Stoere, pure paardenkracht Politie pakt overvaller op Veel belangstelling voor harmonie Aantal schatgravers stelt teleur Zelf eenvoudig digitale tv installeren? z pzc Dinsdag 29 mei 2007 1 7 Tientallen Vlaamse trekpaarden namen deel aan de strijd om de Grote Prijs van Eede. foto Wim Kooyman Zevenjarige witte merrie uit Waregem blijkt de sterkste. door Frank Cijsel eede - Enkele tientallen jaren gele den stonden ze overal in de Vlaam se weilanden te pronken. Maar de oersterke trekpaarden met hun sokken en stompstaart zijn vervan gen door massa's paardenkrachten in de vorm van moderne tracto ren. Zondag konden de stevige viervoeters toch nog een keer wor den bewonderd, tijdens de tiende editie van de paardentrekwed- strijd nabij het Dorpsplein in Ee de. Wie de wedstrijd won was niet zo belangrijk. De liefde voor de vier voeter stond voorop. Menners hiel pen eikaar wanneer het tuig het begaf. En het mee helpen leiden van het paarden in het trekken van de slee met ballast in de vorm van zakjes zand, was heel gewoon. Het publiek genoot van de parade van de stoere en sterke dieren. Speaker en kenner Pol van de Vij ver gaf de toeschouwers intussen een soort college over het trek paard. Al ruim voor aanvang was op af stand het gehinnik te horen. De kolossen hadden er duidelijk zin in. De spieren werden losgemaakt en met dat losrijden laadden de paarden zich op, toelevend naar de climax: het echte werk. Want, verzekerde Van de Vijver: „Dat doen ze graag. Wat dat betreft zijn het net mensen." Hij verwelkomde de winnaar van de eerste editie, Eedenaar Robert Vermeire met Bea van de Zwaan straat vol enthousiasme en stelde vervolgens de jury voor; de Vla mingen Roland van Hulle en René van Dierendonck en Levien Nijs- sen uit Biervliet. Rond de klok van twee barstte het trekgeweld los. In het gezelschap van dertig krachtpatsers stonden de twee paarden van Jac van Gorp en men ner Adrie Provoost, die zijn oplei ding in het ringrijden genoot, voor de taak de eer van de streek hoog te houden. Helaas liet zijn Katja het meteen afweten. Ze kreeg de slee niet in beweging. De hele trukendoos ging open. Er werd met het dier gepraat en stre lingen moesten tot kalmte manen. Het mocht niet baten. Het leverde aan het eind van de middag wel de pechprijs op. Rika, ook van Van Gorp, overleefde twee rondes, maar bij een gewicht van bijna dui zend kilo moest ze het laten afwe ten. Na een schifting van het gezel- m Tientallen oersterke Vlaamse trekpaarden streden in Eede on der het oog van honderden en thousiaste toeschouwers om de Grote Prijs van Eede. schap begon de échte krachtme ting. Het gewicht werd stelselma tig opgevoerd en voor de laatste trek bleven negen Vlaamse trek paarden over, waaronder Gino en Jef van eigenaar Tim Stessens uit de Belgische Kempen. Daar voe ren ze afgezaagde boomstammen af uit de bossen en ze golden dan ook als favoriet voor de Grote Prijs van Eede. Maar uiteindelijk wist Ivan de Cor- te uit Waregem met de merrie Marquise de prijs binnen te halen. Op de 7-jarige witte Boulonnais stond geen maat. Dit stoere, stati ge witte paard stamt uit Noord- West-Frankrijk en is een zeer oud ras. Volgens Van de Vijver werd dit paard veelvuldig ingezet voor vistransport in de haven van Bou logne. De tweede plaats in Eede ging naar Davy Beeckman met ruin Fred, derde werd Stessens, de win naar van vorig jaar, met Gino. Wf' I -A Ws? wei Statenvergadering O Provinciale Staten JËI Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ IIU the multi-utility company Belg moet diep in de buidel tasten terneuzen - Een 18-jarige Bel- gische automobilist is gistermor gen op de Guido Gezellestraat in Terneuzen betrapt op een snel heidsovertreding. De automobilist reed 92 kilometer per uur, terwijl 50 kilometer is toe gestaan. Hij kreeg hiervoor een schikking aangeboden van 400 euro, die hij uiteindelijk betaalde. Man dreigt op A58 van viaduct te springen goes - Een man die zichzelf van het leven dreigde te beroven, heeft zaterdagochtend voor consternatie op de A58 gezorgd. De man wilde omstreeks elf uur van het viaduct bij 's-Heer Arendskerke springen. De politie wist hem te overmeeste ren en droeg hem over aan hulp verleners. In verband met het inci dent werd de A58 tussen Goes en Middelburg een uur afgesloten. Paardenmarkt eeuwen traditie in Zierikzee zierikzee - De Zierikzeese Paar denmarkt houdt toch al eeuwen lang stand. In 1389 werd de eerste officiële jaar- en paardenmarkt in Zierikzee gehouden. Woensdag 6 juni is het weer zover. Theatergroep Kamak, oude am bachten, een minikermis en Zeeuwse trekpaarden zijn enkele van de ingrediënten. terneuzen - De politie heeft het pinksterweekeinde te maken ge had met een aantal geweldsdelic ten. Zondagavond omstreeks negen uur hebben politie-agenten op de Herengracht in Terneuzen een 27-jarige man uit die stad aange houden. Kort tevoren had hij in een woning in de Dijkstraat een ge wapende overval gepleegd. Hij was de woning binnengedrongen en bedreigde de bewoner met een mes. Het is nog onduidelijk wat hij buit maakte. Het politieonderzoek loopt nog. In de vroege zondagochtend raak te een jongen van 19 uit Terneu zen gewond bij een vechtpartij in de Lange Kerkstraat. Met een 18-jarige vriend kreeg hij in de Nieuwstraat een woorden wisseling met een man. Korte tijd later werden de twee achterhaald door drie mannen, die hen begon nen te slaan. In Vogelwaarde werd zondagoch tend een 27-jarige Hulstenaar aan gehouden nadat hij een horecaon dernemer met de dood had be dreigd. terneuzen - De muziekvereniging De Vliegende Hollander in Terneu zen hield zaterdag voor het eerst open huis. De belangstelling was groot, er kwamen ruim honderd mensen een kijkje nemen. Jolanda Jasperse (ledenwerving) was daar erg tevreden over. „Zeker omdat er een aantal mensen zeer geïnteresseerd was om zich bij ons aan te melden. En dat was toch het doel van deze dag." Tijdens het open huis presenteerden de ze ventig leden zich in verschillende gezelschappen en met verschillen de optredens. De vereniging telt vier disciplines: een harmonieor kest, een slagwerkgroep, een leer ling slagwerkgroep en sinds kort een jeugdorkest. Ze traden alle maal op. Tussen de bedrijven door werd een muziekquiz gehouden. Er waren spelletjes voor de kinde ren en er werd een verloting ge houden. Belangstellenden konden ook zelf een deuntje meespelen met de muzikanten. cadzand - Slechts een handjevol kinderen kwam zaterdagmiddag opdagen voor de wedstrijd schat graven op het strand bij strandpa viljoen De Molen aan de Zwarte- polderweg in Cadzand-Bad. Met de wedstrijd werd het strandsei- zoen geopend. Volgens Jan Bis schop van het paviljoen werd de geringe belangstelling niet alleen veroorzaakt door het mindere weer, maar ook door een gebrek aan publiciteit. „Daar ben ik zeer teleurgesteld over. Dit is een gemis te kans." De gemeente Sluis be schikt voor het derde jaar op rij over de schoonste stranden. De blauwe vlaggen, die onlangs wer den verworven, symboliseren de inspanningen die dat vergt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75