Gemeente iyTto de steigers richt blik op omgeving Ouderenadviseurs hoog op prioriteitenlijst PZCI25 SCHOUWEN-DUIVELAND 41 Vrouwelijk wm Provincie eist lagere tarieven van Delta Woensdag 30 mei 2007 Verkerk uitgeschakeld in eerste ronde Roland Garros Tip? redzzee@pzc.nl Provinciale visie op openbare ruimte noopt tot actie. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil een eigen om gevingsplan ontwikkelen. Het is de bedoeling een integrale visie op te zetten, een aanvulling op wat reeds op papier staat met betrek king tot het buitengebied. In het provinciaal omgevingsplan is op een rijtje gezet wat in de vi sie van het provinciebestuur wel en niet kan in de openbare ruim te. Ruimte is - zelfs in Zeeland - een schaars goed. Daarom moet je er in de visie van het provinciebe stuur zorgvuldig mee omgaan. Dat omgevingsplan én de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) nopen de gemeente Schouwen-Duiveland tot heel goed nadenken over wat zij pre cies wil met de openbare ruimte op het eiland. Uiteindelijk moet dat resulteren in een eigen eilandelijk omgevings plan. Dat biedt in de visie van het gemeentebestuur aantrekkelijke mogelijkheden. Lopende plannen kunnen bij elkaar gebracht, met el kaar gecombineerd worden. Dat maakt Schouwen-Duiveland dan weer aantrekkelijker voor toerist en recreanten en toekomstig bewo ner. Hoe het omgevingsplan Schou wen-Duiveland eruit moet gaan zien is nog niet helemaal duidelijk. Er wordt al geruime tijd gewerkt De gemeente Schouwen-Duive- land wil - op termijn - een eilan- delijke vertaling maken van het omgevingsplan van de provincie Zeeland. aan het actualiseren van de be stemmingsplannen buitengebied. In de loop van dit jaar wil de ge meente op een rijtje gaan zetten wat aan die visie op het buitenge bied toegevoegd moet worden om te komen tot een concreet omge vingsplan voor Schouwen-Duive land. Wat daar ook uit komt, de plan nen vervat in de Regiovisie Schou- wen-West moeten - vindt het ge meentebestuur - in ieder geval uit gevoerd worden. Hetzelfde geldt voor reeds in gang gezette woning bouwprojecten als Poortambacht 11 en Noorderpolder, beide in de omgeving van Zierikzee. Daarbij wordt aangetekend dat bei de nieuwbouwplannen onder meer door het provinciaal omge vingsbeleid vertraging hebben op gelopen. De start van het bouwrijp maken van Noorderpolder II is uitgesteld tot december dit jaar. Voor wat be treft Poortambacht 11 geldt dat de start van de bouwwerkzaamheden enkele maanden vertraging heeft opgelopen hetgeen betekent dat de oplevering van de eerste wonin gen niet eerder dan in 2008 plaats zal vinden. De procedures rond de bouwaanvragen zijn in volle gang. Anders ligt het voor wat betreft het opnieuw invullen van vrijko mende locaties. De gemeente Schouwen-Duive land wil daar ruimtelijke randvoor waarden voor opstellen. Ook wil de gemeente zich nog buigen over de vraag hoe omgegaan dient te worden met de wat grotere op te vullen 'gaten'. De gemeente wil hierover half 2007 helderheid hebben. Vooruitlopend op het te ontwikke len omgevingsplan werkt de ge meente aan een nieuw milieube leidsplan ZIERIKZEE - Het was een kantoorpand en het wordt een mini-appartementencomplex. Gebouw de Pasternoster op de hoek van de Paternosterstraat en de Meelstraat staat in de steigers. Het pand gaat na de verbouwing plaats bieden aan drie appartementen voor mensen met een verstandelijke handicap. foto Marijke Folkertsma College van B en W ziet belang in van deskundig advies aan ouderen. door Cornelleke Blok zierikzee - De ouderenadvisering in Schouwen-Duiveland lijkt van de grond te komen. Het college van B en W heeft het onderwerp hoog op het prioriteitenlijstje staan en wil structureel subsidie gaan verlenen aan de adviseurs. Dat liet wethouder G. Houteka mer (SGP, welzijn) gisteren weten, in reactie op een brief van de se niorenraad. De seniorenraad pleit al een aantal jaren om ouderenadviseurs aan te stellen in de gemeente Schou wen-Duiveland. Onlangs kwam er schot in de zaak. Uit een proefpro ject van het Welzijnshuis bleek dat er inderdaad behoefte is aan ouderenadviseurs. Deze deskundi gen bezoeken ouderen aan huis om ze te informeren over wonen, zorg en welzijn. Zo kunnen ze ook problemen signaleren. Dankzij een gift van 15.000 euro van het Oranjefonds vorige maand, kan het Welzijnshuis na de zomer acht ouderenadviseurs opleiden. De seniorenraad is erg blij met de vorderingen, zegt voor zitter J. de Graaf Maar, er is structureel geld nodig, willen de adviseurs hun werk goed kunnen blijven doen. De Graaf: „In de toekomst is er bij voorbeeld geld nodig voor nieuwe computers. We willen graag weten hoe dat geregeld is en of de ge meente bijspringt." „De seniorenraad heeft ons daar te recht op gewezen", vindt Houteka mer. „Ik ondersteun het principe van preventief huisbezoek voor ouderen van harte. Het is een goe de manier om de zorgvraag van mensen in beeld te krijgen en om voorlichting te geven over het ge bruik van gemeentelijke regelin gen. De gift van het Oranjefonds is De seniorenraad adviseert het college van B en W om structu reel subsidie te verlenen aan ouderenadviseurs. Het college ziet daar ook het belang van in. een groot gebaar. Het heeft het be lang ingezien van de ouderenadvi seurs. Met dat geld kunnen de ad viseurs beschikken over laptops, zodat ze kwalitatief goed werk kunnen leveren." Houtekamer is het daarom eens met de seniorenraad. „Er moet een vervolg op komen. We zijn nu bezig met de begroting. Daarop zal een bedrag staan, waarmee struc tureel voortgang gegeven kan wor den aan het project. Maar, de be groting moet nog wel ter goedkeu ring voorgelegd worden aan de ge meenteraad. Dat gebeurt in no vember." Hoeveel geld precies be schikbaar gesteld wordt voor het werk van de seniorenadviseurs, kon Houtekamer nog niet zeggen. ZEEUWSE Tip? redactie@pzcnl „Linksaf!", klonk het als een be vel. En wat deed de autorijder in opleidingHij draaide toch naar rechts. „Naar de andere rechter kant!", riep de rijinstructeur, de wanhoop nabij. Dat werkte wel. Maar het zou nooit meer goedko- men tussen die twee. Jonge man", sprak de rijinstructeur hem na afloop van de rit moeder lijk toe, „jij hebt last van te veel vrouwelijke hormonen. Ik geef je geen les meer". Hij bood ook een oplossing: „Je kunt het nog een keer proberen, bij mijn collega." En wie bleek die collega te zijn? Een vrouw. En de autorijder in opleiding? Die slac.gde, direct.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59