Binnenland 'Generaal pardon is erger dan gedacht' Zij die mogen blijven en zij die moeten vertrekken KRAS.IML HOTEL SUNRISE RESORT HOTEL GRAND HABER KIRIS ALINDA BEACH RESORT*** i ,;s* - waarom zou je verder zoeken 6 Dinsdag 29 mei 2007 pzc PW schrikt van maatregel; blijdschap bij hulporganisaties. door Floor Ligtvoet den haag - Het generaal pardon is nog erger dan PW-Kamerlid Siet- se Fritsma had gedacht: „Ik ben me kapot geschrokken. Het is dra matisch." Dieven, mishandelaars en geweld plegers die net geen maand gevan genisstraf kregen, hebben straks tot afgrijzen van de oud-medewer ker van de Immigratie- en Natura lisatiedienst gewoon een verblijfs vergunning. En familieleden van de vluchteling die onder het par don valt, krijgen als zij voor 13 de cember vorig jaar naar Nederland zijn gekomen, ook een permanent verblijf'cadeau', zegt het Kamerlid zuur. Terwijl de rechtse politicus zich druk maakt, overheerst bij vluchte lingen- en asielzoekersorganisaties juist grote opluchting en vreugde. Het pardon van staatssecretaris Al- bayrak van Justitie is een 'barmhar tige regeling', meent Anton van Kalmthout, de Tilburgse hoogle raar straf- en migratierecht. Al zal dit generaal pardon niet alle discus sies en onduidelijkheden in de kiem smoren, vreest hij. Net als de hoogleraar is directeur John van Tilborg van Inlia, de hulporganisatie voor asielzoekers, kritisch over sommige uitzonde ringsregels. Hierdoor krijgen vreemdelingen die onder de oude vreemdelingenwet vallen, toch geen verblijfsvergunning. „Ik snap Staatssecretaris Albayrak wil snel overgaan tot uitzettingen. dat oorlogsmisdadigers hier niet mogen blijven", zegt Van Tilborg. „Wij willen hier ook geen crimine len." Maar de regel dat hun familie leden per definitie ook uitgesloten worden van het pardon, verbaast hem. „Moeten kinderen boeten voor de daden van hun vader of moeder?" Daarbij zijn velen die onder de zogeheten iF-regel val len, de uitsluitingsgrond voor oor logsmisdadigers, alleen nog maar verdacht „Het gaat om een groep van negenhonderd man", weet de pw Hoogleraar Van Kalmthout spreekt van barmhartige rege ling, maar hij voorspelt nog veel geharrewar en een aantal rechts zaken. Inlia-directeur. „Pas drie van hen zijn echt veroordeeld." Daar zitten ook onschuldigen bij, vult Van Kalmthout aan. „Het is een moeilijk punt. Hier gaat nog geharrewar over ontstaan", voor spelt hij. Net als bij de regel dat iemand met langer dan een maand gevangenis straf niet meer in aanmerking komt voor het pardon. „Hierin wijkt het pardon flink af van de vreemdelingenwet. Dit is een aan zienlijke aanscherping." Hij ver wacht dat vreemdelingen over de ze zaken naar de rechter zullen stappen. Het lastige van mensen die van oorlogsmisdaden worden ver dacht, is dat zij veelal niet kunnen worden teruggestuurd naar het land van herkomst, waar hen folte ring wacht. Om die reden verbiedt het Europees Verdrag van de Rech ten van de Mens en het vluchtelin genverdrag uitzetting naar bepaal de landen. Toch vormt het criminele verle den van vreemdelingen niet het enige heikele punt, aldus Van Til borg. Flet is ook moeilijk uit te leg gen dat het pardon alleen geldt voor vreemdelingen die sinds 2001 onafgebroken in Nederland zijn ge weest. „Mensen die werd verteld te ver trekken, dat deden en bijvoor beeld tevergeefs in België of Duits land aanklopten en werden terug gestuurd, zijn ervan uitgesloten." Degenen die weigerden te vertrek ken, daarentegen, en de illegaliteit indoken, krijgen nu wel een ver blijfsvergunning. door Floor Ligtvoet Zo'n 25.000 tot 30.000 vluchtelingen krijgen verblijfsvergunning. den haag - Het kabinet is akkoord met het generaal pardon. Tussen de 25.000 en 30.000 vluchtelingen krijgen binnenkort een verblijfsver gunning. De vier belamgrijkste vra gen op een rij. Wie zijn de gelukkigen? Alle vluchtelingen die voor 1 april 2001 onder de oude vreemdelin genwet asiel aanvroegen, in Neder land bleven en er vandaag nog zijn. Ook familieleden van dege nen die onder het pardon vallen en die voor 13 december 2006 naar Nederland zijn afgereisd, krijgen een permanente verblijfsstatus. De persoon die onder het pardon valt, hoeft in dat geval niet aan de inkomenseis van 125 procent van het minimumloon te voldoen om zich met zijn gezin te herenigen. Wie vallen er nog af? Vreemdelingen die zich, ondanks dat zij aan de voorwaarden van het pardon voldoen, schuldig heb ben gemaakt of verdacht worden van oorlogsmisdaden of misdaden tegen de menselijkheid. Ook hun familieleden worden afgewezen. Verder mag degene die in aanmer king komt voor het pardon in Ne derland niet zijn veroordeeld voor een misdrijf waar hij minstens één maand gevangenisstraf voor heeft gekregen. Veelplegers van kleine vergrijpen (bijvoorbeeld winkel diefstallen) worden ook geweerd. De taakstraffen die zij kregen, wor den omgerekend in gevangenis straf. Komt het totaal boven één maand uit, dan krijgen zij geen 'Veelplegers van kleine vergrijpen worden ook geweerd' permanente verblijfsvergunning. Misdrijven kunnen overigens wel verjaren. Een gepleegd zeden-, drugs- of geweldsdelict verjaart na tien jaar, andere delicten na vijf jaar. Maar wie bij herhaling grof de fout is ingegaan of daarvan wordt verdacht, wordt geweigerd. Ook als inlichtingendiensten, zo als de AIVD, een vreemdeling als een gevaar voor de nationale veilig heid beschouwen, kan zijn perma nente verblijf worden afgewezen. Wie in verschillende procedures verschillende identiteiten heeft op gegeven waarvan is gebleken dat ze verzonnen zijn, krijgt eveneens geen verblijfsvergunning. Als er nog twijfel over de identiteit be staat, dan mag de vreemdeling wel schoon schip maken. Hij kan dan op basis van de juiste gegevens als nog onder de pardonregeling val len. Wanneer gaat het pardon in? Eerst moet de Tweede Kamer nog instemmen met het generaal par don. Dat doet het naar verwach ting heel binnenkort. Vervolgens wordt de regeling gepubliceerd in de Staatscourant. Twee dagen daar na wordt de regeling van kracht. Aanvankelijk krijgen de vreemde lingen een verblijfsvergunning voor een jaar, daarna krijgen zij, als ze geen zware overtredingen be gaan, een permanent verblijfsdocu ment. Wat gebeurt er met hen die niet onder het pardon vallen? Zij moeten Nederland verlaten. Als zij niet zelfstandig vertrekken, dan worden zij gedwongen uitge zet naar het land van herkomst. Dat doet de Dienst Terugkeer 8c Vertrek van het ministerie van Jus titie. Verblijf in luxe 5-sterren hotel! Vertrekdata: woensdag 13 en 20 juni Het mooie en vooral ook luxe 5-sterren Hotel Dinler ligt op ca. 100 m afstand van het privé- zandstrand. Direct voor het hotel bevindt zich een bushalte waarmee u o.a. naar het centrum van Alanya kunt. Het hotel beschikt over een televisieruimte, discotheek, winkeltjes, buffet restaurant met buitengedeelte, cafetaria en diverse bars. Er is tevens een spa-center met kap salon, jacuzzi, sauna,Turks stoombad, massage, vitaminebar en een binnenzwembad. Verder is er een riant buitenzwembad met aquapark en diverse sportfaciliteiten zoals tennis, voetbal, beachvolleybal en tafeltennis. Aan het strand kunt u ook gebruik maken van de aanwezige watersportmogelijkheden.Tevens word er regelmatig voor entertainment gezorgd. II verblijft o.b.v. all inclusive. Reisnummer TZ 72.819, zie www.kras.nl/72819 8- t/m 22-daagse lastminute strandvakantie Turkije All inclusive genieten met het hele gezin Vertrekdata: woensdag 13 en 20 juni Dit schitterende le klas vakantiedorp in Side is ruim opgezet en ligt direct aan het strand Het hotel beschikt over een buffetrestaurant, verschillende a la carte restaurants en diverse bars. Voor ontspanning kunt u terecht in het spa-center met o.a. sauna,Turks stoombadjacuz zi en een massage- en beautysalon. Verder zijn er een openluchtdiscotheek, winkeltjes, bio scoop, een animatiezwembad, aquapark, en relaxzwembad aanwezig. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel onder meer tennis, voetbal, basketbal, steps en aerobics. Aan het strand zijn ook nog diverse watersportmogelijkheden aanwezig, waaronder een duikschool! Ook voor de jonge gasten is genoeg te doen, zo is er een speeltuin, dierentuintje, minidub en een mini- disco! U verblijft o.b.v. all inclusive. Reisnummer TZ 72.805, zie www.kras.nl/72805 8- t/m 22-daagse lastminute strandvakantie Turkije Strandvakantie in schitterend 5-sterren hotel! Vertrekdata: woensdag 13 en 20 juni Dit schitterende 5-sterren Hotel Grand Haber is echt een waar paleis! Het is ideaal gelegen want het ligt vlakbij het strand en op slechts 400 m van het centrum van Kemer. Het hotel beschikt over diverse restaurants, bars, een discotheek, mooie zwembaden met aquapark en aparte kinderbaden. Er is een spa-center met sauna, Turks stoombad en een massage- en beautysalon. Voor de sportliefhebbers biedt het hotel o.a. minigolf, tennis, volleybal, basketbal en beschikt het ook nog over een fitnessruimte. Het animatieteam zorgt voor de nodige enter tainment! Als u wilt, kunt u deelnemen aan diverse sportactiviteiten en gezellige thema avonden zoals een beachparty of een Turkse folklore avond! U verblijft o.b.v. all inclusive! Reisnummer TZ 72.809, zie www.kras.nl/72809 8- t/m 22-daagse lastminute strandvakantie Turkije Luxe genieten in populair 5-sterren resort! Vertrekdata: woensdag 13 en 20 juni Het 5-sterren Kiris Alinda Beach Resort is één van de populairste hotels aan de Turkse Rivièra. Het hotel ligt direct aan het privé-strand, in het kleine plaatsje Kiris op ca. 7 km van Kemer. Dit gemoedelijke hotel beschikt o.a. over een televisieruimte, discotheek, winkeltjes, restaurants, bars, amfitheater en entertainmentprogramma. Er is een spa-center met kapsa lon, sauna, Turks stoombad, binnenzwembadjacuzzi, fitnesscenter en massage-en beautysa lon. In de fraai aangelegde tuin vindt u 2 buitenzwembaden, zonneterras met ligbedden en parasols. Voor de kinderen zijn er aparte kinderbaden, een aquapark met glijbanen, miniclub en speeltuin.Tevens zijn er volop sportfaciliteiten, een deel van de genoemde faciliteiten zijn tegen betaling. U verblijft o.b.v. all inclusive. Reisnummer TZ 72.803, zie www.kras.nl/72803 boek online of bel 0900 - 9697 tSt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6