Wonen boven winkels geen succes Stadsraad Axel voorstander van krachtenbundeling ZEEUWS-VLAAN DEREN 24 15 25 Actievoerders weren kandidaat-kopers Opnieuw boetes bij koffieshops Vliegstunt Jazz vult Middelburgs Abdijplein Dinsdag 29 mei 2007 VanVelzen verovert Nederland Tip? redtern@pzc.nl Woonstichting Clavis richt zich nu op andere projecten. door Wout Bareman terneuzen - De woonstichting Clavis en de gemeente Terneuzen staken hun pogingen om het wo nen boven winkels aan de Noord- straatpromenade te stimuleren. De belangstelling van de betrok ken ondernemers in de winkel straat bleek nihil. Clavis richt zich nu helemaal op andere woonprojecten in het stads centrum, zoals het Arsenaal, de Korte Kerkstraat en de Kop van de Noordstraat. Het plan voor wonen boven winkels aan de promenade ontstond enkele jaren geleden. Het moest de leefbaarheid in de stad vergroten. Ondernemers konden gratis een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren en kwamen-ook in aanmerking voor een subsidie. A. Stoffels van de ondernemers koepel Coördinatie en Manage ment: „Wij dachten dat de apparte menten bij uitstek geschikt waren voor jongeren, maar het wreekt zich natuurlijk dat we in Terneu zen nauwelijks studenten hebben. In Maastricht bijvoorbeeld vlogen de appartementen boven de win kels weg." Volgens Stoffels hadden de winkelketens sowieso geen be langstelling en gaf ook het gros van de ondernemers niet thuis. Overigens worden nog zeker twin tig bovenwoningen gebruikt door de winkeliers zelf. Stoffels schat in dat de belangstelling zo gering was omdat vooral de toegankelijkheid van de bovenverdiepingen de nadi rs De gemeente Terneuzen en woonstichting Clavis blazen het project Wonen boven Winkels in de Noordstraatpromenade af bij gebrek aan belangstelling. ge investeringen vergde. Directeur E. van Exter van Clavis betreurt het dat het project voortijdig is af geblazen. „We hebben voor een paar ondernemers nog wel een plan uitgewerkt. Die bedankten ons hartelijk en hebben het vervol gens in eigen beheer uitgewerkt. Ach, ik denk dat die opgang via de achterzijde van de winkelpanden niet zo'n probleem was. Het ging er eerder om dat de ondernemers geen extra rompslomp aan hun hoofd wilden." Clavis richt zich nu op de overige woon/winkelprojecten in de bin nenstad. Het meest ambitieuze is SINT ANNA TER MUIDEN - Bestuursleden van de stichting Raadskelder Sluis voerden zaterdagmid dag actie bij het voormalige raadhuisje van Sint Anna ter Muiden dat in de verkoop gaat. Ze voe len zich geschoffeerd door de handelwijze van ge meente en notariaat doordat ze niet op de hoog te waren van de in hun ogen ten onrechte uitge schreven kijkdagen. Op pamfletten werden bezoe kers erop attent gemaakt dat het betreden van het gebouw enkel was toegestaan om de exposi tie te bezichtigen. Volgens voorzitter A van de Graaff heeft de stichting die bevoegdheid: „We zijn boos en verdrietig. Al twaalf jaar hebben we het gebruiksrecht van dit pand en dat hebben we nog tot eind dit jaar. Daaraan ontlenen we rech ten." Er meldde zich een handjevol kandidaat-ko pers. Van het notariskantoor en gemeente was niemand aanwezig. foto Camile Schelstraete Initiatiefnemers Axel Vooruit zitten op andere golflengte. door Wout Bareman axel - De Stadsraad Axel streeft naar een nauwe samenwerking met de nieuwe stichting Axel Voor uit. Een krachtenbundeling kan de pogingen om de stad flink op te waarderen alleen maar ten goede komen, zeker in het overleg met de gemeente, oordeelt voorztter P. Eijsackers. Maar Axel Vooruit staat vooralsnog niet te trappelen. Die heeft een andere agenda en wil in de eerste plaats de rol van Axel in een gemeentebrede toekomstvisie onderstrepen en veiligstellen. Woordvoerder P. de Blaeij: „Wij hebben ongetwijfeld beide het bes te voor met Axel, maar onze bena deringen wijken af Komt het in de toekomst tot de oprichting van een organisatie, die Axel Vooruit nastreeft, dan moet de stadsraad daar zeker in partciperen. Maar wij voelen er weinig voor als een soort bijwagen van de stadsraad te gaan fungeren." Eijsackers op zijn beurt denkt juist aan een zelfstandige unit, die aan leunt bij de stadsraad. „Ze kunnen dan direct hun voordeel doen met de intensieve contacten die wij met de gemeente hebben. Er is maandelijks overleg met de wet houders en wijkcoördinatoren, we wonen commissies bij. We zijn een degelijk overlegorgaan dat na de herindeling danig is opgewaar deerd. Trek je gescheiden op, dan wekt dat enkel verwarring." De stadsraad werkt al enige tijd in stilte aan een lange-termijnvisie voor Axel. Eijsackers: „We willen niet enkel een klachtenbureau zijn, maar ook nadrukkelijk mee denken over de toekomst van ons stadje." De visie wordt dit najaar gepresenteerd. dat in de verpauperde Korte Kerk straat. Als alles volgens plan ver loopt, wordt daar binnenkort be gonnen met de sloop. Ze maken plaats voor appartementen. Daar naast worden appartementen ge bouwd boven nieuwe winkels in het plan Arsenaal. En ook het plan Kop van de Noordstraat voorziet in een dergelijke combinatie. Stof fels en Van Exter verzekeren dat er veel belangstelling bestaat voor de appartementen. Van Exter: „En dat is ook wel logisch als je ziet wat er recentelijk allemaal is verbe terd. Een bioscoop, straks het Thea terplein, de westelijke stadsrand..." door Wout Bareman terneuzen - De politie heeft zo wel vrijdag als zaterdag controles gehouden in de omgeving van de twee koffieshops in Terneuzen. Ook op de uitvalswegen werd ge controleerd. Enkele weken geleden leverden soortgelijke acties ruim veertig processen verbaal op, dit maal waren het er iets meer dan twintig. De controles passen in het nieuwe beleid van het college van burge meester en wethouders. Ze moe ten een einde maken aan de aan houdende overlast, die wordt ver oorzaakt door de hoofdzakelijk Noord-Franse en Belgische drugs toeristen. Uit onderzoek van het bureau In terval bleek enkele weken geleden al dat het verkeers- en parkeerge- drag van de kofïïeshopsbezoekers de grootste bron van ergernis is voor de omwonenden. Het optreden van de politie resul teerde in drieëntwintig boetes. Dertien keer werd een bon uitge deeld voor het niet dragen van een autogordel, vijfmaal voor wildplas- sen, twee personen kregen een boete omdat ze zich niet konden identificeren, twee voor het rijden met een te hoge snelheid en een maal werd een boete gegeven voor het weggooien van afval. Alle over tredingen werden geconstateerd op de Binnenvaartweg, de belang rijkste route naar de koffieshops. Tip? redactie@pzc.nl „Weet je nog een leuk uitje voor vandaag?", vroeg de Thoolse tij dens de pinksterdagen aan haar zuster. Na een blik in de krant raadde die haar de show op vlieg veld Midden-Zeeland aan. Het gezin ging op weg. Een uur later volgde een telefoontje vanaf het vliegveld. Of zusje nog eens in de krant wilde kijken hoe laat die show nou precies was. jawel. Be schaamd kwam de vrouw terug aan de telefoon. Gelukkig was de oldtimerbeurs in de Zeelandhal len wel op twééde pinksterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67