Milj oenenmeevaller gemeente Kapelle Passeerstroken voor betere doorstroming Buurt Burgh-Haamstede furieus over kaalslagplan van gemeente Wijk KruseVeer wordt 26 1 Woensdag 30 mei 2007 PZC B College kiest simpele oplossing voor drukke straat Oud-Vossemeer. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Twee passeerstro- ken moeten een einde maken aan de verkeersproblemen in de Mo lenstraat in Oud-Vossemeer. Het college kiest daarmee voor de goed koopste oplossing. De Molenstraat is één van de druk kere straten in het dorp, maar qua inrichting is hij helemaal niet op veel verkeer berekend. De straat is sowieso al niet breed en dan staan aan beide zijden ook nog eens au to's geparkeerd. Er ontstaan proble men met de doorstroming als van beide kanten auto's komen. Ook fietsers vinden het over het alge meen niet veilig in de straat, waar door ze vaak voor het trottoir kie zen. De gemeente presenteerde septem ber vorig jaar een plan tot herin richting, maar dat viel niet in goe de aarde bij de bewoners van de straat. Op de groenstrook naast de begraafplaats zouden 27 parkeer plaatsen worden aangelegd. In de straat mocht dan niet meer gepar keerd worden. Bewoners klaagden onder meer over het feit dat ze in de toekomst over zouden moeten In de Molenstraat in Oud-Vosse- meer worden 2 passeerstroken aangelegd, die de doorstroming van verkeer moet verbeteren. Het is de goedkoopste variant. De Molenstraat in Oud-Vossemeer is zo smal dat auto's elkaar niet kunnen passeren. foto Dirk-Jan Cjeltema gaan steken om bij hun auto te ko men en vreesden bovendien dat het plan zou leiden tot hard rij den, omdat de auto's die nu op de weg staan voor een natuurlijke rem zorgen. Anderen vonden dan weer dat éérr-van de weinige stuk jes groen in het dorp niet opgeof ferd mag worden voor een stel par keervakken. De gemeenteraad gaf het college de opdracht om een andere oplos sing te bedenken. Zodoende kwa men burgemeester en wethouders onlangs met vijf varianten op de proppen. Eén daarvan was de aan leg van een nieuw parkeerterrein aan de achterzijde van de begraaf plaats. Kosten daarvan: 80.000 eu ro. Het nadeel van deze optie is dat het sterk de vraag is of bewo ners dat eind wel willen lopen. Een andere variant, die uitging van het verleggen van de weg, kost te nog eens 10.000 euro meer. Aan het instellen van éénrichtings verkeer in de hele straat werd ook gedacht, maar het college heeft nu gekozen voor een veel minder dras tische oplossing, die nog eens stuk ken goedkoper is ook. Ter hoogte van de begraafplaats ko men zogeheten passeerstroken die de doorstroming moeten verbete ren. Dat gaat ten koste van een aantal parkeerplaatsen. Om dat te compenseren worden op de hoek van de Molenstraat en de Burge meester Versluijsstraat vijf nieuwe parkeerplaatsen aangelegd. Het is nog niet bekend wanneer de werk zaamheden worden uitgevoerd. Jaarrekening 2006 vertoont overschot van ruim 2,2 miljoen euro. door Willem van Dam KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft over 2006 een aantal meeval lers van in totaal ruim 2,2 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit de jaar stukken 2006, die gisteren aan de Kapelse gemeenteraad werden aan geboden. Hoe het geld wordt besteed, staat nog niet vast. Daarover beslist de gemeenteraad. Volgens wethouder J. Herselman (WD, financiën) le ven binnen het college van van B en W wel enkele ideeën over de bestemming van de meevaller. Zo wil het college een miljoen euro steken in de aanleg van het felbe geerde spoortunneltje dat de nieuwbouwwijk Zuidhoek moet verbinden met de dorpskern van Kapelle. Een zelfde bedrag wil het dagelijks gemeentebestuur reserve ren voor de realisering van een bre de school, die mogelijk op het oude veilingterrein aan het spoor komt. Daar worden ook woningen gebouwd. Het college van burgemeester en wethouders zal de raad ook voor stellen om 125.000 euro aan te wenden van de aanleg van twee kunstgrasvelden op het sportpark Het Groene Woud. Dat sportcom plex wordt vernieuwd en uitge breid. Het restant (eveneens 125.000 euro) wordt waarschijnlijk aangewend om de inwoners van Kapelle een korting van 25 euro per huishouden te geven op de af valstoffenheffing. Wethouder Herselman toonde zich gisteren ingenomen met het financiële resultaat over 2006. Hij PJJ Het dagelijks gemeentebestuur van Kapelle wil de meevaller on der meer gebruiken voor de fi nanciering van een spoortunnel tje en een brede school. waarschuwde echter, dat Kapelle zich niet te rijk mag rekenen. Het merendeel van de meevaller vloeit voort uit éénmalige extraatjes: slechts 189.000 euro wordt aange merkt als structureel. De voornaamste meevallers kwa men voort uit de verkoop van ge meentelijke eigendommen (d' Ouwe Schole aan de Biezeling- sestraat en gronden aan het Kerk plein, Hillewerfweg en Van der Biltlaan). Verder kreeg de gemeen te meer dividend van Delta NV en van de Bank Nederlandse Gemeen ten dan waarop was gerekend. An dere meevallers waren de inkom sten uit bouwleges, lagere rentelas ten en lagere salariskosten. De financiële positie van Kapelle oogt voor de komende jaren vrij gunstig. I11 de voorjaarsnota die gis teravond door de gemeenteraad werd behandeld, staat dat Kapelle in de periode 2008-2011 vrijwel niet tegen begrotingstekorten aan loopt. Gemeentesecretaris vertrekt uit Kapelle KAPELLE - Gemeentesecretaris A. Unk van Kapelle vertrekt naar Wassenaar. Daar gaat zij dezelfde functie vervullen. Unk was vier jaar werkzaam in Kapelle. Onder haar leiding maakte de organisatie enkele belangrijke ontwikkelingen door. Zo werd een ander organisa tiemodel ingevoerd en werden de eerste stappen gezet om te komen tot digitalisering van de gemeente lijke dienstverlening. Wijnproeverij aan de Goese Veste GOES - Wijnproevers en -liefheb bers kunnen zaterdag terecht bij Rosé aan de Veste, een wijnproeve rij gehouden door Wijnhandel Do- minicus uit Goes. Op het terras van café Baarends, Voorstad 21, staan witte wijnen, zomerse lichte rode wijnen en rosé gereed. Aan vang van de proeverij is om 13.00 uur. Meer informatie via Wijnhan del Dominicus: 0113-216119 Pinksterconcert van Vox Jubilans in Kapelle KAPELLE - Dirigent Arie Loonstra en organist Marco den Toorn lei den zaterdag het pinksterconcert van Vox Jubilans in de Hervormde Kerk van Kapelle. Daarnaast treedt jongerenkoor Laudate Dominum op. Dirigent Paul Heijboer en orga nist Wouter van der Wilt begelei den dit koor. De collecte is voor Zeeland helpt vluchtelingen in Cartagena in Co lombia. Aanvang om 19.30 uur. Zeeuwse Zonnebloem houdt informatieavond 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Natio nale Vereniging De Zonnebloem houdt donderdag in het Heer Hen drikhuis in 's-Heer Hendrikskinde ren een informatieavond. Fons Dickens, districtshoofd van Zonnebloem Zeeland, geeft een presentatie. Ook de Goese afdeling van de Zonnebloem is aanwezig. Aanvang om 19.30 uur in het Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18. EEG-ensemble speelt in 't Kerkje van Ellesdiek ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El lesdiek is zaterdagmiddag geo pend. Het EEG-ensemble speelt za terdag enkele stukken. Dit ensem ble bestaat uit twee muzikanten die meerdere instrumenten bespe len. In de kerk is de overzichtsten toonstelling Te kust en te keur te zien van de Middelburgse kunste naar Antoine Mes. De tentoonstel ling laat zestig jaar werk zien van Mes. Aanvang om 13.30 uur. Informatieochtend in Goes over whiplash GOES - Whiplashpatiënten vertel len morgen in het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes over whiplash. Het Whiplash Informatiecentrum Europa houdt een informatiebij eenkomst, waar wordt ingegaan op behandeling van whiplash en juridische afhandeling. Aanvang om 10.00 uur. Meer infor matie via 0167-567860 of de websi te www.whiplash-info.eu. Gemeente wil bomen en planten weghalen ondanks protest. BURGH-HAAMSTEDE - Een me- vrouw uit de Oosterscheldelaan bij Burgh-Haamstede laat de bo men en planten voor haar deur met alle plezier zien. Ze staan in de strook tussen de weg en haar tuin. Het meeste heeft ze er zelf neergezet. „Wat te groot werd voor de tuin, verplaatsten we naar hier." Daarvóór onderhield ze de strook ook al. Ze is niet de enige die zo te werk ging. Veel buurtbewoners on derhouden de stroken zelf Tot ge noegen van de gemeente, bena drukken ze. Als het echter aan de gemeente Schouwen-Duiveland ligt, verdwijnt de begroeiing in het najaar. Volgens het groenkwaliteitsplan moeten tientallen bomen en strui ken tegen de vlakte en komen daar gras en nieuwe bomen voor in de plaats. „Totale waanzin", noemt bewoonster Yvonne Don dat plan. „Het is duidelijk gemaakt achter een bureau. Niemand vindt dit een verbetering. Waarom dan veranderen?" Daarmee snijdt ze het volgende probleem aan. De ge meente had best willen luisteren naar de bewoners, stelt ze. Maar ja, tijdens de inspraakronden kwam bijna niemand opdagen. Het maakt de buurt nog bozer. Don: „Die inspraakavonden wer den voor elk dorp netjes aangekon digd bij de gemeenteberichten. Maar deze niet. We wisten van niks. Een procedurefout dus, die goedgemaakt moet worden." Een tweede inspraakkans was in Serooskerke en werd aangekon digd met 'inloopavond voor dis trict west'. „Er stond niet eens bij dat die ook voor ons was. Hoe konden wij dat weten?" Uit de lage opkomst concludeerde de gemeente dat de betrokken heid in de wijk gering was. Dat blijkt niet uit een rondje door de buurt. Reimerswaal en Arcus tekenen overeenkomst invulling veerplein. door Luc Oggel KRUININGEN - KruseVeer. Zo gaat de nieuwe woonwijk die de ko mende jaren zal verrijzen op het voormalige Veerplein in Kruinin- gen heten, Gisteren is die naam of ficieel bekendgemaakt en is de sa menwerkingsovereenkomst tussen Arcus Projectontwikkeling en de gemeente Reimerswaal met hand tekeningen bekrachtigd. Op het plein komen 250 wonin gen; 180 huizen en 70 appartemen ten, zowel koop als huur. Als alles volgens planning verloopt, kun nen de sleutels eind 2009 in de slo ten worden gestoken. Volgens directeur G. Habets van Arcus zijn er al een paar honderd aanmeldingen, met name voor de appartementen en dat terwijl de woningen nog moeten worden ontworpen. Tot nu toe is er alleen een stedenbouwkundig plan, waar wel de indeling van de toekomsti ge wijk op is te zien, maar nog niet hoe de huizen er precies uit gaan zien. Wel is duidelijk dat er volgens het Voorstraat-model zal worden gebouwd. Dat wil zeggen: traditionele ritmiek en verhoudin gen, maar een eigentijdse, moder ne uitstraling. Ook komen er on der meer een unieke soort dijkwo ningen. De meeste aanmeldingen komen uit de gemeente Reimerswaal zelf „Logisch, want we hebben tot nu toe alleen daar nieuwsbrieven ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68