Schatgraven op het strand de kijkkamer Multifocale perfectie College stemt in met uitbreidingsplan Hotel Goes Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? Ringrijders van Gapinge en Oostkapelle promoveren Ontspannen zien op alle afstanden Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^" 4 BPZC Dinsdag 29 mei 2007 1 9 Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ i the mUltl-Utlilty company door Willem van Dam GOES - Hotel Goes Van der Valk mag van het dagelijks gemeentebe stuur zijn uitbreidingsplannen uit voeren. Het hotel, gelegen aan de Anthony Fokkerstraat in Goes, wil zijn capa citeit aanzienlijk vergroten. Dat is nodig om aan de stijgende vraag door onze correspondent Marlies Lampert OOSTKAPELLE - De spanning bij de eersteklaswedstrijd ringrijden in Oostkapelle afgelopen zaterdag zat meer in de vraag 'wie gaan er de graderen?' dan 'welk drietal pro moveert?'. Na vijf beurten kreeg Gapinge 4 de groene sjerp uitge reikt als teken van het leiderschap en die koppositie behielden ze zon der enige moeite tot het eind. Halverwege de wedstrijd stonden de thuisrijders van Oostkapelle I op een tweede plaats met één ring voorsprong op Zoutelande I. 's Middags liep Oostkapelle nog verder uit op Zoutelande I en hield die tweede plaats keurig vast. Gapinge 4 met 86 van de 90 rin gen en Oostkapelle I (83 ringen) zien we volgend jaar terug in de ereklas. Na twintig beurten stonden Aagte- kerke II, Gapinge 6 en Zuid-Beve land I met gelijk aantal ringen on deraan in de wetenschap dat de twee onderste drietallen degrade ren naar de tweede klas. De Zuid-Bevelanders raakten als eer sten steeds verder achterop. Pas in de laatste beurt viel de beslissing en kwam Aagtekerke II één ring achter (72) op Gapinge 6 (73), wat betekent dat zij met Zuid-Beve land (68 ringen) mee degraderen naar de tweede Klas. Michiel Joziasse van Oostkapelle en Paul van den Broeke van Gapin ge staken als enige alle dertig rin gen. In een korte kamp stak Jozias se de 26 millimeter en werd voor de derde keer in zijn carrière per soonlijk kampioen van de eerste klas. De bijbehorende beker, date rend uit 1966, is nu zijn eigendom. Agenda ringrijden: Dinsdag 29 mei ringrijden 'Derde Pinksterdag' in Koudekerke op het Dorpsplein, 7.30 tot 18.00 uur; in Nieuwland, Achter de Kerk, 8.00 tot 17.00 uur; in Oostkapelle in de J. de Pourckstraat, 8.00 tot 17.30 uur; in Souburg op het Oranjeplein, 8.30 tot 17.00 uur. naar hotelkamers te kunnen vol doen. Het aantal kamers wordt met 40 uitgebreid: van 120 naar 160. Ook komen er nieuwe verga derzalen bij. Tevens is er behoefte aan extra opslagruimte. De plannen voorzien voorts in de aanleg van onder meer een dieren- parkje en een waterpartij. De uit Strandseizoen officieel van start in Kamperland. door Willem van Dam KAMPERLAND - Een waterig zonne tje en een fris windje uit zee. Echt strandweer was het zaterdag niet, maar toch heerste er in en rond het strandpaviljoen De Banjaard bij Kamperland alom tevreden heid. Zeeland heeft de schoonste stran- breiding zal in vier fasen worden uitgevoerd. De bedoeling is om er in oktober mee te beginnen. Het college van B en W is bereid plano logische medewerking te verlenen, zo blijkt uit een voorstel aan de ge meenteraad. De raadscommissie Grondgebied praat er morgen avond over. den van Nederland, en dat zal de wereld weten ook, kondigde recrea tiegedeputeerde H. van Waveren aan tijdens de officiële opening van het strandseizoen 2007. Om die fraaie en schone Zeeuwse stranden extra onder de aandacht te brengen van de (buitenlandse) toerist, is een promotiecampagne in gang gezet. Dat gebeurt in sa menwerking met de Zeeuwse kust- gemeenten en de provincie. Natuurlijk wapperde zaterdag op het strand bij De Banjaard fier de Blauwe Vlag, die de gemeente Noord-Beveland recent kreeg toe gewezen. Zo'n Blauwe Vlag garan deert de badgast een schoon én veilig strand. Nu ook Noord-Beveland zo'n kwa liteitskeurmerk heeft gekregen, wappert de Blauwe Vlag aan alle Zeeuwse zandstranden. Na een demonstratie door de red dingbrigade gaven gedeputeerde Van Waveren en wethouder P. de Putter van Noord-Beveland za terdag beiden het startsein voor het strandseizoen. Zij moesten daarvoor overigens diep door de knieën. Samen met enkele tien tallen kinderen groeven zij met kleurige schepjes naar een aantal 'schatten' die in het zand van een afgezet stukje strand verborgen wa ren. Echte schatkisten werden er niet gevonden, wel briefjes die recht gaven op een aardig presentje, variërend van een spelletje Rum- mikub tot een pakketje Zeeuws bier. passie voor brillen Segeersstraat Middelburg T 674004 xondeg en msendeg gesloten Wilt u ook multifocale brillenglazen waarvan u nauwelijks merkt dat u ze draagt? Dat is echt mogelijk dankzij Relaxed Vision van Carl Zeiss. Relaxed Vision is een digitaal meetsysteem dat niet alleen uw sterkte maar ook uw persoonlijke meetgegevens direct verwerkt in hightech Zeiss brillenglazen. Storende visuele afwijkingen worden zo tot een minimum beperkt en kijkgebieden optimaal afgestemd aan uw ogen én uw kijkgedrag. Kom vrijblijvend langs of maak een afspraak en ontdek de mogelijkheden van ontspannen zien. Kinderen graven ter gelegenheid van de opening van het strandseizoen naar verborgen 'schatten' foto Willem Mieras Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73