Goes geeft kerken steun in de rug Gemeente Goes verwerft meer grond voor aanleg van nieuwe woonwijk bij Wolphaartsdijk Man dreigt op A58 te springen Bromfietsster gewond Fietser rijdt scootmobiel aan Vliegstunt Een duik in de jaren van weieer Kerkbesturen hoeven geen 24.000 euro aan leges te betalen door Willem van Dam goes - De gemeente Goes biedt de kerkbesturen van de Geerteskerk in Kloetinge en de rooms-katholie- ke Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in het Goese stadscen trum de helpende hand. Het dage lijks gemeentebestuur wil de beide kerkbesturen een douceurtje ge ven van in totaal 24.000 euro. Met dat gebaar wil het college van B en W een bijdrage leveren aan de res tauratiekosten van de twee kerken. De uit de middeleeuwen dateren de Geerteskerk en de Maria Magda lenakerk moeten dringend wor den gerestaureerd. De restauraties zijn noodzakelijk voor het behoud van de twee monumentale gebou wen. In de Geerteskerk zijn onder meer problemen met het pleisterwerk van de muren, waarschijnlijk ver oorzaakt door vocht en zout. Ook is er een probleem met de kap. Die wijkt uit elkaar, waardoor de muren naar buiten worden ge drukt. De vloeren van het mid den- en noordelijke deel zijn even eens aan restauratie toe. Eind vo rig jaar kende de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten een subsidie van 800.000 euro toe. Het kerkbestuur moet zelf (via te verwerven subsi dies en sponsorbijdragen) nog eens 400.000 euro bijeen zien te brengen. In de rooms-katholieke Maria Mag dalenakerk geeft het stucwerk ook Als bijdrage in de restauratie van de Geerteskerk en de Maria Mag dalenakerk rekent Goes geen kos ten voor de benodigde bouwver gunningen. reden tot zorgen. Daarnaast heeft de kerk last van een verroest ring- anker. Daardoor worden de stenen uit elkaar geduwd. De restauratie (met de eerste fase is inmiddels be gonnen) is aanbesteed voor 663.000 euro. Daarvan wordt bijna vier ton gedekt via een rijkssubsdi- die. De rest moet het kerkbestuur bijleggen. In een voorstel aan de gemeente raad schrijft het college dat voor beide restauraties al een monu mentenvergunning is verstrekt. Daarnaast is ook een bouwvergun ning nodig. De daaraan verbonden gemeentelijke legeskosten zijn vrij hoog. Voor de Geerteskerk bedra gen die 14.000 euro en voor de Ma ria Magdalenakerk 10.000 euro. Die kosten kunnen de kerkbestu ren niet opbrengen. Daarom stelt het dagelijks gemeentebestuur de raad voor om de betrokken kerkbe sturen vrijstelling van betaling te verlenen. „Wij hechten vanuit cul tuurhistorisch oogpunt grote waar de aan de restauratie van beide beeldbepalende monumenten in onze gemeente", motiveren B en W hun standpunt onder meer. Het voorstel komt donderdag aan de orde in een vergadering van de raadscommissie Middelen. GOES - Glimmende jukeboxen, fraai gepoetste klassieke autombielen, petticoats, vetkuiven en rockabillymuziek. In de Zeelandhallen hing het pinksterweekeinde de geur van weleer. Een benzi- neslurpende Buick uit 19zoveel, een vijftig jaar oud NSU-brommertje, een Wurlitzer jukebox waaruit het I'm gonna knock on your door van Ed die Hodges nog net zo mooi als destijds klonk - het was er allemaal en nog véél meer. Back to the fifties, was het thema van de beurs. Leuk? Hart stikke leuk! Want wie keert niet graag even terug naar de jaren van zijn jeugd? foto Willem Mieras goes - Een man die zichzelf van het leven dreigde te beroven, heeft zaterdagochtend voor consternatie op de A58 gezorgd. De man wilde omstreeks elf uur van het viaduct bij 's-Heer Arends- kerke springen. De politie wist hem te overmeesteren en droeg hem over aan hulpverleningsin stanties. In verband met het inci dent werd de A58 tussen Goes en Middelburg een uur afgesloten. Als gevolg daarvan ontstond een kilometerslange file. door Willem van Dam wolphaartsdijk - Goes gaat door met het aankopen van grond voor de bouw van een uitbreidingswijk je in Wolphaartsdijk. Eind 2005 kocht de gemeente al een perceel landbouwgrond aan de oostkant van het dorp op, om dit samen met het volkstuinen complex aan de Noorddijk te ge bruiken voor de bouw van 25 wo ningen. Inmiddels hebben enkele andere eigenaren in het betreffende ge bied hun grond ook te koop aange boden. Het gaat om een stuk wei land, een dreef en een volkstuin. De gemeente kan die grond voor ruim 160.000 euro kopen. De voorgenomen bouw van de woonwijk stuit in het dorp op be zwaren. Ongeveer dertig bewoners van de Hoofdstraat, Lageweg, Noorddijk en Nazareth zijn in ver zet gekomen tegen het plan. Ze vrezen ondermeer vermindering van hun uitzicht en verkeershin- der. Ook vinden de bezwaarma kers dat het woningbouwplan de historische lintbebouwing van het dorp en natuurwaarden geweld aandoet. Ondanks de protesten wil het college van burgemeester en wethouders de plannen door zetten. Een aantal bewoners is be reid om tot aan de Raad van State te procederen. Het voorstel om tot nieuwe grond verwerving over te gaan, wordt morgenavond in de Goese raads commissie Grondgebied behan deld. 's-GRAVENPOLDER - Een zeventien jarig meisje is zaterdagmiddag om streeks drie uur op de Bernardweg Oost in 's-Gravenpolder gewond geraakt toen zij met haar brom fiets ten val kwam. Het meisje, afkomsig uit de ge meente Borsele, maakte een scha kelfout, waardoor het achterwiel blokkeerde. Zij werd met letsel aan haar been per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De brom fiets raakte licht beschadigd. VLISSINGEN - Een tachtigjarige vrouw uit Vlissingen is zaterdag middag gewond geraakt toen zij op haar scootmobiel werd aangere den door een fietser. De vrouw reed om tien voor half een op de President Rooseveltlaan op het fietspad. Toen een fietser uit de andere richting haar raakte, botste de vrouw tegen de stoep en viel. Ze liep een diepe wond in haar hand op en moest op de huis artsenpost worden behandeld. Ook haar scootmobiel is kapot. De fietser is doorgereden zonder zich bekend te maken. zEeuwsE f Tip? redactie@pzc.nl „Weetje nog een leuk uitje voor vandaag?", vroeg de Thoolse tij dens de pinksterdagen aan haar zuster. Na een blik in de krant raadde die haar de show op vlieg veld Midden-Zeeland aan. Het gezin ging dankbaar op weg. Een uur later volgde een telefoon tje vanaf het vliegveld. Of zusje nog eens in de krant wilde kijken hoe laat die show nou precies was. lawel. Met het schaamrood op de kaken kwam de vrouw te rug aan de telefoon. De stunters vlogen een dag eerder. Gelukkig was de oldtimerbeurs in de Zee landhallen nog wel op twééde pinksterdag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69