetten' AUTOSERVICE PZC Woensdag 30 mei 2007 7 DEN HAAG - Kadavers van dolfijnen en walvissen liggen op het Plein voor de Tweede Kamer in Den Haag. De dode dieren moesten gisteren een actie van Greenpeace kracht bij zetten. De organisatie wil dat Nederland een voortrekkersrol neemt bij de bescherming van walvissen en dolfijnen. Volgens Greenpeace verdrinken er jaarlijks 300.000 zeezoogdieren in visnetten. foto Phil Nijhuis/GPD Artsen melden vanwege onduidelijkheid beëindigen leven niet. den haag - Artsen die het leven van een pasgeboren, ernstig zieke baby beëindigen, melden dat in het overgrote deel van de gevallen niet. Dat komt omdat nog altijd niet duidelijk is wanneer zij hier voor wel of niet strafbaar zijn. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan staatssecretaris Bussemaker van Volksgezondheid en minister Hirsch Ballin van Justi tie. Als een arts het leven beëindigt van een baby van wie vaststaat dat hij kort na zijn geboorte sterft en tot die tijd ondraaglijk lijdt, is de kans groot dat hij niet wordt ver volgd. Maar als de pasgeborene niet snel zal sterven, maar er geen kans is dat het 'ondraaglijke lijden' minder zal worden, is de arts niet zeker dat hij gevrijwaard is van ver volging. De overheid is daar vol gens de Gezondheidsraad niet dui delijk over, terwijl artsen wel dui delijke regels hiervoor nodig heb ben. Artsen melden euthanasie van baby's vaak niet omdat onduide lijk is wanneer ze strafbaar zijn en wanneer niet, schrijft de Ge zondheidsraad. Het advies van de raad is een eer ste aanzet tot meer duidelijkheid, maar de discussie is nog lang niet afgerond. In Groningen ontwikkel den artsen ruim een jaar geleden een protocol voor het beëindigen van het leven van pasgeborenen als zij een leven van ondraaglijk lij den in het vooruitzicht hadden. Zij stelden dat protocol op, omdat artsen in heel Nederland meer dui delijkheid wilden. Die voorschriften leidden in het buitenland tot veel ophef In Ne derland zouden baby's zomaar worden geëuthanaseerd, schreven buitenlandse kranten. Na de ophef stelde het kabinet in september vo rig jaar een commissie samen om te oordelen over euthanasie van pasgeborenen. Die commissie be staat uit drie artsen, een ethicus en één jurist, waarbij de drie art sen samen één stem hebben. Het gebeurt ieder jaar enkele tien tallen keren dat het leven van een pasgeboren baby wordt beëindigd. Slechts een paar gevallen worden gemeld. Volgens de deskundigen komt dat omdat het voor artsen lastig is aan te tonen dat er geen betere oplossing is dan het beëindi gen van het leven van een pasgebo ren baby. Het is moeilijk vast te stellen dat ze er beter aan doen een leven te beëindigen, dan om tot in het oneindige te proberen het lijden te verlichten. Maastrichtse rechter vindt afdeling geen criminele organisatie. maastricht - De afdeling van de Hells Angels in Limburg, de No mads, is geen criminele organisa tie. Dat bleek gisteren uit een uit spraak van de rechtbank in Maas tricht. Het rechtscollege reageerde negatief op een verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de stichting Hells Angels Nomads ver boden te verklaren. De Nomads bestaan feitelijk niet meer sinds 2004, toen bijna het he le chapter werd gearresteerd we gens de moord op drie clubgeno ten, onder wie 'president' Paul de Vries. De stichting is echter niet op een rechtsgeldige manier opge heven en bestaat dus nog. Het strafproces rond de drievoudi ge moordzaak is bijna afgerond. De rechtbank in Amsterdam ver oordeelde veertien Nomads tot zes jaar cel, wegens doodslag op De Vries. Het doden van de andere twee slachtoffers kon niet bewe zen worden, vond de rechtbank. Het OM, dat tegen de veertien ver dachten levenslang had geëist, ging in hoger beroep. In septem ber eiste het OM in beroep tegen twaalf van de veertien verdachte Nomads twintig jaar cel. Het OM gaat er nog steeds vanuit dat de drievoudige moord is gepleegd in het clubhuis van de Nomads in Oirsbeek. Ook de rechtbank in Maastricht neemt dat in het kader van de civiele zaak min of meer aan. De moordpartij kan de stich ting niet worden toegerekend, meent de rechtbank, omdat het niet om feiten gaat die structureel uit naam van de stichting zijn ge pleegd. Volgens het OM zijn de Hells Angels, de Nomads incluis, een organisatie die structureel mis drijven pleegt en een gevaar vor men voor de openbare orde. De rechtbanken in Amsterdam en Leeuwarden wezen eerder verzoe ken af tot het verboden verklaren van afdelingen van de Hells Angels (Amsterdam en Harlingen). PRIJ ao°/ NSLAG t Profiteer nu van spectaculair voordeel op banden, uitlaten, remmen en onderhoud. Kortingen tot maar liefst 40%! En altijd binnen zonder afspraak, klaar terwijl u wacht. 31* Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 08.00 -17.30 Zaterdag 08.00 -17.00 cj s?l ADRESSEN: www.kwik-fit.nl of bel: 0900-8698

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7